Váratlan vereséget szenvedett el a Barcelona

A Murcia megtréfálta a katalán sztárcsapatot, Hanga Ádám nem kapott sok lehetőséget.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 8. forduló

UCAM Murcia – Barcelona 77-73

Hétközi fordulót rendeztek az ACB-ben, a katalánok pedig Murciában nagyon beragadtak a rajtnál: az első negyedben 27-6 is állt az eredményjelzőn, a hazaiak amerikai irányítóját, Jordan Davist képtelenek voltak megfogni, ráadásul a kinti dobások is sültek a vendéglátóknál. A mély gödörből szépen lassan próbált kievickélni a Barca, Nikola Mirotic, Brandon Davies és Cory Higgins vezérletével igyekeztek felpörgetni a támadójátékukat, de a harmadik negyed elején 45-40-re feljöttek, de utána megint elhúzott a Murcia. A vége azért szoros lett, 73-73-nál megérkezett a Barca, de Davis kulcspillanatban dobott kosarat, majd két büntetőt, míg a túloldalon Abrines és Higgins elrontotta a clutch dobásokat.

Hanga Ádám kezdőként lépett pályára, de a meccs elején nagyon nem ment a Barcelonának a játék, végül nagyon keveset, mindössze 7 és fél percet kapott. Ez idő alatt is hasznos volt, három pontot szerzett (0/1 kétpontos, 1/1 tripla), lekapott 3 lepattanót, szerzett 2 labdát és kiharcolt egy faultot, a mérleg negatív serpenyőjébe két eladott labda került, ami összességében 6 VAL-t jelentett, ezzel egyébként így is a Barcelona ötödik leghasznosabb játékosának bizonyult.