Euroliga: Éledeznek a sztárcsapatok

A Real és az Efes szoros végjátékban, a CSZKA és a Fener meggyőző játékkal nyert – a kaotikus rajt után újra teljes fordulót rendeztek, kezdenek realizálódni az erőviszonyok – Hangáék egyedül állnak az élen, nincs már veretlen és nyeretlen csapat sem a mezőnyben – Beaubois, Tavares, Eddie, Fall és Van Rossom voltak a forduló hősei

Alapszakasz, 7. forduló

ALBA Berlin (német, 1-4)– FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-1) 67-103

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Fontecchio 17/6, Lammers 12, Sikma 10
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 18, Abrines 17/15, Smits 13/3, Oriola 12, Higgins 11/3

Zenit Szentpétervár (orosz, 2-1) – Olympiakosz Pireusz (görög, 4-3) 66-75

A szezont fantasztikusan, az Efes és a Barcelona elleni győzelmekkel kezdő Zenit az említett bravúrok óta nem játszott meccset az Euroligában, az Olympiakosz pedig kihasználta az orosz kezeken ülő közel egyhónapos rozsda adta lehetőséget. Ehhez pireuszi részről sem kellett kimagasló teljesítmény, a hibátlanul dobó Hassan Martin (16 pont, 7/7 mezőnyből) vezérletével a második negyedet nyomta meg nagyon a vendégcsapat (7-22). Az ekkor megszerzett nagy előny pedig egészen a meccs végéig kitartott az Olympiakosz számára, hiába jött vissza egyszer a mindent megpróbáló Zenit 3 pontra (60-63) a negyedik negyedben.

A Zenit legjobb dobói: Baron 13/9, Hollins 12/12
Az Olympiakosz legjobb dobói: Martin 16, McKissic 10/3

Anadolu Efes (török, 3-3) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 2-5) 91-89

Az Efes Bryant Dunston, illetve a múlt héten debütáló Shane Larkin nélkül is le tudta győzni a Maccabit. Nagyon nagy meccset játszott egymással a két gárda, amit remekül kezdett az Ataman-csapat (11-0), ám a folytatásban a tel-aviviak kihasználták a hazaiak két kulcsjátékosának hiányát és szinte a teljes második félidőben ők vezettek. A lefújás pillanatában azonban már nem, hiszen a 36 indexponttal karriercsúcsot döntő Rodrigue Beaubois (23/9 pont, 7 gólpassz, 3 labdaszerzés, 2 blokk, 10/8 mezőnyből) a hajrában is vállára vette csapatát és a vezetést jelentő kosara után blokkolta Scottie Wilbekin potenciális meccsnyerő dobását. Nagy győzelem volt ez a szezont gyengén kezdő Efes számára, akik most már tényleg úgy tűnik, hogy rátaláltak a helyes útra.

Az Efes legjobb dobói: Beaubois 23/9, Pleiss 20/6, Moerman 17/9, Simon 13/6
A Maccabi legjobb dobói: Bryant 22/12, Wilbekin 15/15, Dorsey 14/6, Zizic 10

TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 2-3) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 1-3) 86-88

Meglepetést okozott a Baskonia otthonában és megszerezte első győzelmét ASVEL is, így már nemcsak veretlen, de nyeretlen csapat sincs a mezőnyben. A franciák sikere teljesen megérdemelt, hiszen szinte végig vezetni tudtak a 40 perc során. Pedig úgy tűnt, hogy a hajrá előtt még 11 pontos előnyük (66-77) nem fog kitartani a legvégéig, ám 1 pontnál közelebb nem tudtak férkőzni a baszkok. Köszönhetően elsősorban Moustapha Fallnak (19 pont, 5 lepattanó, 9/8 mezőnyből), aki kétszer is betalált közelről az utolsó percben és visszaverte a vitoriai rohamokat.

A Baskonia legjobb dobói: Jekiri 21, Henry 20/3, Vildoza 13/6, Dragic 12/3
Az ASVEL legjobb dobói: Fall 19, Diot 15/12, Kahudi 15/3, Cole 10

Fenerbahce Beko (török, 4-3) – Himki Moszkva (orosz, 1-6) 83-71

A Fenerbahce gyorsan hátrányba került a Himki Moszkva elleni mérkőzésen (2-11), ám a törökök hamarosan rendezték soraikat és irányítani tudták az egyébként roppant fizikális találkozót. Lorenzo Brownéknak sikerült mindössze 11 ponton és 12/3-as mezőnymutatón tartaniuk Alexej Shvedet, illetve a kulcsfontosságú pillanatokban sem remegtek meg. 72-70-nél Greg Monroe ellépett egy ziccert, ami az egyenlítést jelentette volna, a túloldalon viszont a szezon során közel 60%-kal (29/17) triplázó Jarell Eddie (16/12 pont, 5 lepattanó) kíméletlenül bevert két újabb trojkát, így a Fener bebiztosította sikerét.

A Fenerbahce legjobb dobói: Eddie 16/12, Pierre 16/6, Brown, Düverioglu 11-11, Muhammed 10/6
A Himki Moszkva legjobb dobói: Mickey 19, Jerebko 12/6, Monroe 11, Shved 10/6

Zalgiris Kaunas (litván, 5-2) – Real Madrid (spanyol, 3-4) 90-93

Több fentebb tárgyalt meccshez hasonlóan a Zalgiris és a Real Madrid találkozója is roppant izgalmasan és nem mellesleg színvonalasan alakult, amiből remek végjátékuknak köszönhetően a spanyolok jöttek ki győztesen. Remekül kezdett a Real, a 24-32-re végződő első negyed után azonban egy 13-0-s rohammal fordítottak a kaunasiak és a meccs végén is ők tűntek befutónak. 86-81 után viszont a zöld-foki óriás, Edy Tavares (22 pont, 12 lepattanó, 9/9 mezőnyből) abszolút tarthatatlannak bizonyult a palánkok alatt, berámolt villámgyors 8 pontot, a túloldalon pedig a ziccerek is kimaradtak, így a Real nagyon értékes győzelemmel tudott távozni Litvániából. Tavares mellett Facundo Campazzo (19/15 pont, 10 gólpassz) is remek dupla-duplát ért el.

A Zalgiris legjobb dobói: Walkup 18/12, Grigonis 17/3, Rubit 14, Milaknis 12/9, Hayes 12/6
A Real Madrid legjobb dobói: Tavares 22, Campazzo 19/15, Carroll 13/3, Llull 11/3, Abalde 10/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 2-3) – CSZKA Moszkva (orosz, 4-3) 83-89

A Panathinaikosz-CSZKA Moszkva ezúttal csak nevében és a csapatok veretes múltja miatt bizonyult rangadónak, az oroszok ugyanis nagyon meggyőző játékkal hozták a győzelmet. Az Itudisz-csapat villámrajtot vett (3-15), majd a második negyedben már 18 ponttal is vezetett (31-49). Innen még vissza tudott jönni egy óriási, 21-4-es rohammal egyetlen pontra a Pana, ám Clyburnéknek is volt még 10 megválaszolatlanul szerzett pontjuk, amivel bebiztosították meggyőző sikerüket.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Nedovics 19/12, Papapetru 13/6, White 11/3, Bochoridisz 10/6, Papajannisz 10
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 15, Hilliard 14/12, Hackett 13/6, James 10/6

FC Bayern München (német, 5-2) – Crvena Zvezda mts (szerb, 2-4) 74-59

A szezont pazarul kezdő Bayern München a Crvena Zvezda ellen is folytatta jó szereplését. A 74-59-es végeredmény viszont meglehetősen csalóka, hiszen ekkora különbség csak a legvégére alakult ki a felek között. Sőt még csak fele ennyivel sem vezettek a bajorok, akik mindössze 52-51-es vezetéssel fordultak a negyedik negyedre. Ebben a szakaszban azonban mindössze 8 pontot engedélyeztek a Zvezdának, az utolsó négy percben pedig már egyet sem, így pedig nem születhetett meglepetés.

A Bayern München legjobb dobói: Weiler-Babb 15/9, Baldwin 15/6, Lucsics 12/6
A Crvena Zvezda legjobb dobói: O’Bryant 17/3, Walden 12/3

Valencia Basket (spanyol, 4-2) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 3-2) 86-81

A forduló záró meccse is tartogatott még egy rangadót, amit a nyáron talán legjobban erősítő, és ennek megfelelően is teljesítő két gárda, a Valencia és Milano vívtak egymással. Az ezen a szinten pályafutása legjobb meccsét játszó Sam Van Rossom (21/12 pont) jelentette a különbséget a csapatok között, aki az Olimpia szempontjából mindig a legrosszabbkor talált be, ha úgy tetszik ő volt a Valencia Sergio Rodrigueze. Így tett 80-79-nél is egy nagy triplával, ami a tőrdöfés volt a lombardok szívébe.

A Valencia legjobb dobói: Van Rossom 21/12, Prepelic 14/9, Kalinics 10
A Milano legjobb dobói: Shields 17/3, Hines 13, Micov 12/3, Roll 10/6, LeDay 10/3