EuroCup: A Valencia az idei bajnok!

A sorozatot immár negyedszer megnyerő spanyolok az ALBA Berlint verték a fináléban, így jövőre visszatérhetnek az Euroligába.

Döntő

Valencia Basket (spanyol) – ALBA Berlin (német) 2-1 (89-75, 92-95 h.u., 89-63)

A EuroCup sorozat idei fináléját a Valencia és az ALBA Berlin vívták, ami az egyik fél második győzelemig tartott ezúttal is. Az első meccset a pályaelőnyt élvező spanyolok nyerték teljesen megérdemelten, majd a germánok odahaza hosszabbítás után egalizáltak, így hétfőn este jöhetett a mindent eldöntő harmadik találkozó. A nagy izgalmak azonban elmaradtak, hiszen bár 11-0-lal kezdte a meccset a Berlin, a Valencia hamarosan összeszedte magát, az első negyed végére lényegében már ki is egyenlített (17-18), a folytatásban pedig végig magabiztosan vezetett és gond nélkül húzta be a győzelmet. A hazaiaknál többen is remekeltek, Matt Thomas (19/15 pont, 7/5 tripla), Bojan Dubljevics (18/6 pont, 8 lepattanó), Fernando San Emeterio (18/6 pont) és a döntő MVP-jének megválasztott, mindhárom meccsen nagyszerűen játszó Will Thomas (15/3 pont) egymást múlták felül. A döntőben egyértelműen jobb Valencia tehát 2003, 2010 és 2014 után negyedszer hódította el a trófeát, ami természetesen idén is jóval több, mint egy kupasiker, hiszen a spanyolok így egy év kihagyás után jövőre ismét a kontinens legszűkebb elitjébe, az Euroligába nyertek kvalifikációt.