BL: Két meccs után roppant kiegyenlített a Falco csoportja

A Dijon Litvániában is győzött, hat csapat viszont egyaránt 1-1 győzelemmel és vereséggel áll a D-csoportban. A Zaragoza és a Brindisi is drámai módon nyert.

Alapszakasz, 2. forduló

A-csoport

Filou Oostende (belga, 1-1) – UNET Holon (izraeli, 0-2) 101-86

Polski Cukier Torun (lengyel, 1-1) – SIG Strasbourg (francia, 1-1) 97-81

Türk Telekom (török, 2-0) – Dinamo Sassari (olasz, 1-1) 64-56

BAXI Manresa (spanyol, 2-0) – Lietkabelis (litván, 0-2) 76-70

Az A-csoportban ezúttal nem termett babér a vendégcsapatok számára. A győzelemmel kezdő gárdák közül a Türk Telekom egy kevés pontot hozó összecsapáson bizonyult jobbnak a Sassarinál, a Manresa pedig a Lietkabelist gyűrte le. Az Oostende és a Torun javítottak és magabiztosan nyertek a Holon illetve a Strasbourg ellenében, a belgáknál Shevon Thompson (17 pont, 9 lepattanó, 8/7 mezőnyből), a lengyeleknél pedig Keith Hornsby (28/24 pont, 4 lepattanó, 11/8 tripla) játszott kiemelkedően eredményesen és hatékonyan.

A mérkőzések legszebb jelenetei:

B-csoport

EB Pau-Lacq-Orthez (francia, 0-2) – RASTA Vechta (német, 2-0) 75-90

San Pablo Burgos (spanyol, 2-0) – Anwil Wloclawek (lengyel, 0-2) 110-78

Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 2-0) – AEK Athén (görög, 1-1) 85-78

Telenet Giants Antwerp (belga, 1-1) – Teksüt Bandirma (török, 0-2) 93-90

A B jelű nyolcasban a játéknap rangadóját a tavaly is egy csoportban lévő, végső győzelemre egyaránt esélyes Hapoel Jeruzsálem és AEK Athén játszották egymással, amiből a meccset egy 15-2-es rohammal megfordító izraeliek jöttek ki győztesen. James Feldeine (19/12 pont) volt a hazaiak legjobbja, a túloldalon pedig Keith Langford (27/21 pont, 4 gólpassz, 9/7 tripla) és Howard Sant-Roos (18/9 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) teljesítménye mehetett a levesbe. A Hapoelhez hasonlóan szintén jó képet fest önmagáról és 2-0-lal áll az ismét simán nyerő Vechta és Burgos, a németek erősen zárták a meccset a Pau otthonában, a hispánok pedig meg sem álltak 110 dobott pontig az Anwil ellen. Az Anwerpen három negyeden át hátrányban játszott, végül mégis nyert a Bandirmával szemben.

C-csoport

ERA Nymburk (cseh, 2-0) – Gaziantep (török, 0-2) 74-72 h.u.

Mornar Bar (montenegrói, 0-2) – Iberostar Tenerife (spanyol, 2-0) 74-81

Brose Bamberg (német, 0-2) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 1-1) 58-73

Periszteri winmasters (görög, 2-0) – VEF Riga (lett, 1-1) 91-83

A C-csoportban a Nymburk már 20 ponttal is vezetett (37-17), mégis hosszabbításra kényszerült a Gaziantep ellen. A csehek azért behúzták a győzelmet végül, ahogy egy jó hajrával a Tenerife is Montenegróban, Will Hatcher (21/15 pont) és a Periszteri pedig végig vezetve oktatta a Rigát, akiken Lester Medford (14/6 pont, 7 gólpassz, 3 lepattanó) és Ron Curry (10/6 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) sem segíthetett. A tavaly Final Four résztvevő Bamberg eddig borzalmasan néz ki idén, a németek nagyon simán kaptak ki a Nyizsnyij Novgorodtól is, akiknél Brandon Brown (19/3 pont, 9 gólpassz, 4 lepattanó) játszott kiemelkedően.

D-csoport

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1-1) – PAOK (görög, 0-2) 76-66

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Besiktas Sompo Sigorta (török, 1-1) – Casademont Zaragoza (spanyol, 1-1) 73-74

Happy Casa Brindisi (olasz, 1-1) – Telekom Baskets Bonn (német, 1-1) 76-75

Neptunas Klaipeda (litván, 1-1) – JDA Dijon (francia, 2-0) 75-89

A Falco csoportjában roppant kiegyenlített a helyzet, egyedül a Dijon áll 2-0-s mérleggel (a PAOK pedig 0-2-vel), a többiek viszont egyaránt 1-1 győzelemmel és vereséggel bírnak. A franciák David Holston (19/9 pont, 7 gólpassz) vezetésével a szintén győzelemmel kezdő Neptunas otthonában már félidő előtt eldöntötték a lényegi dolgokat (26-44), a másik két találkozó viszont egyaránt minimális különbséggel dőlt el csupán. A Zaragoza végig vezetett a Besiktas otthonában, mégis a végén tripladobás közben faultolt D.J. Seeley (16/9 pont, 5 gólpassz) büntetői kellettek a spanyolok sikeréhez, míg a Brindisi Adrian Banks (31/18 pont, 9 lepattanó, 8/6 tripla) remeklése mellett Tyler Stone (13 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés) meccsnyerő pöcijével gyűrte le a Bonnt, akiknél Trey McKinney-Jones 9/3 pontot jegyzett.