BL: Govens és Perry csapata már továbbjutó helyen

Perry remekül tért vissza, a Nyizsnyij Novgorod pedig idegenben aratott fontos sikert. Már csak a Tenerife és a Bologna hibátlanok.

Ventspils (lett, 2-4) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 3-3) 75-80

Banvit (török, 4-2) – Anwil (lengyel, 2-4) 75-68

MHB Riesen Ludwigsburg (német, 1-5) – UCAM Murcia (spanyol, 5-1) 81-80

Le Mans (francia, 2-4) – Sidigas Avellino (olasz, 5-1) 74-77

Kendrick Perry (19/6 pont, 4 lepattanó, 1 gólpassz 14/7 mezőnyből) a mezőny legeredményesebbjeként tért vissza a Ventspils elleni mérkőzésen, a Nyizsnyij Novgorod pedig nagyon fontos győzelmet aratott Lettországban egy közvetlen rivális ellen, így az oroszok jelenleg továbbjutó helyen állnak. Darrin Govens (5/3 pont, 3 gólpassz, 1 lepattanó) csereként lépett pályára és jóval kisebb szerepet kapott, mint Perry, de a Nyizsnyij így is végig vezetve nyert teljesen megérdemelten.

A nyolcas többi meccsén a Murcia elveszítette veretlenségét a hatodik fordulóban, és az első kudarcukat némi meglepetésre az eddig nyeretlen Ludwigsburg otthonában szenvedték el a spanyolok. Méghozzá egy végig szoros találkozón, ahol az utolsó percben a németek két legjobbja, Jordon Crawford (21/9 pont, 6 gólpassz) és Lamont Da’Sean Jones (20 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) fordította a maguk javára a mérkőzést egy-egy duplával. A Banvit szinte végig vezetve igazolta a papírformát az Anwil ellen, bár 66-66-nál még döntetlen volt az állás, ám a McKenzie Moore (19 pont) által vezetett törökök erősen, egy 9-2-es szakasszal zárták a meccset. Az Avellino is szűken hozta az újabb győzelmét, a Michael Thompson (20/6 pont, 11 gólpassz) által vezetett Le Mans amennyire lehet igyekezett megnehezíteni Norris Cole-ék (22/3 pont, 5 gólpassz) dolgát, ám az olaszok a végső dudaszóig megtartották néhány pontos előnyüket.

PAOK (görög, 4-2) – Fribourg Olympic (svájci, 1-5) 92-61

A B-csoportban velencei győzelmével a Nanterre gondoskodott róla, hogy ne szakadjon szét teljesen a mezőny, így a franciák szorosan ott vannak az első négy gárda nyomában. Az olasz és a francia csapat nagy meccset játszott egymással, ahol a Venezia 15 pontos hátrányt dolgozott le, ám a hajrában ismét újítani tudott a Nanterre, 79-76 után egy 21-3-as rohanással húzta be a győzelmet az Adas Juskevicius (31/18 pont, 9 lepattanó) és Julian Gamble (28 pont, 11 lepattanó, 3 blokk, 3 gólpassz) hatalmas extrája által repített gárda. A többi találkozón nem volt izgalom, a Holon a Bonn ellen, a Tenerife Opavában, a PAOK pedig a Frinourggal szemben hozta simán az elvárható győzelmet. Az izraeliek legjobbja ezúttal Corey Walden 17/9 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) volt, a spanyoloknál Thaddus McFadden (19/9 pont), a görögöknél pedig Ioannis Athinaiou (16/9 pont) volt a legeredményesebb. A Fribourgban a többiek  mellet Chad Timberlake-nek sem ment a játék, mindössze 3 pontot dobott 7/1-es mezőnyözéssel a korábban nálunk játszó légiós.

C-csoport

AEK Athén (görög, 5-1) – Lietkabelis (litván, 2-4) 65-59

JDA Dijon (francia, 1-5) – Telenet Giants Antwerp (belga, 3-3) 61-80

Brose Bamberg (német, 3-3) – Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 5-1) 85-88

Montakit Fuenlabrada (spanyol, 3-3) – CEZ Nymburk (cseh, 2-4) 71-72

A C jelű nyolcasban az AEK Athén ezúttal egy küzdelmes meccsen, az utolsó negyedet 18-8-ra megnyerve fordított a Lietkabelis ellen, a görögök 65 pontjából 28-at az ismét ellenállhatatlan Vince Hunter (28 pont, 9 lepattanó) szerzett, így az AEK továbbra is ott van a csoport élén. Az másik éllovas, a Hapoel Jeruzsálem a forduló rangadóján a Bamberg otthonában is diadalmaskodni tudott. Sokáig az Augustine Rubit (26/3 pont, 8 lepattanó) és Sztevan Jelovac (20/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) által húzott németek vezettek, ám a negyedik negyed felénél átvették a vezetést és végül nyertek is a James Feldeine (18/6 pont, 6 gólpassz) és Josh Owens (17 pont, 9 lepattanó) vezette izraeliek. A Fuenlabrada a 29-15-re megnyert negyedik negyede ellenére sem tudta legyőzni a Nymburkot, miután az utolsó percben több fontos dobás is kimaradt mindkét oldalon, így meglepetésre egy ponttal nyertek a csehek, akiknél Bracey Wright (20 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Vojtech Hruban (20/9 pont) vitték a prímet. Az Antwerpen a zsinórban ötödik vereségét elszenvedő Dijon otthonában nyert és tapad az élmezőnyre, köszönhetően a második félidei domináns teljesítményének.

D-csoport

Neptunas Klaipeda (litván, 3-3) – Promitheasz Patrasz (görög, 5-1) 82-83

Petrol Olimpija (szlovén, 1-5) – medi Bayreuth (német, 2-4) 67-76

Segafredo Virtus Bologna (olasz, 6-0) – SIG Strasbourg (francia, 4-2) 87-81

Filou Oostende (belga, 1-5) – Besiktas Sompo Japan (török, 2-4) 66-73

A D-csoport eheti rangadóját a Bologna és a Strasbourg vívták egymással, és a meccs rá is szolgált erre a címre, élvezetes csatát vívott a két gárda. Az extrát dobó Kevin Punter (26/18 pont) által vezetett olaszok a negyedik negyedben egy 9-0-s futással billentették a maguk javára a mérleg nyelvét. A Promitheasz újabb szoros meccset játszott és ebből is győztesen jött ki, a görögök ezúttal a Neptunas otthonában diadalmaskodtak. A Terell Parks (18 pont, 8 lepattanó) által húzott vendégek az utolsó percekben már vezettek, Thomas Delininkaitis (23/15 pont) és Jerai Grant (18 pont, 16 lepattanó, 5 gólpassz) nagy napja csak a szoros meccshez volt elég a Neptunasnak. Az „alsóházi” derbiken a Bayreuth Ljubljanában, a Besiktas pedig Oostendében győzedelmeskedett. A németek az utolsó két percben süllyesztettek el két sorsdöntő hármast, a törököket pedig a 24-9-re megnyert harmadik negyedük emelte riválisuk fölé.