Végig vezetve verte a Besiktas az Olajt

A Besiktas egy nagyon sok hibával tarkított mérkőzésen végig vezetett a Szolnok ellen, végül 76-67-re nyert a török alakulat.

EuroCup, Első Csoportkör, 4. forduló
Besiktas (török, 3-1) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 0-4) 76-67
(22-15, 26-24, 15-11, 13-17)

Besiktas: Wolters 15, Atsür 13/9, Darden 12/6, Murphy 14/6, Lampe 4.
Csere: Radosevic 7, Akyol 5/3, Seeley 6, Özmirak -, Güler -, Senli -.

Szolnoki Olaj KK: Craft 4, Vojvoda 14/6, Boriszov 9/3, Milosevics 11/6, Keller 6.
Csere: Wittmann 3/3, Natyazhko 14, Green 4, Gregory 2.

Nem kezdődött túl jól a találkozó, hiszen 5-0-ra és 7-2-re is vezettek a vendégek, de hamar kiderült, hogy védekezésük ezúttal sem feltörhetetlen, Boriszov és Natyazhko vezetésével ugyanis a 7. perc közepére felzárkózott ellenfelére a magyar bajnok (11-10). Ezt követően esett szét azonban az Olaj védekezése, számolatlanul kapták a tiszta ziccereket a vendégek, így egy nagyobb előnyt harcolt ki a Besiktas a negyed végére, miután Murphy triplát dobott gyakorlatilag a dudaszóra (22-15).

A második felvonás elején jól tartotta magát a Szolnok, de Atsür és Akyol is beszórtak egy-egy triplát egymás után, a 14. perc elején időt kellett kérnie Pór Péternek (33-21). Képtelen volt közelebb kerülni ellenfeléhez az Olaj, kosárra kosár volt a válasz mindkét oldalon, így 10-12 pont környékén befagyott a differencia. 46-31 után az utolsó két perc sokkal jobban sikerült viszont a magyaroknak, Vojvoda vezetésével visszajöttek 10-en belülre, miután ezt a negyedet az ő hármasa zárta (48-39) - felcsillant a remény még egy szoros mérkőzésre.

A fordulást követően jött azonban az igazi hidegzuhany: Murphy és Atsür pontjai után egy vendég időkérés következett, de még Darden is dobott egy triplát, így egy 10-0-s szakasszal nyitott a török alakulat, úgy tűnt, el is dőlt a meccs (58-39). A törökök azonban 60-42 után, a 24. percben úgy döntöttek, számukra befejeződött a meccs érdemi része, hibát hibára halmoztak támadásban, védekezésben pedig kiengedtek. Natyazhko vezetésével 12 pontra csökkentette hátrányát az Olaj (60-48), de ezt követően ők is rengeteget rontottak üres helyzetekben is, nem tudtak közelebb kerülni a negyed végéig (63-50).

A záró 10 perc elején is két hibával nyitott a Szolnok (67-52), de Keller két blokkal jelentkezett gyorsan. A lényegi forgatókönyv ugyanaz maradt: a Besiktas korábbi szintjét meg se közelítette, az óceánba se tudtak betalálni kintről, pedig üres helyzeteket vállalhattak, az Olaj azonban képtelen volt ezt kihasználni, nem tudtak 10 ponton belülre kerülni ellenfelükhöz képest, pedig volt rá lehetőségük szép számmal. A különbség végig 10-12 pont között ingadozott. Vojvoda hármasa zárta le ezt a játékrészt is, de ezzel együtt is 76-67-re nyert a Besiktas, ezzel ők 3-1-es, míg az Olaj 0-4-es mutatóval állnak.