Szép és fontos idegenbeli győzelmet arattak Kellerék

Magabiztos teljesítményt nyújtva újabb közvetlen riválist tudott két vállra fektetni a Pau, Keller Ákos sokat és jól játszott.

LNB Pro A, alapszakasz, 12. forduló

Chalons-Reims (5-7) – Pau-Lacq-Orthez (7-5) 88-95

Az egy héttel korábbi válogatott szünet miatt 16 nap kihagyás után lépett újra pályára a Pau, méghozzá a náluk eddig egy meccsel rosszabbul álló Reims otthonában. Keller Ákos rájátszásért küzdő csapata ez idő alatt alaposan felkészült vendéglátóiból, így a Pau jó játékkal fontos győzelmet zsebelt be, amivel tagja maradt annak az ötösfogatnak, akik egyaránt 7-5-ös mérleggel állnak az 5-9. helyek között.

Az első negyed még végig szoros volt, a második játékrészben azonban a tarthatatlan Vitalis Chikoko (30 pont, 17/14 mezőnyből, 5 lepattanó) vezérletével egy 14-2-es futást csinált és 16 pontos előnybe került a Pau. Ezt a fórt aztán sokáig tartani tudták a vendégek, az utolsó negyedben, 62-79-es állás után azonban kipontozódott Chikoko, így Schilbék közelebb hozták a Reimst, ám fordítaniuk már nem sikerült.

Keller Ákos nagyszerűen szállt be a padról, és bár 25 és fél percnyi játék után kipontozódott ugyan, de ez idő alatt 10 pontot dobott (7/5 dupla, 1/0 tripla), leszedett 4 lepattanót, kiosztott 1 gólpasszt, szerzett és eladott 1-1 labdát, kiharcolt 2 és beütött 5 faultot, így 12 VAL-lal fejezte be a meccset.

A Reims legjobb dobói: Schilb 23/9, Ebanks 20/3, Passave-Ducteil 15, Dowdell 10
A Pau legjobb dobói: Chikoko 30, Harris 18/6, McConnell 12/3, Diawara 11/3, Smith 10/3, Keller 10