FIBA EC: Az ukrán Dnipro lesz az Alba ellenfele

Az ukránok ledolgozták első meccsen összeszedett 9 pontos hátrányukat, kiejtették a görög Lavriót, így ők lesznek az Alba Fehérvár ellenfelei a FIBA Europe Cup második selejtezőkörében.

A FIBA Europe Cup első selejtezőkörének visszavágóit rendezték a mai napon, az ukrán Dnipro pedig 9 pontos hátrányban várta a görög Lavrio elleni hazai visszavágót.

A vendéglátó jól kezdett, de még a harmadik negyed végén is csak 10 pont volt a dnyiprói gárda fórja, így összesítésben egyetlen pont volt a differencia (54-44). A záró 10 percet a Dnipro sokkal jobban bírta, pillanatok alatt 20 pontosra növelte a távolságot, és a bár a végén némileg visszajöttek a görögök, 76-58-ra győztek az ukránok, így 149-140-es összesítéssel a második selejtezőkörbe jutottak.

Ez a párharc azért volt érdekes magyar szempontból, mert az Alba Fehérvár együttese ennek az ütközetnek a továbbjutójával találkozik a következő selejtezőkörben - eldőlt tehát, hogy ez a gárda a Dnipro lesz.