Szoros meccsen maradtak alul Pongóék

A magyar játékos a Nürnberg egyik legjobbja volt, közel járt egy dupla-duplához.

Bundesliga Pro A, alapszakasz, 17. forduló:

Nürnberg Falcons BC - Artland Dragons 79-82 (23-17, 18-25, 23-18, 15-22)

Kiegyenlített mérkőzést játszottak a csapatok, ahol egyik fél sem tudott jelentős előnyt kialakítani. A második negyed elején vezetett egyszer 26-17-re a Nürnberg, ezt követően viszont végig szorosabb volt az állás, ugyanakkor jellemzően azért a hazaiak jártak előrébb, csak ritkán adták ki a kezükből a vezetést. Egy perccel a vége előtt a Nürnberg szerzett vezetést (79-78), ezt követően viszont nem tudtak újra betalálni, míg ellenfelük 4 büntetőt is elsüllyesztett a hátralévő időben, így végül ők örülhettek a győzelemnek.

Pongó Marcell a Nürnberg egyik legjobbja volt, 28 perc alatt szerzett 16 pontot (3/6 kétpontos, 2/7 hárompontos, 4/4 büntető), illetve kiosztott 9 gólpasszt, továbbá leszedett 5 lepattanót is. A mezőnymunkából egy-egy labdaszerzéssel és blokkol is kivette a részét, és mindössze 2 eladott labda került fel nála a negatív oldalra.