Euroliga: A Bayern-varázslat Isztambulban is folytatódott

Hiába tért vissza Shane Larkin, a Bayern München az Efes otthonában is bravúros sikert aratott és a győzelmek számában beérte az élen a most nem játszó Hangáékat – Mike James is visszatért és rögtön meccset nyert a CSZKA-nak – a Real újra a régi – a Zvezda Milánóban okozott nagy meglepetést – a Valencia klasszis teljesítménnyel verte a Panát – a Fener Baskoniában is összeomlott – ez a siker már kijárt a Himkinek

Alapszakasz, 9. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 7-1) – Olympiakosz Pireusz (görög, 5-3)

Elhalasztva, miután az Olympiakosz játékosai hatósági karanténba kerültek.

Zenit Szentpétervár (orosz, 3-2) – Himki Moszkva (orosz, 2-6) 83-88

A Zenit ellen végre rámosolygott a szerencse a Himki Moszkvára, szoros végjáték után a fővárosiak nyerték meg az orosz derbit. Kijárt már egy ilyen siker a szezont ezer sebből vérezve kezdő moszkvaiaknak, akiknek szinte végig futniuk kellett az eredmény után, a végén mégis ők örülhettek. Látótávolságban tudták tartani magukat ugyanis Billy Baronékkal (24/18 pont, 10/6 tripla) szemben, a hajrában pedig 81-79-nél Alexej Shved (24/12 pont) beverte a fordítást jelentő triplát, majd az ugyancsak a hárompontos vonal mögött faultolt Errick McCollum (19/3 pont) sem hibázott és hozta a győzelmet a Himkinek.

A Zenit legjobb dobói: Baron 24/18, Hollins 15/9, Gudaitis 10
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 24/12, McCollum 19/3, Monroe 11

Anadolu Efes (török, 4-4) – FC Bayern München (német, 7-2) 71-74

A forduló rangadóját vívta egymással a tavalyi szezon legjobb gárdája és az idei meglepetéscsapata, azaz az Efes és a Bayern München. A bajorok pedig bizonyították, hogy nem véletlenül állnak az előkelő második helyen és elcsenték a győzelmet az immár ismételten Shane Larkinnal (13/3 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó) felálló törököktől. Az első félidőben jobbára vezető Bayern túl tudta élni, hogy a harmadik negyedben mindössze 8 pontot szerezzen és a záró felvonásban kétszámjegyű hátrányba (62-52) kerüljön. Wade Baldwinék (15 pont, 11 gólpassz) ugyanis remek védekezéssel közelebb lopóztak, majd Jalen Reynolds (14 pont, 4 lepattanó) utolsó másfél percben szerzett három kosarával fordítottak, és sikeresen fohászkodtak, hogy a legvégén Vaszilije Micics kihagyja a hosszabbítást jelentő, üres helyzetből elengedett triplakísérletét.

Az Efes legjobb dobói: Pleiss 19, Larkin 13/3, Micics 12/6
A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 15, Reynolds 14, Zipser 12/3, Djedovics 10/6

Zalgiris Kaunas (litván, 5-4) – CSZKA Moszkva (orosz, 6-3) 78-87

Larkinhoz hasonlóan egy másik klasszis, Mike James (27/15 pont, 5 gólpassz, 6/5 tripla) is visszatért a múlt heti kihagyása után, és a CSZKA Moszkvának nagy szüksége is volt irányítója jól megszokott clutch teljesítményére. Az oroszok ugyanis végig vezettek és egyértelműen dominálták a Zalgiris elleni találkozójukat, ám Marius Grigonis (19/15 pont, 4 lepattanó, 6/5 tripla) és társai az utolsó percben egyetlen pontra zárkóztak fel (78-79) és a szívbajt hozták a CSZKA-ra. Na persze nem Jamesre, aki „szokás szerint” beverte a védjegyének számító oldalra lépős triplát és összességében a meccs utolsó 8 pontját szerezve bebiztosította a győzelmet csapatának.

A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 19/15, Walkup 10/6
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 27/15, Clyburn 13/6, Hilliard 12/6

TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 3-4) – Fenerbahce Beko (török, 4-5) 86-68

A Fenerbahce egészen remekül, 9-0-lal kezdett a Baskonia otthonában, és ezzel tulajdonképpen minden pozitívumot el is mondtunk a törökök estéjéről. A Nando De Colo sérülése óta meglehetősen kilátástalan Fenernek sürgősen ki kell találnia valamit, hiszen a korábbi MVP még hetekig nem állhat rendelkezésükre. Ami a Baskoniát illeti, a hazaiak hamar rendezték soraikat a pocsék kezdésük után, majd elsősorban a karriercsúcsot dobó Alec Peters (25/12 pont, 7 lepattanó, 12/10 mezőnyből) és a szintén megbízható Rokas Giedraitis (19/9 pont) vezérletével hamarosan stabil előnyt építettek maguknak és egyoldalúvá tették a mérkőzést.

A Baskonia legjobb dobói: Peters 25/12, Giedraitis 19/9, Dragic 16/6, Vildoza 11/9
A Fenerbahce legjobb dobói: Vesely 15, Pierre 11/6, Sipahi 11/3, Brown 10

Valencia Basket (spanyol, 5-3) – Panathinaikosz OPAP (görög, 2-5) 95-83

A szoros első félidő után a másodikban már a klasszis csapatokra jellemző játékot hozó Valencia akarata érvényesült a Panathinaikosz felett, és ez a végeredményben is megmutatkozott. A záró felvonásban ugyanis már nem tudták lekövetni az athéniak a támadásban nagyon kiegyensúlyozott és végig magas szintet hozó, lényegében hullámvölgy nélkül játszó hazaiakat. A Valencia elsősorban Klemen Prepelic (18/12 pont, 6 gólpassz, 5/4 tripla) kiváló teljesítményére alapozta remeklését.

A Valencia legjobb dobói: Prepelic 18/12, Williams 14/3, Hermannsson 13/6, San Emeterio, Tobey 11/6-11/6
A Panathinaikosz legjobb dobói: Mack 15/9, Mitoglu, Papapetru, Sant-Roos 11/3-11/3

Real Madrid (spanyol, 5-4) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 3-6) 79-63

Az Euroliga-idényt pocsékul kezdő, a spanyol bajnokságot viszont veretlenül vezető Real Madrid a nemzetközi porondon is rátalált a helyes útra és a Maccabi ellen zsinórban immár negyedik győzelmét aratta. Méghozzá tette mindezt nagyon könnyedén a királyi sztárcsapat, akik az első negyedben 6 triplát elsüllyesztve 29-18-as előnyt építettek, amit a továbbiakban magabiztosan őriztek, sőt a különbséget csak még tovább növelték. A Maccabi teljesen kilátástalan volt ezúttal, a Real viszont Facundo Campazzo (9/3 pont, 12 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) irányításával és most éppen Gabriel Deck (16/3 pont, 6 lepattanó) és Anthony Randolph (15/9 pont, 7 lepattanó) ponterős játékával diadalmaskodott.

A Real Madrid legjobb dobói: Deck 16/3, Randolph 15/9, Tavares, Llull 10-10
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 18/6, Zizic 14

ALBA Berlin (német, 2-5) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 1-6) 76-75

Nem elsősorban a két sereghajtó, az ALBA Berlin és az ASVEL összecsapása hozta lázba az európai kosárbarátokat az aktuális forduló előtt, a „kiesési rangadó” azonban mégis egészen emlékezetesen alakult. A galloknál Moustapha Fall (25 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 12/10 mezőnyből) egészen fantasztikus, 42 indexpontot érő teljesítménye mehetett végül a levesbe, hiszen hiába vezetett folyamatosan, a negyedik negyed elején már 13 ponttal is az ASVEL, a végén a hazaiak elcsenték tőlük a győzelmet. Az ALBA ugyanis elkezdte ledolgozni hátrányát, majd Peyton Siva utolsó másodperces triplája már a fordítást jelentette, így hiába vezettek mindössze 23 másodpercig az este folyamán, mégis a németek örülhettek.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Sikma 16/3, Siva, Giffey 10/3-10/3
Az ASVEL legjobb dobói: Fall 25, Freeman 12/9

AX Armani Exchange Milano (olasz, 3-3) – Crvena Zvezda mts (szerb, 4-5) 79-87

Nagy meglepetéssel zárult az eheti első forduló, hiszen a Crvena Zvezda nyerni tudott Milánóban a sztárokkal teletűzdelt, viszont a vírus miatt sokáig edzeni sem tudó Olimpia ellen. Az első félidőben még ha nem is sokkal, de a lombardok jártak előrébb, a meccs második fele viszont már egyértelműen a belgrádiaké volt. A Milanóban hiába jutottak el öten is kétszámjegyű ponttermésig, most sem volt olyan vezérük, aki előlépett volna mikor baj van. A túloldalon viszont a Jordan Loyd (17/6 pont, 5 gólpassz) – Corey Walden (15/3 pont) páros most is magával húzta a társakat, így eddig ez egy igazán szép szezon a Zvezda számára.

A Milano legjobb dobói: Micov 13/3, Rodriguez 11/6, LeDay 11/3, Roll, Punter 10/6-10/6
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 17/6, Walden 15/3, O’Bryant 11/3