BL: Meglepetések sorával folytatódott a csoportkör

Az egyik legnagyobb bravúrt épp a Govens nélküli Nyizsnyij érte el Avellinóban, de nincs már több veretlen csapat sem, utolsóként a Bologna is elvérzett.

Sidigas Avellino (olasz, 5-3) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 4-4) 71-92

MHP Riesen Ludwigsburg (német, 2-6) – Banvit (török, 5-3) 76-88

Le Mans (francia, 2-6) – UCAM Murcia (spanyol, 7-1) 71-80

Anwil (lengyel, 4-4) – Ventspils (lett, 3-5) 84-71

A Nyizsnyij Novgorodban Darrin Govens nem játszott, Kendrick Perry (13/6 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) pedig csereként szállt be nagyon jól az Avellino elleni mérkőzésbe, aminek a végén az oroszok nagy bravúrral megszerezték a győzelmet. Méghozzá nem is akárhogy, a Nyizsnyij minden negyedet megnyerve dominálta a találkozót, az olaszokon még Demetris Nichols (25/6 pont, 11 lepattanó) remeklése sem segíthetett. A vendégek legjobbja, ha úgy tetszik nyerőembere Ivan Strebkov (29/15 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) volt.
A csoport többi meccsén nem történt meglepetés, a Murcia és a Banvit Ovie Soko (18/6 pont, 7 lepattanó) illetve Alex Perez (18/9 pont, 9 gólpassz, 6 lepattanó) vezérletével idegenben is érvényesített erőfölényét a Le Mans valamint a Ludwigsburg ellen. Az Anwil-Ventspils ki-ki meccset a mindkét félidőt erősen kezdő lengyelek nyerték teljesen megérdemelten, így ők mozdultak el felfelé, követve 4-4-es mérlegükkel Perryéket.

A mérkőzések legszebb jelenetei:

A csoport állása:

B-csoport

Telekom Baskets Bonn (német, 3-5) – Iberostar Tenerife (spanyol, 7-1) 92-99 h.u.

PAOK (görög, 6-2) – Umana Reyer Venezia (olasz, 5-3) 77-76

Fribourg Olympic (svájci, 1-7) – UNET Holon (izraeli, 6-2) 90-95

Nanterre 92 (francia, 4-4) – Opava (cseh, 1-7) 110-64

A B-csoport nyitómeccsén a nyolcast vezető, a hétvégén még Hanga Ádámék ellen pályára lépő Tenerife dolgát alaposan megnehezítette a Joshua Mayo (25/15 pont) és Martin Breunig (19 pont, 5 lepattanó) által húzott Bonn, a spanyolok csak hosszabbításban tudtak diadalmaskodni. Sebastian Saizék (19/9 pont, 6 lepattanó) már 10 ponttal is vezettek a negyedik negyedben, innen egyenlített a Bonn, a túlóra azonban már ismét a Teneriféé volt. A csoport eheti nagy rangadóját a PAOK és a Velence vívták egymással, amit az első két és fél negyedben végig vezető, majd a hajrában újra beerősítő görögök nyertek meg egyetlen ponttal, az utolsó másodpercekben MarQuez Haynes (15/6 pont) triplája már nem osztott vagy szorzott, Phil Goss (20/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és társai örülhettek. A Holon Toriann Corey Walden (24/15 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 7/5 tripla) vezetésével sikerrel vette svájci túráját és a Dusan Mladjan (25/18 pont, 8/6 tripla), Andre Williamson (20 pont, 11 lepattanó), Babacar Toure (18 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) trió által jelentett akadályt. A Nanterre a félidőben már 60-24-re vezetve edzőmeccset csinált az Opava elleni találkozójából, itt Dominic Waters (19/15 pont) volt a legeredményesebb játékos.

C-csoport

Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 6-2) – AEK Athén (görög, 7-1) 70-83

CEZ Nymburk (cseh, 2-6) – JDA Dijon (francia, 2-6) 78-89

Telenet Giants Antwerp (belga, 4-4) – Lietkabelis (litván, 3-5) 70-64

Montakit Fuenlabrada (spanyol, 3-5) – Brose Bamberg (német, 5-3) 65-75

A C jelű négyes nagy rangadóján a csoportkör első felét egyaránt 1-1 vereséggel lehozó AEK Athén diadalmaskodni tudott a Hapoel Jeruzsálem otthonában, így nagy lépést tettek a görögök a csoportgyőzelem felé. Az AEK a nagyot játszó Malcolm Griffin (25/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével már 16 pontos előnyben volt az első negyedben, és lényegében végig vezetve nyert. A csoport többi meccsén az Antwerpen jól védekezve megérdemelten verte a közvetlen rivális Lietkabelist, ahogy a Bamberg is fontos sikert könyvelhetett el az őket beérni igyekvő Fuenlabrada otthonában. A meccset Tyrese Rice (26/9 pont, 4 lepattanó) klasszisa és a 23-12-re megnyert utolsó negyed döntötte el a németek javára, ez pedig immár a spanyolok sorozatban ötödik veresége volt. Az „alsóházi” derbin a Dijon zsinórban hat vereség után nyert újra, ismét a Nymburk volt az áldozata az ezúttal jól játszó, David Holston (20/15 pont, 8 gólpassz, 5/5 tripla) által húzott galloknak.

D-csoport

Besiktas Sompo Japan (török, 3-5) – medi Bayreuth (német, 4-4) 74-90

Promitheasz Patrasz (görög, 5-3) – Filou Oostende (belga, 3-5) 84-88

SIG Strasbourg (francia, 5-3) – Petrol Olimpija (szlovén, 1-7) 81-73

Neptunas Klaipeda (litván, 4-4) – Segafredo Virtus Bologna (olasz, 7-1) 88-85

A D-csoportban csak a Strasbourg tudta hozni a tőle elvárható a Ljubljana ellen. A franciák végig vezettek, de azért egy nagy hajrá még kellett a Mardy Collins (18 pont, 5 gólpassz) és Youssoupha Fall (17 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) által vezetett galloknak a sikerhez. A többi nagycsapatnak viszont nem ment, a Bologna hiába vezetett három negyeden keresztül a Neptunas otthonában, meglepetésre a litvánok Tomas Delininkaitis (26/18 pont, 8/6 tripla) és Jerai Grant (18 pont, 9 lepattanó) vezérletével fordítottak és elvették Tony Taylorék (20/12 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó) veretlenségét. A Promitehasznak Tony Meier (33/15 pont, 6 lepattanó) és Rion Brown (21/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) extrája ellenére sem sikerült igazolnia a papírformát, az Oostende meglepő ám teljesen megérdemelt sikert aratott Görögországban, miután a negyedik negyedben nem adta ki a kezéből az irányítást. Kisebb-nagyobb meglepetésre a Besiktas is kikapott odahaza a Bayreuth-tól, és ez még nagyon sokba kerülhet a törököknek, miután így egymás elleni összevetésben is rosszabbak lettek a germánoknál. A Besiktas a félidőben még 37-30-ra vezetett, ezt követően omlottak össze teljesen a Kassius Robertson (31/15 pont, 10/9 mezőnyből) által repített vendégeikkel szemben.