Euroliga: De Colo karriercsúcsával megvan az első Fener-siker

A nagy formában lévő korábbi MVP 39 pontot szórt a Baskoniának – LeDay Daviest idézte Kaunasban, a Zalgiris óriási bravúrral verte a Realt – Moszkvában James villogott, a CSZKA még mindig uralja az orosz fővárost a Himkivel szemben – nyert a Milano az OAKA-ban, Calathesnek újabb győzelem maradt a kezében – a Maccabinak végül nem sikerült elszórakoznia a Zvezda elleni meccsét – a Bayern helyre tette az ASVEL-t.

Alapszakasz, 3. forduló

CSZKA Moszkva (orosz, 3-0) – Himki Moszkva (orosz, 2-1) 99-86

A két moszkvai gárda, a CSZKA és a Himki is két-két győzelemmel kezdte a szezont, és kettejük közül a hazai pályán játszó címvédő maradt 100%-os. Mike James (28/9 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) és Will Clyburn (21/3 pont, 6 lepattanó) intézték a dolgok oroszlánrészét támadásban, a Himki védekezésben nem tudta lekövetni az Itudisz-csapatot. A házigazdák James első negyedben termelt 18 pontjával villámrajtot vettek, végig 8-15 pont közötti fórban voltak, és bizonyították, hogy bármennyire is ez az utóbbi évek legerősebb Himkije, még mindig ők uralják Moszkvát.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 28/9, Clyburn 21/3, Hilliard 13/9, Hackett 11/9
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 25/18, Booker 18, Timma 12/12, Bertans 11/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zalgiris Kaunas (litván, 1-2) – Real Madrid (spanyol, 2-1) 86-73

Zach LeDay (26/3 pont, 9 lepattanó, 12/9 dupla) megidézte Brandon Davies szellemét Kaunasban, a padról érkező amerikai óriási erőfeszítései által vezérelt Zalgiris pedig komoly bravúrt mutatott be a Real Madrid ellen és megszerezte idei első győzelmét. A litvánok nagyon jól kapták el a rajtot (10-2), majd az itt szerzett lendület a folytatásban is elkísérte őket. A Real a második félidőben 10 megválaszolatlan pontot szerezve fordított (47-50), majd 64-67-nél is ők jártak előrébb, mint utólag kiderült a meccsen utoljára. A Zalgiris ugyanis ellopta a madridiak védjegyének számító remek végjátékbeli produkciót, LeDay megállíthatatlan volt a palánkok alatt, így a hazaiak meglepő, ám teljesen megérdemelt sikert arattak.

A Zalgiris legjobb dobói: LeDay 26/3, Hayes 15/9, Grigonis 13/3, Ulanovas 10/3
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 15/9, Llull, Campazzo 9/3-9/3

Fenerbahce Beko (török, 1-2) – KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 1-2) 87-80

Egyetlen név: Nando De Colo (39/9 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó, 15/12 dupla, 6/3 tripla). A korábbi MVP extraklasszis produkciója és karriercsúcsot jelentő 39 pontja szállította ugyanis a győzelmet a Fenerbahce számára a Baskonia ellen. Az első győzelmüket jegyző törökök most sem játszottak jól, azonban De Colo elképesztő estéje elegendő volt számukra a sikerhez, pedig a vendég baszkok Toko Shengelia (18/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével ezúttal is jó kosárlabdával rukkoltak elő. De Colo volt az egyetlen játékos a Fenerben, aki eljutott 10 pont fölé, de Jan Veselyt (9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) azért még ki lehet emelni, a tavalyi MVP kezd ismét egyre energikusabbá válni sérülése után.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 39/9, Vesely 9
A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 18/3, Shields 17/9, Henry 15/3, Polonara 10/6

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 1-2) – Crvena Zvezda mts (szerb, 1-2) 84-69 h.u.

A Maccabi előbb agyonnyerte, majd érthetetlen módon majdnem elveszítette a Crvena Zvezda elleni mérkőzését, hogy végül a hosszabbítást uralva mégiscsak regisztrálhassa első győzelmét a szezon során. Az izraeliek 17-2-es kezdéssel köszöntötték 80. születésnapját ünneplő elnöküket, a negyedik negyed elején pedig még mindig 61-47-re vezettek Omri Casspiék (15 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés). Ekkor azonban mintha elfelejtettek volna kosarazni, a Zvezda pedig megérezte a lehetőséget és szépen lassan elkezdett felzárkózni, majd másfél perccel a vége előtt 67 pontnál ki is egyenlítettek a belgrádiak. Több kosarat azonban nem szereztek, ezt pedig nagyon bánhatják, hiszen többször is megnyerhették volna a meccset, ehelyett viszont következett a hosszabbítás. Itt aztán ismét észbe kapott a Maccabi és Wilbekin 8 pontjának köszönhetően úgy fejezték be a meccset, ahogy kezdték, 17-2-re megnyerték a ráadást és elkerülték a kínos vereséget.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 16/9, Wolters 15/3, Casspi 15, Black 11
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Perperoglu 18/9, Dobrics 10/6

Panathinaikosz OPAP (görög, 1-2) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 2-1) 78-79

Egy egészen nagyszerű, az elejétől roppant szoros, végletekig kiélezett meccset játszott egymással a Panathinaikosz és a Milano, amit végül az olaszok tudtak megnyerni minimális különbséggel. Bármennyire is kiválóan játszott, és úgy néz ki stabilizálni tudta dobásait, Nick Calathesnek (23/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) ismét a kezében maradt egy győzelem, hiszen a múlt heti, ASVEL elleni fellépéshez hasonlóan ezúttal is hozzá került a labda az utolsó támadásnál, ám ebből most sem tudott kosarat szerezni, a Pana pedig zsinórban a második egypontos vereségét volt kénytelen elkönyvelni. Calathes mellett Jacob Wiley (17 pont, 7 lepattanó, 2 blokk, 9/8 mezőnyből) is óriásit játszott a Panában, a túloldalon pedig Luis Scola (17/6 pont, 9 lepattanó) és Vladimir Micov (18/9 pont 4 lepattanó) érdemelnek külön kiemelést. Elsősorban utóbbit nevezhetjük meg a Milano nyerőemberének, ugyanis az ő nagy dobásai főszerepet játszottak a Milano győzelmében.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 23/9, Wiley 17
A Milano legjobb dobói: Micov 18/9, Scola 17/6, Roll 16/12, Rodriguez 10/6

FC Bayern München (német, 2-1) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 2-1) 104-63

A Bayern München kijózanító csapást mért a szezont pazarul kezdő, az Olympiakoszt és a Panát is megverő ASVEL-re. A bajorok könnyedén játszva rohantak át a gallokon, a szinte hibátlan Maodo Lo (19/12 pont, 4 lepattanó, 4/4 tripla, 4/3 dupla) vezetésével 30-13-ra nyerték meg az első negyedet, majd a különbséget folyamatosan növelve végül kiütéses győzelmet arattak.

A Bayern München legjobb dobói: Lo 19/12, Djedovics 14/6, Lucsics, Zipser 12/3-12/3, Lessort 10
Az ASVEL legjobb dobói: Noua 16/9, Diot 13/9