Perlék és Kellerék is nyertek

Az Estudiantes a Mega Bemaxot győzte le, míg a Pau Orthez az Antibes Sharksot múlta felül - a franciáknál Keller Ákos volt az egyik legjobb.

Megkezdték a csapatok a felkészülési mérkőzések sorát Európa-szerte.

A nyáron Perl Zoltánt leigazoló Movistar Estudiantes a szerb Mega Bemax-szal kezdett, és a 31-18-as első negyedre építve végig vezetve győzött - a szerbek a harmadik negyed végére feljöttek ugyan egyetlen pontra (50-49), de az utolsó 10 percet jobban bírták Perlék (75-67). A magyar játékos két pontot szerzett.

Az Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez a szintén francia Antibes Sharksot fogadta, és bár az első félidő szoros volt (41-37), a fordulás után 10 ponttal meglépett a vendéglátó, innen pedig már sima volt a meccs (79-63). A Paunál Keller Ákos 15 perc 8 másodpercnyi játékidő alatt 11 pontot (4/4 dupla, 3/3 büntető), 3-3 pattanót és kiharcolt faultot, 2 blokkot és 1-1 gólpassz, szerzett és eladott labdát, valamint beütött faultot jegyzett 17 VAL-ért, amivel holtversenyben a csapat második legjobbja volt.