BL: Amare Stoudemire előhúzott valamit a régiből

A korábbi NBA-sztár 13 perc alatt dobott 24 pontot, Perry nélkül nem volt esélye a Nyizsnyijnek, több nagy meccset is játszottak a héten.

Alapszakasz, 4. forduló

A-csoport

MHB Riesen Ludwigsburg (német, 0-4) – Anwil (lengyel, 2-2) 85-93

UCAM Murcia (spanyol, 4-0) – Sidigas Avellino (olasz, 3-1) 72-69

Banvit (török, 3-1) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 1-3) 78-60

Le Mans (francia, 2-2) – Ventspils (lett, 1-3) 91-76

Bár az első félidőben jól tartotta magát és a nagyszünetben még vezetett is, végül nem tudott meglepetést okozni Kendrick Perry csapata, a Nyizsnyij Novgorod, a fordulás után beinduló Banvit magabiztosan nyerte a mérkőzést. Perry egyébként nem lépett pályára, a mezőny legjobbjai pedig Sehmus Hazer (17/3 pont) és Alex Perez (15/9 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) voltak török részről. A két veretlen csapat, a Murcia és az Avellino csatáját izgalmas végjátékban a spanyolok nyerték végül, miután az olaszok a 28-14-re elbukott első negyedük után visszajöttek a meccsbe, ám a végén 67-69 után Askia Booker (14/3 pont) triplája és két jó büntetője után mégis a Murcia örülhetett. A tavaly még Final Four résztvevő Ludwigsburg az Anwil ellen sem tudta megszerezni első győzelmét. Hiába vezettek három és fél negyeden keresztül a Malcolm Hill (31/18 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) által vezérelt germánok, a nagyot játszó Chase Simon (26/3 pont) főszereplésével 12-3-as futással zárták a meccset és elcsenték a két pontot a lengyelek. Az Antoine Eito (20/15 pont, 6/5 tripla) tripláira építő Le Mans különösebb gond nélkül verte a Ventspilst, így a két középcsapat közül egyelőre a franciák kerültek jobb pozícióba.

Umana Reyer Venezia (olasz, 3-1) – Iberostar Tenerife (spanyol, 4-0) 65-72

A B-csoportban is összecsapott két veretlen csapat a Velence és a Tenerife személyében, és itt is a spanyoloknak sikerült hibátlannak maradniuk. Fordulatokban nem volt hiány a mérkőzésen, előbb a Tenerife, majd a Velence, végül pedig ismét csak a vendégek tudtak beerősíteni, erre pedig nem volt már válaszuk az olaszoknak. A mérkőzés MarQuez Haynes (19/15 pont) és Thaddus McFadden (21/6 pont) különcsatája is volt egyben. Az eddig szintén nagyon meggyőző Holon az Opavát pipálta ki újfent csak magabiztos játékkal, az izraeliek legjobbja ezúttal DeQuan Jones (23/15 pont, 5 gólpassz) volt. Nem mindennapi végjátékban dőlt el a PAOK-Nanterre összecsapás, ahol a görögök sikeréhez jó büntetőzés és komoly vendéghibák kellettek. Előbb 79-82-nél tripladobás közben faultolták ugyanis Theodorisz Zaraszt (18/12 pont), majd egálnál Dominic Waters dobott 4 másodperccel a vége előtt a Nanterre győzelméért, ám ez nemhogy nem ment be, de ismét csak faultolták a lepattanót leszedő Vangelisz Margaritiszt, aki így megnyerte a meccset a PAOK-nak. Éles volt a Fribourg-Bonn meccs hajrája is, a jól játszó Chad Timberlake (13 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) svájci csapata hiába vezetett 35 percen keresztül, végül mégis kikapott a németektől, akiknél Charles Jackson (16 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés) emelkedett ki.

C-csoport

JDA Dijon (francia, 1-3) – AEK Athén (görög, 3-1) 80-90

CEZ Nymburk (cseh, 1-3) – Telenet Giants Antwerp (belga, 2-2) 82-74

Brose Bamberg (német, 2-2) – Lietkabelis (litván, 1-3) 82-77

Montakit Fuenlabrada (spanyol, 3-1) – Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 3-1) 75-105

A C jelű nyolcas nagy rangadója a Fuenlabrada-Hapoel meccs volt, legalábbis előzetesen. A minden negyedet megnyerő jeruzsálemiek ugyanakkor nem adtak esélyt vendéglátóiknak, így nincs már hibátlan csapat ebben a nyolcasban. Ez pedig nagyban annak az Amar’e Stoudemire-nek (24 pont, 7 lepattanó) köszönhető, aki már csak limitált szerepben játszik, ám ezúttal 13 perc is elég volt a korábbi NBA-sztárnak ahhoz, hogy összehozzon 24 pontot. Stoudemire mellett Da’Sean Butler (20/12 pont, 9 lepattanó) volt a Hapoel másik legjobbja. A Dijon-AEK meccset a 32-15-re megnyert óriási harmadik negyedével fordította meg az athéni csapat, a lényegében hibátlanul játszó Vince Hunter (25 pont, 11 lepattanó, 4 labdaszerzés, 12/12 mezőnyből) főszereplésével igen értékes sikerrel gazdagodtak a vendégek. A Nymburk a hajrában billentette a maga javára a mérleg nyelvét az Antwerpen ellen, a csehek Vojtech Hruban (19/9 pont, 5 lepattanó) vezetésével megszerezték jól megérdemelt első sikerüket. A Bamberg is kiizzadta a győzelmet a Lietkabelis ellenében, a németek sokáig hátrányban játszottak, ám végül az általuk 25-15-re megnyert utolsó negyedben Tyrese Rice (23/12 pont, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Augustine Rubit (19 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) klasszishoz méltón intézték a lényegi dolgokat.

Tyrese Rice remeklése:

D-csoport

Segafredo Virtus Bologna (olasz, 4-0) – medi Bayreuth (német, 0-4) 74-67

Filou Oostende (belga, 1-3) – Petrol Olimpija (szlovén, 1-3) 73-79

Neptunas Klaipeda (litván, 2-2) – SIG Strasbourg (francia, 3-1) 92-83

Promitheasz Patrasz (török, 4-0) – Besiktas Sompo Japan (török, 1-3) 80-72

A D-csoportban veretlen maradt a Bologna és a Promitheasz is, a Strasbourg viszont elvesztette makulátlanságát. Az olaszok ezúttal nem brillíroztak ugyan, de a visszafogottabb teljesítmény is elég volt nekik a Bayreuth izgalommentes legyőzéséhez. A görögök néhány ponttal végig vezettek a Besiktas ellen, és az előnyük a végére sem fogyott el, a törökök nem tudták beérni Rion Brownékat (18/6 pont, 8 lepattanó). A franciákat viszont elcsípte a Neptunas, a litvánok óriásit játszva szereztek nagy skalpot. A Neptunas egy 14-0-s rohammal vette kézbe a meccs irányítását a második negyedben, elsősorban Jerai Grant (18 pont, 12 lepattanó, 11/9 mezőnyből) extrája gondoskodott a hazaiak öröméről. Az Oostende-Olimpija „alsóházi” meccsen meglepetésre vendéggyőzelem született, Jan Span (23/15 pont) és Miha Lapornik (18/3 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) vezetésével a negyedik negyedben fordítottak a ljubljanaiak, akik 23-12-re nyerték ezt a játékrészt a végére elfogyó vendéglátóikkal szemben és megszerezték első sikerüket.