Satoranskyék 22 pontot vertek a dél-amerikaiakra, így a görögöknek is segítettek - az ausztrálok továbbra is hibátlanok - sima kanadai és új-zélandi sikerek.

Középdöntő

L csoport

Ausztrália - Dominikai Köztársaság 82-76 (24-19, 16-19, 17-14, 25-24)

Végig kontrolláltak az ausztrálok. Bár az óceániai együttes az utolsó negyedig nem tudott nagyobb előnyt kialakítani a jól küzdő, ezúttal is Vargas és Liz által vezetett Dominika ellen - végig Millsék vezettek, a záró 10 perc során ráadásul megnyugtató előnnyel. Nem ez volt az első ilyen meccsük, amin nem gáláztak, viszont rendkívül sok hasznos teljesítmény érkezett ezúttal is a sárgában játszó ausztrálok oldaláról, Patty Mills (19 pont, 9 gólpassz) pedig igazi vezére a csapatnak. Solanóék mindent megpróbáltak, de a nagyobb tudás előtt fejet kellett hajtaniuk - a negyedik negyed elején így is csak 3 ponttal voltak lemaradva, ezt követően nőtt 10 pont fölé a különbség. Egy fokkal jobb büntetőzéssel (15/23) és pattanózással (40-29) lehetett volna esélye a dominikai együttesnek, de nem így történt.

A franciák továbbvihetik ma Ausztráliát. Ha De Colóék ma délután legyőzik a litvánokat, meg is van a csoport két továbbjutója, hiszen az ausztrálok és a franciák is 4-0-lal állnának a két 2-2-es válogatott előtt. Ha azonban Litvánia nyer ma, még kialakulhat hármas holtverseny az első három helyen, és akkor döntő fontosságú mérkőzés várhat még az ötödik kontinens képviselőire. Mindemellett nem nagyon van mitől tartania Bogutéknak, az eddigi játékuk meggyőző, és egyelőre azt is kiválóan lőtték be, melyik meccsen mennyi kellett a sikerhez.

Ausztrália legjobb dobói: Mills 19/6, Goulding 15/9, Landale 13/6.
A Dominikai Köztársaság legjobb dobói: Vargas 16, Liz 14, Mendoza 12.

K csoport

Brazília - Csehország 71-93 (16-20, 16-25, 14-20, 25-28)

Már még sem lepődünk a cseheken? Az európai együttes a találkozó legelejétől kezdve vezetett, és bár a brazilok 15 percig kitartóan üldözték ellenfelüket, 28-26-os vezetés után egy 15-2-t repesztett Csehország, amivel végleg leszakította magáról Varejaóékat. A teljes második félidőben 15, majd 20 egység fölött volt a távolság, végül 22 pont lett a vége, aminek még óriási jelentősége lehet a továbbjutás szempontjából. A braziloknak nagyon nem ment a játék, és hiába próbáltak meg közelebb kerülni a végjátékban, csak még jobban leszakadtak a Tomas Satoransky (20 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz) vezetésével szárnyaló csehekről.

A görögök is örülhetnek. Giannis Antetokounmpóék egy mai brazil győzelem esetén csak úgy mehettek volna tovább, ha délután legyőzik az USA-t - bármilyen problémákkal küzd is az amerikai csapat, ehhez bravúr kell. A csehek sikere azonban azt jelenti, hogy ha a görögök ma kikapnak, még akkor is lesz lehetőségük a továbbjutásra: amennyiben Brazília kikapna Amerikától (ez azért borítékolható), Görögország pedig legalább 12 ponttal verné Csehországot, akkor a 3-2-es mérlegű csapatok hármas holtversenyében a görögök lennének a legjobbak. Ha a görögök ma győznek, akkor ki-ki meccsek lesznek a hétfő összecsapások.

A csehek is jó helyzetben vannak, hiszen ha Giannisék ma nem borítják a papírformát, Balvin és társai jelentős előnyből indulhatnak neki az utolsó fordulónak, egy világbajnoki negyeddöntő pedig hatalmas eredmény lenne a csehek számára - így is a vb egyik, ha nem a legnagyobb pozitív meglepetései. A brazilok lábon lőtték magukat, hiszen az előző körös csoportgyőzelmük ellenére most már csak akkor mehetnek tovább, ha győznek az USA ellen, hiába verték meg Görögországot.

Brazília legjobb dobói: Benite 12/9, Huertas 11/3, Barbosa 11/3.
Csehország legjobb dobói: Satoransky 20/9, Balvin 15, Auda 14.

Alsóház a 17-32. helyekért

O csoport

Új-Zéland - Japán 111-81 (29-29, 26-10, 27-22, 29-20)

Nagyon sima óceániai siker. Japánnál már nem játszott a Washington Wizards idén draftolt erőcsatára, Rui Hachimura, így a jövő évi olimpia házigazdája igazából csak egy negyedig volt pariban Új-Zélanddal. A 31 pontig és 9 pattanóig jutó Nick Fazekas kiválóan játszott, de senki nem tudott mellé felnőni, míg a túloldalon Corey Websternek (27 pont, 6 pattanó) és Isaac Fotunak (23 pont, 10 pattanó) jóval több segítsége akadt, ez döntött a végül 30 pont különbségű találkozón.

Új-Zéland legjobb dobói: C. Webster 27/12, Fotu 23/6, T. Webster 15.
Japán legjobb dobói: Fazekas 31/15, Tanaka 10, Baba 9/6, Watanabe 9/3.

P csoport

Kanada - Jordánia 126-71 (31-13, 32-22, 36-15, 27-21)

Kanadai gála vigaszdíjul. Nick Nurse-ék nagyobb tervekkel érkeztek Kínába, bár legjobbjaik közül rengetegen lemondták a részvételt. A Litvániát és Ausztráliát is magában foglaló csoport soknak bizonyult számukra, Jordánia viszont még edzőmeccsre sem volt jó ellenük, három negyed után például már 99-50 volt az állás. A teljesen egyoldalú ütközet során minden kanadai legalább 10 percet töltött a pályán, közülük Kyle Wiltjer (29 pont, 7/9 tripla) érezte magát a legjobban.

Kanada legjobb dobói: Wiltjer 29/21, Morgan 14/6, Ejim 13/3.
Jordánia legjobb dobói: Tucker 13, Hawwas 11/3, Abdeen 8/6, Al Dwairi 8.