BL: Győzelmi esélyt szalasztottak el Govensék

Nyerhető meccset veszített el odahaza a Nyizsnyij Novgorod, az alapszakasz felénél már csak a Bologna maradt veretlen.

Alapszakasz, 7. forduló

A-csoport

Nyizsnyij Novgorod (orosz, 3-4) – MHB Riesen Ludwigsburg (német, 2-5) 74-76

Banvit (török, 4-3) – UCAM Murcia (spanyol, 6-1) 62-63

Anwil (lengyel, 3-4) – Le Mans (francia, 2-5) 76-64

Sidigas Avellino (olasz, 5-2) – Ventspils (lett, 3-4) 74-88

Nyerhető meccset bukott el a Nyzsinyij Novgorod a Ludwigsburg ellen, ez a győzelem nagyon kellett volna az oroszoknak, akik mellett így szépen besűrűsödött újra a középmezőny. Kendrick Perry (16/6 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Darrin Govens (9/9 pont, 2 lepattanó, 1 gólpassz) is egészen jól játszottak a végig szoros mérkőzésen, ám az utolsó perceket a Ludwigsburgnak sikerült uralnia, ekkor már nem vezetett a Nyizsnyij.

Igaz nagyon kevésen múlott, de vissza tudott térni a győzelem útjára az első vereségét múlt héten elszenvedő Murcia, Alex Perez (14/6 pont) ugyanis szinte egymaga visszahozta a Banvit esélyeit az utolsó percekben, ám a győzelemért eleresztett triplája kimaradt az amerikainak, így a spanyolok fellélegezhettek. Meglepetésre kikapott viszont odahaza az Avellino a Ventspils ellen, a lettek Rihards Lomazs (25/12 pont) vezetésével 25-7 arányban robogtak át az olaszokon a negyedik negyedben. Az Anwil-Le Mans meccset a lengyelek húzták be, így csatlakoztak a Nyizsnyij-Ventspils duóhoz a tabellán.

A mérkőzések legszebb jelenetei:

A csoport állása:

B-csoport

Telekom Baskets Bonn (német, 3-4) – Opava (cseh, 1-6) 114-77

Fribourg Olympic (svájci, 1-6) – Umana Reyer Venezia (olasz, 5-2) 86-96 h.u.

Iberostar Tenerife (spanyol, 6-1) – PAOK (görög, 5-2) 65-66

Nanterre 92 (francia, 3-4) – UNET Holon (izraeli, 5-2) 70-82

A forduló rangadóján egy küzdelmes meccsen a PAOK elvette a Tenerife veretlenségét, miután a fantasztikusan játszó Linos Chrysikopoulos (24/18 pont, 5 lepattanó, 7/6 tripla) duplájára már nem érkezett válasz hazai oldalról az utolsó másodpercekben. A Velencének hosszabbításra volt szüksége, hogy nyerjen Chad Timberlake (7 pont) csapata, a Fribourg otthonában, miután a tripladobás közben faultolt Justin Roberson (16/3 pont, 4 gólpassz) három jó büntetőjével kiegyenlített a rendes játékidő végén a svájciaknak. A túlóra során aztán már nem volt kérdés, a MarQuez Haynes (19/12 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Austin Daye (14/6 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) vezette olaszok jobbnak bizonyultak. A Holon is tapad az élmezőnyre, az ismét szenzációs Khalif Wyatt (28/18 pont, 7 gólpassz, 8/6 tripla) mellett Darion Atkins (22 pont, 9 lepattanó) is nagy meccset produkált, így az izraeliek biztosan nyertek a Nanterre otthonában. A Bonn igazi pontzuhatagot varázsolt az Opava ellen, heten is 10 pont fölé jutottak a németeknél, akik így megőrizték esélyüket ebben a bombaerős csoportban.

C-csoport

CEZ Nymburk (cseh, 2-5) – Brose Bamberg (német, 4-3) 78-84

Telenet Giants Antwerp (belga, 3-4) – AEK Athén (görög, 6-1) 64-71

Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 6-1) – JDA Dijon (francia, 1-6) 86-72

Lietkabelis (litván, 3-4) – Montakit Fuenlabrada (spanyol, 3-4) 78-67

A C-csoport két éllovasa, a Hapoel Jeruzsálem és az AEK Athén is nyerni tudott ebben a fordulóban (is). Az izraeliek a most is nagyon hatékony Amare Stoudemire (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 5/5 mezőnyből) vezetésével simán verték a zsinórban hatodszor kikapó Dijont, a címvédőnek viszont tízpontos hátrányt kellett ledolgozni Antwepenben, amiben Vince Hunter (17 pont, 7 lepattanó) vállalt oroszlánrészt ezúttal is. A Bamberg Augustine Rubit (22 pont, 6 lepattanó, 5 labdaszerzés, 3 gólpassz) főszereplésével nyert meg egy nagyon fontos meccset a Nymburk vendégeként, így a csehek nem érték utol őket és szusszanásnyi előnyhöz jutottak a második kör előtt. A jól rajtoló Fuenlabrada már sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el, ezúttal Simas Jasaitis (17/15 pont, 8 lepattanó, 6/5 tripla) és a Lietkabelis járt túl a spanyolok eszén.

D-csoport

medi Bayreuth (német, 3-4) – Neptunas Klaipeda (litván, 3-4) 102-78

SIG Strasbourg (francia, 4-3) – Filou Oostende (belga, 2-5) 61-64

Besiktas Sompo Japan (török, 3-4) – Petrol Olimpija (szlovén, 1-6) 94-84

Promitheasz Patrasz (görög, 5-2) – Segafredo Virtus Bologna (olasz, 7-0) 85-95

A D-csoport nagy rangadóját a Promitheasz és a Bologna vívták, ahol az olaszok a mezőnyben utolsó csapatként veretlenek tudtak maradni. A meccs nagy részében vezettek a vendégek, akik a hajrában egy 11-0-s rohammal biztosították be sikerüket, Pietro Aradori (23/12 pont) és Brian Qvale (16 pont, 12 lepattanó) nyújtottak kiemelkedőt közülük. A két éllovas mögött nagyon sűrű a további mezőny, amiről elsősorban az Oostende gondoskodott a meglepő strasbourgi győzelmével, a belgák egy inkább küzdelmes, mintsem színvonalas meccsen verték idegenben a későn ébredő franciákat. A Bayreuth a lényegében hibátlanul játszó Hassan Martin (19 pont, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés, 8/8 mezőnyből) illetve Adonis Thomas (21/9 pont, 5 lepattanó) kiváló játékával fektette két vállra és érte be a Neptunast. A Besiktas szintén csatlakozott a németekhez és a litvánokhoz, miután a várakozásoknak megfelelően legyőzte a Ljubljanát, itt Samet Geyik (18/3 pont) volt a legeredményesebb.