Utolsó másodperces kosárral kapott ki a Körmend Kijevben

13 pontos hátrányból is visszakapaszkodtak a vasiak, de az utolsó dobást nem hibázták el a hazaiak.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, K csoport, 2. forduló
BC Kyiv Basket (ukrán, 2-0) - Egis Körmend (0-2) 80-78 (24-18, 23-21, 18-17, 15-22)

A mérkőzés részletes statisztikája ide kattintva tekinthető meg!

Shepherd megoldotta. Ukrajnába, egy pár éve "feltámasztott" csapathoz látogatott az Egis Körmend, és bár előzetesen nem tűnt úgy, hogy nagy nevekből állna a kijevi gárda, kellemetlen ellenfélnek bizonyult. Már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, Ferencz Csaba két korai triplája ellenére 15-9-re, majd 22-16-ra is vezettek az ukránok. A második etapban lassanként növelni is tudták előnyüket, 32-23 után 44-34-nél már tíz ponttal is elhúztak a távolról a megszokottnál gyengébben célzó piros-feketék ellen - a nagyszünetre Ferencz és Edwards büntetőivel 47-39-et mutatott az eredményjelző. Ferencz 12, Taylor 13 ponttal vétette észre magát az első 20 perc során, a társak azonban adósok maradtak a jó teljesítményekkel, a kijevieknél jobban eloszlottak a terhek. A fordulás után Hill zsákolásával 59-46-ra is megléptek a házigazdák, egy 8-2-es futással sikerült azonban elállítani a vérzést - 65-56-tal mehettek a felek a záró felvonásra. Itt aztán Turner, Edwards és Varnado vezérletével komoly hajrába kezdett a Körmend, olyannyira, hogy Varnado horogdobásával 71-71-nél sikerült is utolérni a hazaiakat. Izgalmas végjáték körvonalazódott, az utolsó perceekben fej-fej mellett haladt a két együttes. Turner szépen tört be jobbra, magasan feltett labdáját nem tudták szerelni a védők, 11 másodperccel a rendesjátékidő vége előtt 78-78-ra egalizált az amerikai. A végszó azonban Kasey Shepherd-é volt, a légiós a büntető magasságából engedett el egy nehéz hátradőlős tempót, amely a dudaszó pillanatában vágódott a gyűrűbe - bár hősiesen küzdött Matthias Zollner alakulata, nem sikerült kiharcolnia a hosszabbítást. A triplákat 21, a büntetőket 53%-kal dobták a vasiak, így hiába hajszolták bele 18 eladott labdába ellenfelüket, végül vesztesen vonultak le a pályáról.

A Kijev legjobb dobói: Pavlov 18/3, Shepherd 17/9, Pustozvonov 11/6, Hill 11/3.
A Körmend legjobb dobói: Taylor 22, Turner 18/3, Edwards 13.