Euroliga: Egyszerre kapott ki az első négy helyezett

Hangáék veresége mellett a CSZKA sem örülhetett sokáig felhőtlenül James visszatérésének, a Realra a Baskonia zúdított triplazáport, a Milano győzelmi szériája pedig Lyonban ért véget – a Fener viszont a Zenit elleni rangadót is behúzta és továbbra is megállíthatatlan – a Pana Nedovics nélkül is legyőzte ősi riválisát – nem várt parádés meccset hozott a német derbi

Alapszakasz, 24. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 17-7) – Anadolu Efes (török, 13-10) 86-88

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 24/9, Davies 14/3, Higgins 12/3
Az Efes legjobb dobói: Micics 26/3, Larkin 19/9, Singleton 13/6, Sanli 12

Valencia Basket (spanyol, 12-12) – CSZKA Moszkva (orosz, 16-8) 105-103  2x h.u.

A CSZKA Moszkvához kapcsolódó legfontosabb hír az volt a napokban, hogy a klub és Mike James rendezték ügyeiket és a két fél közösen folytatja a szezont. Ez alighanem alapfeltétele volt annak, hogy az oroszokra továbbra is az egyik legfőbb bajnokesélyesként tekinthessünk, ám a CSZKA szurkolói nem örülhettek sokáig felhőtlenül. A liga egyik legjobb centere, Nikola Milutinov ugyanis súlyos vállsérülést szenvedett és befejezte az idényt, illetve Toko Shengelia is hetekre az oldalvonal mellé kényszerült, a grúznak a térdével adódtak problémái.

Ilyen vegyes előjelek után utaztak Valenciába a moszkvaiak, az összecsapásból pedig egy kivételesen pazar mérkőzés alakult, amely csak kétszeri hosszabbításban dőlt el. James (37/12 pont, 7 gólpassz, 4 labdaszerzés, 3 lepattanó) visszatérése egészen epikusra sikeredett, ám hiába termelt karriercsúcsot jelentő 37 pontot és dobta a nagyobbnál nagyobb kosarakat a hosszabbításokban is, a hős végül nem ő, hanem a túloldalon Nikola Kalinics (22/3 pont, 5 lepattanó) lett. A szerb kiscsatár meccselni tudta ugyanis James klasszisát és ő a még kritikusabb helyzeteket is hibátlanul oldotta meg. 103-103-nál a meccsnyerő dobás „elkövetése” is Kalinics nevéhez fűződik, hiszen habár lett volna rá ideje, de a CSZKA erre már nem tudott válaszolni, előbb Voigtmann eladta a labdát, majd James kihagyta a dudaszóra dobott triplakísérletét. Nagyon kellett ez a siker az utóbbi hetekben leeresztő Valenciának, az oroszok viszont így nem tudták utolérni az élen a szintén botló Barcát.

A Valencia legjobb dobói: Prepelic 22/15, Kalinics 22/3, Hermannsson 17/6, Dubljevics 14/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 37/12, Voigtmann 19/6, Kurbanov 17/9, Bolomboy 10

Fenerbahce Beko (török, 14-10) – Zenit Szentpétervár (orosz, 13-9) 92-84

A Zenit ellen is folytatni tudta menetelését a Fenerbahce, így a bombaformában lévő törökök már kilencedik meccsüket nyerték meg zsinórban. Ez a csata ráadásul kiemelten fontos volt számukra egy szintén kiváló erőkből álló közvetlen riválissal szemben, akiket így lényegében utolértek a tabellán. A feldobást követően egyik fél sem okozott csalódást, záporoztak a triplák, majd a 25-25-re végződő első negyed után a Fener tudott egy kicsit jobban emelni védekezése színvonalán, így rendre ők jártak valamivel előrébb ellenfelüknél. A záró felvonásra fordulva azonban a Zenit nagyon elkapta a ritmust, 66-58-ról 69-74-re fordítottak Will Thomasék (21/9 pont, 6 lepattanó). A Fener ekkor azonban még egy fokozatot feljebb tudott tekerni védekezésén, az egész meccsen tanári Nando De Colo (24/6 pont, 7 gólpassz) pedig többször is villant, így az isztambuliak egy 13-0-s rohammal fordítottak és végleg megtörték a Zenit ellenállását.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 24/6, Gudurics 19/15, Vesely 16
A Zenit legjobb dobói: Thomas 21/9, Rivers 14/12, Baron 13/9, Gudaitis 11, Pangos 10/3

Olympiakosz Pireusz (görög, 11-13) – Panathinaikosz OPAP (görög, 9-14) 77-88

A zaklatott szezont futó Panathinaikosz elsőszámú vezére, Nemanja Nedovics nélkül is le tudta győzni az ősi rivális Olympiakoszt, csak hogy a pireusziaknak se legyen jobb, mint nekik. Szpanuliszék ugyanis így már sorozatban negyedik meccsüket veszítették el és ők is egyre inkább eltávolodni látszanak a playoff-zónától. A Pana egy első negyedbeli 13-0-s futásával alapozta meg sikerét, hiszen ezt követően minden vendégrohamot visszavertek a Zöldek. Howard Sant-Roos (20/12 pont, 5 gólpassz), Dinosz Mitoglu (15/3 pont, 6 lepattanó) és Elefteriosz Bokoridisz (15/3 pont, 4 lepattanó) is beírták magukat a görög derbik hőseinek sorába, ők voltak ugyanis azok, akik mindig megvillantak, amikor arra a leginkább szükség volt és győzelemre vezették előzőleg esélytelenebbnek tartott csapatukat.

Az Olympiakosz legjobb dobói: McKissic 20/12, Martin 11
A Panathinaikosz legjobb dobói: Sant-Roos 20/12, Mitoglu, Bokoridisz 15/3-15/3, White 12/3, Bentil 10

FC Bayern München (német, 15-9) – ALBA Berlin (német, 8-16) 101-95 h.u.

Nemcsak görög és spanyol, hanem német házi rangadót is rendeztek a héten, és némileg talán váratlanul, de ez lett a legdrámaibb mind közül. A Bayern München ugyanis az esélyeknek megfelelően legyőzte az ALBA Berlint, ám ehhez hosszabbítás és nem akármilyen erőfeszítések kellettek a bajoroktól. A fővárosiak ugyanis villámrajtot vettek (0-9) és 26-10-re nyerték meg az első negyedet, majd végig ők tűntek fix befutónak, hiszen öt perccel a vége előtt is még 13 ponttal vezettek (67-80). Az addig csendesebb Wade Baldwin (21/6 pont, 7 gólpassz, 2 blokk) azonban begyújtotta a rakétákat, az utolsó percekben 10 pontot, közte a hosszabbítást jelentő triplát dobta. 87-87-nél egyébként 0-0 után először volt döntetlen az állás, a Bayern pedig Vladimir Lucsiccsal (20/9 pont, 6 lepattanó) a főszerepben meglovagolta az ekkor szerzett hatalmas lélektani fölényét és a hosszabbítás utolsó 7 pontját szerezve megnyerte a meccset. További érdekesség, hogy négyen is 20 pont fölé jutottak a müncheniek közül, Baldwin és Lucsics mellett ugyanis Jalen Reynolds (24 pont, 4 labdaszerzés, 4 lepattanó) és Paul Zipser (20/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) is hatalmasat játszott.

A Bayern München legjobb dobói: Reynolds 24, Baldwin 21/6, Lucsics, Zipser 20/9-20/9, Seeley 10/6
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Fontecchio 21/12, Lammers 20, Lo 16/9, Olinde 11/9, Eriksson 11/3

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 10-14) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 15-8) 78-69

A Milano hatmeccses győzelmi szériával a háta mögött érkezett Lyonba, ez azonban meglepetésre megszakadt, hiszen az ASVEL el tudta kapni a Messina-csapatot. Szépen csendben egyébként a gallok is remek formába lendültek, az utolsó négy meccsüket megnyerték és roppant kellemetlen ellenféllé nemesültek mindenki számára. Ennek a találkozónak Sergio Rodriguez nélkül is az Olimpia volt a favoritja, és sokáig úgy tűnt, hogy ezt érvényesíteni is tudják, ám David Lighty (16/6 pont) vezetésével a házigazdák egy 24-6-os rohanást repesztettek és szép sikert értek el.

Az ASVEL legjobb dobói: Lighty 16/6, Yabusele 14, Fall, Cole 12-12
A Milano legjobb dobói: Shields 18/6, LeDay 14

Real Madrid (spanyol, 15-9) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 11-13) 64-84

Triplaesőt zúdított a Baskonia a Real Madridra, így a vitoriai alakulat meglepetésre a fővárosban szakította meg négymeccses vereségsorozatát és végül nagy különbségű győzelemmel távozott onnan. A baszkok nagyon élesen futottak ki erre a presztízscsatára, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. 9-23 után azért még visszajött a meccsbe a Real, a Baskonia győzelmének fő kovácsai, nevezetesen Achille Polonara (18/12 pont, 7/4 tripla), Alec Peters (16/12 pont, 5/4 tripla) és Luca Vildoza (13/3 pont, 6 gólpassz, 3/3 tripla) azonban egymás után hat triplát süllyesztettek el a negyedik negyedben, amivel demoralizálták a Realt.

A Real Madrid legjobb dobói: Abalde 12/12, Deck 8
A Baskonia legjobb dobói: Polonara 18/12, Peters 16/12, Giedraitis 14/6, Vildoza 13/9

Zalgiris Kaunas (litván, 13-10) – Crvena Zvezda mts (szerb, 7-16)

Elhalasztva, mert a Crvena Zvezdánál nagy számban azonosítottak koronavírusos eseteket.

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 10-12) – Himki Moszkva (orosz, 2-21)

Elhalasztva, mert a jelenleg hatályos izraeli jogszabályok szerint a Himki Moszkva nem tudott elutazni Tel-Avivba.