Euroliga: Campazzo stílusosan búcsúzott a Realtól

Az NBA-be távozó apró argentin zseni 12 gólpasszal vezette győzelemre a madridiakat, a Fener udvarias vendég volt – a CSZKA bedarálta és utolérte a második helyen a Bayernt – a Valencia egy másik, szép arcát mutatta meg, míg a Maccabi a szezon lúzere címre pályázik – az Efes a Himkin vezette le a feszültséget – tökéletes hetet zárt a Baskonia – 20 pontos előnyt adott le, de nyert a Milano

Alapszakasz, 10. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 8-1) – Crvena Zvezda mts (szerb, 4-6) 76-65

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 23/6, Oriola 12, Calathes 10
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Davidovac 12/3, Reath 9/3, Terry 9

Himki Moszkva (orosz, 2-7) – Anadolu Efes (török, 5-4) 77-105

Az Efes kedden egy félig már megnyert meccset engedett ki a kezéből a Bayern München ellen, ami után az Ataman-legénység alaposan felpaprikázta magát, ennek pedig a Himki Moszkva látta kárát. Nagy tűzijátékkal indult a találkozó, a 30-29-re végződő első negyed után viszont ha úgy tetszik már csak egy csapat maradt a pályán, hiszen az Efes a következő két játékrészben is újabb 29 illetve 28 pontot tett fel az eredményjelzőre. Ezzel pedig nem tudta tartani a lépést a Himki, 63-86-ra módosult az állás, a vendégek Krunoslav Simon (24/6 pont, 5 gólpassz) és Shane Larkin (20/9 pont, 7 gólpassz) főszereplésével bámulatos támadójátékot mutattak be. Érdekesség, hogy a túloldalon Alexej Shved a 9 gólpassza mellett mindössze 9 ponttal végzett, így megszakadt a 78 meccses sorozata, amely során kivétel nélkül mindig kétszámjegyű ponttermést hozott össze.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Timma 13/9, Mickey 13/6, Monroe 10
Az Efes legjobb dobói: Simon 24/6, Larkin 20/9, Pleiss 18, Moerman 14/12

TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 4-4) – Panathinaikosz OPAP (görög, 2-6) 93-72

A Panathinaikosz balszerencséjére a Valencia után két nappal egy másik nagyot játszó csapatba, nevezetesen a Baskoniába futott bele, így nem teremhetett nekik babér a spanyol túrájuk során. A baszkok ezzel szemben tökéletes hetet zártak, hiszen korábban a Fenert is hasonló különbséggel (86-68) és magabiztossággal intézték el. Luca Vildoza (19/15 pont, 4 lepattanó, 7/5 tripla) és Alec Peters (19/12 pont, 4 lepattanó, 5/4 tripla) ketten több triplát dobtak, mint a teljes Pana, Pierria Henry (14/6 pont, 12 gólpassz) és Tonye Jekiri (10 pont, 10 lepattanó) pedig dupla-dupláztak, így ezen az estén nem volt ellenszer a Baskoniára.

A Baskonia legjobb dobói: Vildoza 19/15, Peters 19/12, Henry 14/6, Giedraitis 12/6, Jekiri 10
A Panathinaikosz legjobb dobói: Papapetru 17/9, Nedovics 15/9, Papajannisz 11

FC Bayern München (német, 7-3) – CSZKA Moszkva (orosz, 7-3) 81-89

Az Efes után a CSZKA Moszkvával már nem bírt a Bayern München, így az oroszok a forduló rangadóját megnyerve utolérték őket a tabella második helyén. A bajorok óriási erőbedobásra késztették Clyburnéket, akiknek tudásuk legjavára volt szükségük, hogy megnyerjék ezt a három negyeden át roppant szoros derbit. A CSZKA számára a siker receptjét a 40 perc során egyre intenzívebbé váló fizikalitás és agresszivitás jelentette, amely védekezésben és támadásban is megmutatkozott. Utóbbit tekintve elsősorban a rengeteg támadólepattanó (17) összegyűjtésében – melyben Nikola Milutinov (18 pont, 12 lepattanó) járt az élen – illetve a gyűrű folyamatos támadásában és a faultok kiharcolásában, amiben pedig Mike James (25/6 pont, 3 labdaszerzés) jeleskedett. A 32-18-as fault- és a 20-41-es büntetőarány viszont nem biztos, hogy csak a csapatok játékstílusának különbségéből fakadt…

A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 19, Reynolds 18
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 25/6, Milutinov 18, Hilliard 14/6, Clyburn 13/3

ALBA Berlin (német, 2-6) – Zenit Szentpétervár (orosz, 4-2) 66-73

A Zenit egy nem túl magas színvonalú mérkőzést tudott megnyerni az ALBA Berlin otthonában. Ez azonban aligha zavarja a szentpéterváriakat, akik végig vezetve, teljesen megérdemelten tudták gyarapítani győzelmeik számát és állnak továbbra is egészen jól a tabellán. Will Thomas (17/3 pont, 5 lepattanó) volt a vendégek legjobbja, a németeknél pedig Ben Lammers (15 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) teljesített egészen kiválóan, ám míg Thomasnak társai is akadtak, addig az ALBA-ban csak a fiatal center tudott eljutni 10 pont fölé.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Lammers 15, Siva 8/3, Sikma 8
A Zenit legjobb dobói: Thomas 17/3, Gudaitis 16, Ponitka 14/3

AX Armani Exchange Milano (olasz, 4-3) – Zalgiris Kaunas (litván, 5-5) 98-92

Mint egy falat kenyér, úgy kellett a Zalgiris elleni győzelem a szerdán a Zvezdától kikapó Milano számára. A litvánok viszont a remek szezonrajtjuk után immár zsinórban a negyedik vereségüket könyvelhették el. Nagy elismerést érdemelnek, hogy vissza tudtak kapaszkodni 20 pontos második félidei hátrányukból (62-42) és 77 pontnál kiegyenlítettek, de az Olimpia nem engedte ki a kezéből a mérkőzést. Kevin Punter (22/9 pont, 3 labdaszerzés) és Zach LeDay (20/6 pont, 6 lepattanó) végig nagyon jók voltak, de Rodriguez és Delaney kulcsfontosságú triplái kellettek a talján sikerhez.

A Milano legjobb dobói: Punter 22/9, LeDay 20/6, Shields 17/9, Delaney 13/6, Hines 10
A Zalgiris legjobb dobói: Lekavicius 16/3, Jokubaitis 15/6, Rubit 13, Grigonis 10/6

Valencia Basket (spanyol, 6-3) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 3-7) 82-80

A Valencia a Panathinaikosz elleni nagyon meggyőző diadal után a Maccabival szemben egy másik arcát mutatta meg, ami szintén csak az egészen kiváló csapatokra jellemző. A Scottie Wilbekin (25/21 pont, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés) által vezetett tel-aviviak ugyanis nagyot harcolva megteremtették maguknak az esélyt a győzelemre, bő 2 perccel a vége előtt még 77-70-re vezettek, a legvégén mégis San Emeterióék örülhettek. A spanyolok nagyot küzdve kiegyenlítettek, majd 80-80-nál támadhattak a győzelemért, ám még dobásig sem jutottak, eladták a labdát, így nem hogy nem nyertek, de még a hosszabbításról is lemaradtak. A Maccabi a számos szoros végjátékban elszenvedett vereségét tudta most megfejelni egy újabb nem mindennapi drámával, az izraeliek képtelenek megfordítani szerencséjüket. A Valencia viszont Klemen Prepeliccsel (22/12 pont, 11/8 mezőnyből) az élen minden dicséretet megérdemel és nagyon értékes győzelemmel gazdagodott.

A Valencia legjobb dobói: Prepelic 22/12, Williams 15/6, Tobey 12/6
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 25/21, Caloiaro 15/9

Real Madrid (spanyol, 6-4) – Fenerbahce Beko (török, 4-6) 94-74

A Real-Fenerbahce derbi előtt már köztudott volt, hogy Facundo Campazzo (7/3 pont, 12 gólpassz, 3 labdaszerzés) az NBA-ben folytatja pályafutását és az utolsó meccsét játssza az Euroligában a madridiak színeiben. Ez egyrészt óriási veszteség az ismét régi fényében tündöklő, az utolsó öt meccsét megnyerő királyi gárdának, akiknek kétségtelenül a legfontosabb játékosuk, karmesterük pótlását kell megoldaniuk valahogy a folytatásban. Másrészt ez az este a búcsúzásról szólt, amihez a De Colo és Vesely nélkül felálló Fener ideális partner volt. Campazzo ugyanis a szokásos módon ontotta a szebbnél szebb gólpasszokat, melyeket Edy Tavaresék (13 pont, 6 lepattanó, 3 blokk) váltottak pontokra és könnyedén nyertek.

A Real Madrid legjobb dobói: Abalde 17/6, Carroll 15/6, Randolph 14/12, Tavares 13
A Fenerbahce legjobb dobói: Barthel 22/9, Brown 18/6

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 1-6) – Olympiakosz Pireusz (görög, 5-3)

Elhalasztva, miután az Olympiakosz játékosai hatósági karanténba kerültek.