A bolgárok kerültek közelebb a Falcóhoz

Az Obie Trotterrel felálló Nagyvárad 16 ponttal kikapott a BC Balkan otthonában, így nehéz helyzetből várja a visszavágót - a győztes a Falcóval játszik a következő körben.

A CSM CSU Oradea ma este a bolgár BC Balkan otthonában lépett pályára a FIBA Europe Cup első selejtezőkörének első mérkőzésén. A bolgárok a két páros negyedet összesen 26 ponttal nyerték - a záró 10 perc előtt csak egyetlen ponttal álltak jobban, de az utolsó felvonást 28-13-ra húzták be, ezzel komoly, 16 pontos előnyt szereztek maguknak Kesar (20 pont, 8 pattanó) és a majdnem tripla-duplát jegyző Brooks (16 pont, 10 pattanó, 9 gólpassz) vezetésével, 82-66-ra győztek végül. A nagyváradi együttesnél Milosevics (15 pont, 10 pattanó) és Zeno (15 pont, 5 pattanó) voltak a legjobbak - Obie Trotter 7-7 pontig és pattanóig, valamint 3 gólpasszig jutott.

Ez a párharc azért lényegesebb, mint a többi, mert a győztes a következő selejtezőkörben a Falcóval kerül majd szembe.