BL: Kényszerpályán a Falco, már nem a saját kezében van a sorsa

A Dijon mellett a Zaragoza is továbbjutott, a Besiktas megelőzte, a Brindisi és a Neptunas pedig utolérte a szombathelyieket a D-csoportban. 7 csapat már ott van a legjobb 16-ban.

Polski Cukier Torun (lengyel, 2-10) – Lietkabelis (litván, 5-7) 81-85

BAXI Manresa (spanyol, 7-5) – UNET Holon (izraeli, 6-6) 65-67

Filou Oostende (belga, 6-6) – Türk Telekom (török, 9-3) 67-85

SIG Strasbourg (francia, 4-8) – Dinamo Sassari (olasz, 9-3) 83-88

Az A-csoport élén álló Türk Telekom-Sassari páros a helyén is maradt, hiszen mindketten nyertek idegenben, így a már korábban továbbjutott törököket a szárdok is követték a 16 közé. A Türk Telekom a 32-14-re megnyert második negyedével és Kyle Wiltjer (23/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével simán lelépte az Oostendet, míg a Sassari Dyshawn Pierre (17/12 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) főszereplésével az első játékrészt húzta meg nagyon (13-28), amivel kitartottak a végéig. A Holon már 20 ponttal is vezetett (36-56) a második félidőben, a végén mégis a szerencse és egy elhibázott hazai tripla kellett nekik, hogy megússzák a manresai kirándulást, de a lényeg most csak a győzelem volt az esetükben, amivel ráadásul egymás elleniben is jobbak lettek a spanyoloknál, a végén akár még ez is döntő lehet. A Lietkabelis a negyedik negyedben tudott Chris Wright (21 pont, 12 gólpassz) és a Torun fölé nőni, így a litvánok is életben tartották reményeiket a Manresa, Holon, Oostende trió mögött, akik közül csak kettő fog továbbjutni.

A mérkőzések legszebb jelenetei:

A csoport állása:

B-csoport

Teksüt Bandirma (török, 6-6) – RASTA Vechta (német, 6-6) 82-70

Telenet Giants Antwerp (belga, 4-8) – Anwil Wloclawek (lengyel, 5-7) 99-87

Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 9-3) – EB Pau-Lacq-Orthez (francia, 4-8) 98-76

San Pablo Burgos (spanyol, 7-5) – AEK Athén (görög, 7-5) 93-76

A B-csoportot vezető és a Pau elleni győzelmével tovább is jutó Hapoel Jeruzsálemben az Olimpia Milanótól megszerzett Shelvin Mack (22/12 pont, 10/7 mezőnyből) kiválóan debütált és könnyed győzelemre vezette új csapatát. Az őket követő AEK Athén Burgosban játszott rangadót és meglepően kevés ellenállást tudott kifejteni, félidőre már eldőlt a csata (54-34), így az egyre inkább leeresztő görögöknek még a továbbjutással is lehet gondjuk, hiszen a spanyolok már ugyanúgy állnak, mint ők. És mögöttük is nagy a harc, hiszen a Bandirma a Vechta ellen aratott nagyon fontos és teljesen megérdemelt sikert, az Emanuel Terry (24 pont, 14 lepattanó, 14/12 mezőnyből) izmos dupla-duplája által vezetett törökök ráadásul már másodszor győzték le a germánokat, így nemcsak beérték őket, de egymás elleniben is jobbak lettek náluk. Nem tudta viszont 6-6-ra javítani a mérlegét az Anwil, a lengyelek ugyanis simán kikaptak az Ibrahima Faye (24/6 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) által vezetett Antwerpentől, ez a vereség pedig minden bizonnyal a továbbjutásukba kerül majd.

C-csoport

Periszteri winmasters (görög, 7-5) – Mornar Bar (montenegrói, 4-8) 72-67

ERA Nymburk (cseh, 10-2) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 7-5) 76-72

Brose Bamberg (német, 6-6) – VEF Riga (lett, 1-11) 91-53

Gaziantep (török, 3-9) – Iberostar Tenerife (spanyol, 10-2) 65-88

A C-csoport már továbbjutott éllovasai közül a Marcelinho Huertas (9/3 pont, 17 gólpassz, 3 labdaszerzés) által zseniálisan irányított Tenerife a Gaziantep otthonában is folytatta remeklését, míg a Nymburk a Nyizsnyij Novgorodot küzdötte le nagy nehezen. A csehek csak a harmadik negyedet tudták megnyerni az oroszokkal szemben, azt viszont 21-6 arányban, így a végén Deishuan Booker (22/9 pont, 4 lepattanó) és társai örülhettek. A Periszteri a Mornar, a Bamberg pedig a Riga ellen hozta a kötelezőt, a németeknek az életben maradást jelentette ez a győzelem a jövő heti görögországi ki-ki meccsük előtt.

D-csoport

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (5-7) – Besiktas Sompo Sigorta (török, 6-6) 79-83

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

JDA Dijon (francia, 8-4) – Casademont Zaragoza (spanyol, 8-4) 73-105

Happy Casa Brindisi (olasz, 5-7) – PAOK (görög, 4-8) 93-91

Neptunas Klaipeda (litván, 5-7) – Telekom Baskets Bonn (német, 7-5) 93-68

A Falco könnyen lehet, hogy a továbbjutás szempontjából végzetes vereséget szenvedett el a Besiktas ellen. A csoport többi meccsén a Zaragoza Robin Benzing (32/24 pont, 11/8 tripla) triplaparádéjával meglepően simán tudott nyerni a már múlt héten playoffba jutott Dijon otthonában, a spanyolok ráadásul már másodszor győzték le a gallokat, így a bebiztosított továbblépésük mellett immár az első helyre is ők a favoritok. A Bonn viszont kikapott Klaipedában, a Neptunas nagyon magabiztosan, minden negyedet megnyerve, Deividas Gailius (25/9 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) és Osvaldas Olisevicius (24/12 pont, 4 lepattanó) vezérletével diadalmaskodott a germánok felett. A Brindisi-PAOK találkozó pedig egy óriási meccset hozott, ahol nagyon sokáig a görögök vezettek, a szoros végjáték utolsó másodperceiben pedig Tyler Stone (20/12 pont, 7 lepattanó) trojkája döntött az olaszok javára, így a Neptunashoz hasonlóan ők is utolérték a Falcót és megőrizték szintén halovány esélyüket a továbbjutásra.