Az észtek kerültek közelebb az Albához

Az észt Kalev/Cramo idegenben győzte le 8 ponttal a Karpos Sokolit a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének odavágóján, így ők kerültek közelebb az Alba Fehérvár elleni második selejtezőkörhöz.

Ma elkezdődött a Bajnokok Ligája idei szezonja, az első selejtezőkör első meccseit játszották és játsszák a mai napon.

A magyar szempontból talán legérdekesebb összecsapást Macedóniában rendezték, ahol a helyi Karpos Sokoli az észt BC Kalev/Cramót fogadta. A hazaiak az első negyed végén összeszedtek egy 7 pontos hátrányt (18-25), amiből azonban már a második felvonásban fordítani tudtak - igaz, a nagyszünetben így is le voltak maradva 3 ponttal (39-42). A fordulás után egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, már 9 ponttal is vezettek a harmadik játékrészben, és 4 pontos vezetést vittek az utolsó 10 percre (62-58). A záró felvonásban aztán Kangur (10 pont) és Joesaar (18 pont, 7 pattanó) vezetésével előbb egyenlítettek, majd a múlt hét végén igazolt Mazeika (19 pont), Sokk (8 pont, 7 gólpassz) és Szubotics (15 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz) kosaraival a végjátékot végig uralták a vendégek, hiába próbált meg a túloldalon mindent McFadden (23 pont, 6 gólpassz). Végül 87-79-re győztek az észtek, ezzel komoly előnybe kerültek a visszavágó előtt, hiszen azt majd hazai pályán vívhatják meg 8 pontos fórból indulva.

A teljes statisztikát ezen a linken megtaláljátok!