BL: Perryék újabb nagy győzelmet arattak

A Nyizsnyij Govens nélkül, Perry 12 gólpasszával ért el fontos győzelmet. Szinte az összes nagycsapat megizzadt vagy ki is kapott.

Alapszakasz, 9. forduló

A-csoport

Nyizsnyij Novgorod (orosz, 5-4) – Anwil (lengyel, 4-5) 86-62

Le Mans (francia, 3-6) – Banvit (török, 5-4) 85-71

Ventspils (lett, 3-6) – UCAM Murcia (spanyol, 8-1) 61-67

Sidigas Avellino (olasz, 6-3) – MHP Riesen Ludwigsburg (német, 2-7) 82-76

Darrin Govenst az Anwil elleni mérkőzésre sem nevezte a Nyizsnyij Novgorod, honosított játékosunk nélkül is nagy győzelmet aratott azonban az orosz csapat. A Nyizsnyij a vártnál jóval könnyebben verte a közvetlen rivális lengyeleket és újabb fontos lépést tett a továbbjutás felé. Ebben Kendrick Perrynek is óriási szerepe volt, akinek nem ment ugyan a dobás (6/3 pont, 11/2 mezőnyből), ám kiosztott 12 gólpasszt és leszedett 4 lepattanót, valamint volt 1 sapkája is. A Nyizsnyij legjobbja ezúttal Christopher Czerapowitz (15/9 pont, 9 lepattanó) volt.

A csoport többi meccsén az élcsapatok közül a Murcia és az Avellino nyerni tudott, a Banvit viszont kissé meglepő vereséget szenvedett a Michael Thompson (22/12 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó) által vezetett Le Mans otthonában, a franciák a második félidőben egyértelműen a törökök fölé nőttek. A Murcia szinte végig vezetett, ám a végén mégis meg kellett izzadnia a győzelemért a Ventspils otthonában, ahogy a Caleb Green (18/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Norri Cole (15 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) által húzott Avellino is vezetett már 20 ponttal is a Ludwigsburg ellen, 76 pontnál mégis egál volt az állás, nekik is oda kellett figyelniük, hogy ne kapjanak ki a végén.

Opava (cseh, 1-8) – Fribourg Olympic (svájci, 2-7) 76-77

A B-csoportban az ismét nyerő listavezető Tenerife mögött teljes a káosz a 2-4. helyeken, miután a Velence rangadót tudott nyerni a Holon otthonában, a PAOK pedig kikapott Bonnban. A spanyoloknak egyébként a 21-7-re megnyert negyedik negyedükre és Nicolas Brussino (20/12 pont) eredményes játékára volt szükségük a Nanterre elleni sikerhez, a Bonn Bojan Szubotics (22/15 pont, 7 lepattanó, 5/5 tripla) vezérletével váratlanul simán verte a görögöket, a Holon pedig potenciális meccsnyerő dobást hibázott a Velence ellen az utolsó másodpercekben. Az izraelieknél bár remekelt a DeQuan Jones (26/9 pont, 4/3 tripla), Corey Walden (20/12 pont, 4/4 tripla, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Darion Atkins (15 pont, 11 lepattanó) trió, végül mégis Deron Washington (20/6 pont, 5 lepattanó) és társai örülhettek végül, a Velence a múlt héten 1 ponttal kapott ki, most pedig ugyanennyivel nyert. Az alsóházi összecsapáson szintén egyetlen pont döntött, méghozzá a Fribourg javára Opavában. Nem érdemtelenül, hiszen Andre Williamson (15 pont, 11 lepattanó) svájci csapata a meccs nagy részében vezetett, a hazaiak legjobbja, Radim Klecka (25 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) pedig két potenciális meccsnyerő dobást is elrontott a végén.

C-csoport

Lietkabelis (litván, 3-6) – Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 7-2) 70-97

Telenet Giants Antwerp (belga, 5-4) – Montakit Fuenlabrada (spanyol, 3-6) 102-78

JDA Dijon (francia, 2-7) – Brose Bamberg (német, 6-3) 97-101 h.u.

AEK Athén (görög, 8-1) – CEZ Nymburk (cseh, 2-7) 80-76

A C jelű nyolcasban az első helyen álló AEK Athén hozta a papírformát a Nymburk ellen, ahogy a Hapoel Jeruzsálem számára sem okozott gondot a Lietkabelis legyőzése. A görögök azért megszenvedtek a Nymburkkal, de Vince Hunterék (18 pont, 8 lepattanó) végül diadalmaskodni tudtak, az izraeliek győzelmében pedig James Feldeine (19/9 pont, 4 gólpassz) és TaShawn Thomas (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) mellett David Blatt fia, Tamir Blatt (16/12 pont, 8 gólpassz) is főszerepet vállalt. A Bamberg is fontos győzelmet hozott el Dijonból, amire rá is szolgáltak a germánok, akik akkor sem estek össze, mikor az utolsó másodpercekben a fantasztikusan játszó David Holston (29/18 pont, 6 gólpassz) kiegyenlített és kiharcolta a hosszabbítást, a túlóra aztán már ismét Ricky Hickmanéké (18/6 pont, 5 lepattanó) volt. A teljesen szétesett, sorozatban hatodszor kikapó Fuenlabradát a Paris Lee (27/21 pont, 10 gólpassz, 9/7 tripla) és Victor Sanders (21/9 pont) által húzott Antwerpen is megverte, a belgák szépen menetelnek a továbbjutás felé.

D-csoport

Besiktas Sompo Japan (török, 4-5) – Neptunas Klaipeda (litván, 4-5) 77-70

Petrol Olimpija (szlovén, 1-8) – Promitheasz Patrasz (görög, 6-3) 76-80

medi Bayreuth (német, 4-5) – SIG Strasbourg (francia, 6-3) 76-84

Filou Oostende (belga, 4-5) – Segafredo Virtus Bologna (olasz, 7-2) 77-76

A múlt héten az első vereségét elszenvedő Bologna meglepetésre ismét kikapott, méghozzá ezúttal az Oostende otthonában. A belgák Nemanja Djurisics (19 pont, 6 lepattanó) vezetésével jól játszottak, a Bologna pedig az utolsó percekben több triplakísérletet és büntetőt is elhibázott, így magának köszönheti a vereséget. A tabellán az olaszokat követő Promitheasz, Strasbourg duó viszont nyerni tudott, a görögök a Ljubljana vendégeként szenvedtek meg a vártnál sokkal jobban Mirza Begicék (12 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) ellen, ám Tony Meier (18/9 pont, 6 lepattanó) és társai végül csak-csak nyerni tudtak. A franciák a 27-6-ra megnyert első negyedükkel megadták a Bayreuth elleni meccs alaphangját, Kassius Robertson (26/21 pont, 5 gólpassz, 8/7 tripla) és De’Mon Brooks (23/12 pont, 4 lepattanó) a folytatásban is kevesek voltak Youssoupha Fall (17 pont, 10 lepattanó) és társai ellen. A Besiktasnak mindenképpen nyernie kellett a Neptunas ellen, ha még az idei BL-szerepléséből ki akar hozni valamit, és ezt most sem sziporkázva ugyan, de Jason Rich (22/6 pont, 4 gólpassz) és Ivan Buva (19 pont, 12 lepattanó) vezetésével megtették a törökök, ami jelen esetben a legfontosabb a számukra.