Légióskörkép: így játszott Hanga, Váradi, Golomán, vagy Somogyi

Kiss Virág révén lesz magyar szereplője az Euroliga Final4-nak: légiósaink aktuális helyzete röviden.

A Crvena zvezda papírforma-vereséget szenvedett az AS Monaco otthonában (98-80), így hat fordulóval az alapszakasz vége előtt kezdenek teljesen elszállni a szerb együttes esélyei a play-inre - jelenleg a 16. a gárda (10-18) 3 meccsel lemaradva az "utószezontól". Hanga Ádám 5 pontot, 2 lepattanót és 3 gólpasszt hozott. A belgrádi együttes kiütéses sikert aratott a hétvégén a Krka ellen (110-57), így 2 meccsel vezeti továbbra is a táblázatot (19-3). A magyar klasszis ezen a találkozón 9 pontot, 1 gólpasszt és 4 szerzett labdát rakott a közösbe.

A Básquet Girona gyakorlatilag a második negyedben elvesztette hétvégi bajnokiját a UCAM Murcia ellen (81-73), de 9-15-tel is maradt a 13. helyen a spanyol élvonalban. Golomán György volt a vendégek legjobbja 12 pontjával és 5 lepattanójával, összesen 14 VAL-jával.

A MoraBanc Andorra az első felvonásban bukta el mostani bajnokiját, méghozzá a sereghajtó Zunder Palencia vendégeként (77-70), ennek ellenére az andorrai együttes is megtartotta 14. pozícióját (8-16). Somogyi Ádám 5 és fél perc alatt 1 gólpasszal zárt.

A Trefl Sopotnak nem okozott gondot a Legia Warszawa idegenben sem (70-85), így tartja második pozícióját a lengyel első osztályban (16-6). Váradi Benedek neve mellé 8 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz és 1 szerzett labda került (11 VAL).

A Neptunas minden negyedet minimális különbséggel nyert, így összességében 9 ponttal verte Siauliait (85-76), és egy pozíciót javított a litván élvonalban elfoglalt helyezésén, jelenleg hetedik a gárda (8-12). Maronka Zsombor 3 ponttal és 1 lepattanóval járult hozzá a sikerhez.

A Kawasaki Brave Thunders egyetlen mérkőzést játszott a héten, a japánoknál most csak a hét közben volt forduló, ezen viszont győzött is az együttes a Shinshu Brave Warriors Nagano otthonában (88-92). Rosco Allen 17 ponttal, 8 lepattanóval, 3 gólpasszal és 2 szerzett labdával (22 VAL) oroszlánrészt vállalt a győzelemben. A Brave Thunders jelenleg a harmadik a Central csoportban (23-19).

A South Bay Lakers 3-1-es hetet hozott a G-Ligában - volt egy hármas győzelmi sorozatuk az Iowa Wolves (118-98), a Memphis Hustle (122-117) és még egyszer a Memphis ellen (123-117), mielőtt kikaptak a Westchester Knickstől (116-131). Valerio-Bodon Vincent elsőre 7 perc alatt 2 gólpasszt, a két Memphis elleni találkozón pedig előbb 6 pontot, 4 lepattanót, 1 gólpasszt és 3 blokkot jegyzett. A második Hustle elleni meccsen alig került a pályára, a Westchester ellen pedig 2-2 lepattanóval és gólpasszal, valamint 3 blokkal zárt. A South Bay 15-11-gyel jelenleg negyedik nyugaton.

A VTB Ligában a Enisey Krasnojarsk előbb a Lokomotivtól (87-101), majd a Zenittől (98-91) kapott ki, így 16-14-gyel továbbra is hatodik az első csoportban. Mikael Hopkins a Lokomotiv ellen kifejezetten jól játszott (16 pont, 9 pattanó, 20 VAL), a Zenit ellen viszont kevésbé ment neki (5 pont, 3 pattanó).

Térjünk át a hölgyekre. A Beretta Famila Schiónak nem sikerült a bravúr a ZVVZ USK Praha otthonában, kikapott az olasz együttes (74-54), így nem jutott be az Euroliga négyes döntőjébe. Juhász Dorka messze-messze kiemelkedett csapatából (15 pont, 11 pattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett labda, 19 VAL). A Schio a hétvégén viszont nagy rangadót nyert a Virtus Segafredo Bologna vendégeként (71-81), így a vesztett meccseket tekintve már a második a tabellán, de még kevesebb a lejátszott találkozója, mint a Bolognának (14-3). Juhász itt 9 pontot, 4 lepattanót és 2 gólpassz rakott a közösbe.

Az Oxygen Roma Basket megint nagy csatában maradt alul, ezúttal az Allianz Geas Sesto San Giovanni otthonában (66-61), így 6-11-gyel most a kilencedik. Czukor Dalma legutóbb bokasérülést szenvedett, ezen a találkozón pedig nem lépett pályára.

A CBK Mersin a két páratlan negyeden nagy fölényben játszott a Casademont Zaragoza elleni harmadik találkozón, és könnyedén nyert végül (86-63), így bejutott az Euroliga négyes döntőjébe. Kiss Virág nagyon hasznosan játszott, 10 ponttal, 4 lepattanóval, illetve 2-2 gólpasszal és blokkal (15 VAL) vette ki a részét a továbbjutásból. A hétvégén 93-79-re verte a Mersin a tabella második helyén álló Ormansport a bajnokságban, így most a hatodik a CBK (16-10). Kiss itt is hasznos volt 10 pontjával, 7 lepattanójával és 1 gólpasszával (12 VAL).

A Perfumerías Avenida nagy meccset nyert a SPAR Girona otthonában (62-66), és mivel a Valencia kikapott a Jairis vendégeként, a salamancai együttes átvette a vezetést a tabellán (20-4). Határ Bernadett 9 perc alatt 2 lepattanóval zárt.

Franciaországban nem rendeztek fordulót, Studer Ágnesék nem játszottak a hétvégén.

A románoknál az alapszakasz végeztével a kupahétvégére került sor Sepsiszentgyörgyön. A házigazda ACS Sepsi-SIC 107-52-re nyert a negyeddöntőben a CS Agronomia Bucuresti ellen. Gereben Lívia 11 pontot és 4 lepattanót rakott a közösbe. Az elődöntő viszont a végállomást jelentette a hazaiak számára, akik az alapszakasz-győztes CSM CSU Constantától kaptak ki 88-80 arányban. Gereben ezen a találkozón 1 lepattanóig jutott.

A lengyel bajnokságban ma már elkezdődik a finálé, miután a Polkowice és az AZS AJP Gorzów Wielkopolski is 2-0-lal hozta elődöntőjét. A Gorzów hazai pályán 74-72-re verte a VBW Arka Gdyniát, Wentzel Nóra 2 ponttal, 4 lepattanóval, illetve 1-1 gólpasszal és szerzett labdával végzett. Idegenben könnyebben nyert az alapszakasz második helyezettje (66-73), a magyar lány pedig 7 ponttal és 1 lepattanóval vette ki a részét ebből a győzelemből.