Végig vezetett, továbbjutott a Körmend Lengyelországban

A végére sima lett a meccs, Ferencz Csabáék magabiztos játékkal fektették két vállra a Legia Warszavát.

FIBA Europe Cup, csoportkör
Legia Warszava - Egis Körmend 68-78 (18-24, 18-16, 10-21, 22-17)

Nem forgott veszélyben a körmendi győzelem. Úgy léphetett pályára Lengyelországban a Körmend, hogy amennyiben nyerni tud, matematikailag is bebiztosítja a továbbjutását és úgy, hogy ezt a Legiát otthon egyszer már sikerült megvernie. A vasiak ennek megfelelően kezdtek, azonnal rárúgták az ajtót ellenfelükre, négy perc után rögtön 15-2-re vezettek és bár ez az előny később csökkent, de az első negyedben beszórt 5/8 triplának köszönhetően továbbra is ők diktáltak - a nagyszünetig végig vezettek, ha csak pár ponttal is jártak előrébb. Kiemelendő a Varnado-Turner-Edwards trió játéka, akik a 40 körmendi pontból 35-öt vállaltak magukra, Edwards 4/4 triplát süllyesztett el, Turner öt gólpasszt, Varnado pedig hét lepattanót tett a pontjai mellé - ők hárman vitték a hátukon az MTE-t. A harmadik negyedben is ugyanez maradt a helyzet, néhány ponttal vezetett és őrizte előnyét a Körmend, majd 43-47 után begyújtotta a rakétákat és egy 10-0-s futással ismét tíz egység fölé nőtt a magyar csapat előnye - bő öt percig nem kaptak pontot Ferenczék, ez alatt komoly lépést tettek a győzelem felé, a záró etapot már kereken tizenöt pontos fórral kezdhették meg. Innen pedig már nem volt visszaút, az utolsó negyedet még egy 8-0-val kezdték Németh Ákosék, ezzel elkerülte a különbség a húsz egységet, úgyhogy a vége kiütés lett (volna, ha nem vesznek vissza a vendégek a hajrára): összességében a 15-2-es kezdést követően a meccset végig kézben tartva, folyamatosan vezetve aratott magabiztos győzelmet Matthias Zollner együttese, amely szűk 50%-kal dobott mezőnyből és 40% feletti hatékonysággal szórt be 12 triplát. Egyénileg Edwards (23 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 5/6 tripla) és Turner (15 pont, 7 gólpassz, 6/8 mezőnyből) emelhető ki leginkább, de Taylor és Varnado is tíz pont fölé jutott, Ferencz pedif 3/5 hármassal vette ki a részét az estéből.

Megvan a továbbjutás. A Körmend ezzel a győzelemmel 4-1-re áll a csoportjában, a Kataját verő Bakken Bears szintén ugyanígy, míg az említett Kataja és a Legia ezzel már biztosan búcsúzik - mindketten 1-4-es mérleget tudhatnak magukénak. A csoport első helye jövő szerdán dől el, amikor a Körmend a Kataja vendége lesz, a Bakken Bears pedig a Warszavát fogadja majd.

A Legia legjobb dobói: Kuzkow 14/6, Niziol 10/6, Matczak 9/3
A Körmend legjobb dobói: Edwards 23/15, Turner 15/3, Taylor 12

fotó: fiba.basketball