Euroliga: A CSZKA nyílttá tette az alapszakasz-elsőséget

A moszkvaiak végletekig kiélezett csatában nyerték meg a Fener elleni rangadót – az Olympiakosz óriásit zakózott Gran Canarián, ami akár a rájátszásukba is kerülhet – az Efes bebiztosította negyedik helyét

Alapszakasz, 28. forduló

FC Bayern München (német, 13-15) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 16-12) 73-71

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Bayern München legjobb dobói: Koponen, Booker 14/6-14/6, Williams 11, Jovics 10/6
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 13/9, Tomic 13, Singleton 12/6, Ribas 10/6, Blazic 10

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 22-6) – Fenerbahce Beko (török, 23-5) 70-68

Egy roppant érdekes, a vártnál jóval kevesebb pontot hozó, ám a végletekig kiélezett összecsapást játszott egymással a liga legszűkebb elitjébe tartozó két sztárcsapat, a CSZKA Moszkva és a Fenerbahce. Végül az oroszok szerezték meg a győzelmet, így még nem dőlt el az alapszakasz-elsőség, hiszen De Colóék egymeccsnyi távolságba jöttek fel a törökök mögé, és ma ugyanezt megteheti a Real Madrid is. Az első félidőben mindössze kétszer, 7-6-nál és épp a nagyszünetre vonulva, egy 9-0-s rohamot követően 36-35-nél vezetett a CSZKA. Fordulás után aztán mindez már fordítva volt igaz, rendre a moszkvaiaknál volt a néhány pontos fór. A Fener többször is egalizált a végjáték során, de a CSZKA mindig válaszolni tudott, elsősorban Will Clyburn (16 pont, 8 lepattanó) és Cory Higgins (15/9 pont) révén, akik az oroszok 18 pontjából 14-et szereztek az utolsó negyedben. 65-65-nél is Higgins triplája bizonyult sorsdöntőnek. Az utolsó támadás során, 70-66-os állásnál aztán a Fener nem az esetleges győzelemre ment rá, inkább egy duplával 2 pontosra csökkentették vereségük mértékét a törökök, ami azért volt jó nekik, mert odahaza 4 ponttal verték riválisukat, így egymás elleni összevetésben jobbak maradtak náluk, akár még ez is döntő lehet a végelszámolásnál.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 16, Higgins 15/9
A Fenerbahce legjobb dobói: Kalinics 17/3, Dixon 15/9, Vesely 10

Higgins és Dixon legszebb megmozdulásai:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 6-22) – Anadolu Efes (török, 18-10) 84-91

A Buducsnoszt legyőzésével az Efes matematikailag is biztosította negyedik helyét, ezzel együtt a pályaelőnyt a hamarosan rajtoló rájátszásban, ahol jó eséllyel Hangáékkal találkozhatnak majd. Sokkal simább meccs volt ez a vendégek számára, mint amit a végeredmény mutat, az első félidőben egy 15-0-s rohanás után már 18 ponttal vezetett az Efes, majd újabb 9 megválaszolatlan pont után már 22 is volt a különbség (40-62). Tibor Pleiss (16 pont, 4 lepattanó, 11/8 mezőnyből) és Bryant Dunston (14 pont, 2 blokk) a palánk alatt, Vaszilij Micics (18/12 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) és Kruno Simon (13/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) pedig a hátvédsorban okozott komoly károkat a Buducsnosztnak.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Jackson 17/9, Bitadze 16/6, Cole 10/6
Az Efes legjobb dobói: Micics 18/12, Pleiss 16, Dunston 14, Simon 13/6, Beaubois 12/6

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 8-20) – Olympiakosz (görög, 14-14) 90-67

A játéknap végeredményben is legsimább meccsét a Gran Canaria és az Olympiakosz játszották egymással, ami nem meglepetés, az viszont már sokkal inkább az, hogy a spanyolok simázták le a görögöket, nem pedig fordítva. Ez a több mint kínos zakó akár az Olympiakosz playoff-részvételébe is kerülhet majd, egy rájátszásra készülő gárdától ez elfogadhatatlan teljesítmény volt. A másik oldalról viszont óriási kalapemelés jár Pedro Martineznek és a Granca-játékosoknak, akik a keddi, Barcelona elleni 93-64-es vereségük után meg tudtak újulni, és ha úgy tetszik 52 pontot javultak két nap alatt. A spanyolok a jó kezdésük után egyetlen másodpercig sem játszottak hátrányban, a második félidőben pedig Marcus Eriksson (24/18 pont, 3 lepattanó) és társai valóságos gálát varázsoltak a mérkőzésből.

A Gran Canaria legjobb dobói: Eriksson 24/18, Vene 14/9, Strawberry 13/6, Wiley 10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Weber 13, Toupane 12/6