Euroliga: Ezúttal saját pályáján oktatták a Maccabit

Kuzminskas mellett Gist is parádés játékkal vezette győzelemre csapatát, ugyanez viszont nem sikerült Gentilének, Shvednek és Pullennek sem.

Alapszakasz, 2. forduló

A-csoport

FC Bayern München (német, 1-1) – Himki Moszkva (orosz, 1-1) 69-60

A Real Madrid jó játékkal történő legyőzése után ezúttal egészen pocsék teljesítményt tett le az asztalra a Himki Moszkva. Az oroszok tőlük szokatlanul kevés, mindössze 60 pontot szereztek, amiben közrejátszott gyenge dobószázalékuk és a 19 eladott labdájuk is. A Bayern ezt kiválóan ki is használta, Nihad Djedovics (16/3 pont, 8 lepattanó) állt már rögtön az elején a csapata élére. A folytatásban aztán az egymást remekül kiegészítő hátvédpáros, Alex Renfroe (10 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) és K.C. Rivers (15/6 pont) is belelendült, ennek köszönhetően pedig félidő előtt már 44-26-ra vezetett a Bayern. Fordulás után aztán összekapta magát a Himki, elsősorban Alexej Shved (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és James Augustine (15/3 pont, 12 lepattanó) csipkedték magukat. Ekkor megvolt a kinti-benti játék egyensúlya az oroszoknál, 61-55-ig fel is zárkóztak. Fordítani azonban nem tudtak, hiszen néhány kiváló védekezéssel megfékezték őket a csapatként jól működő hazaiak.

A Bayern München legjobb dobói: Djedovics 16/3, Rivers 15/6, Thompson 12, Renfroe 10
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 16/6, Augustine 15/3, Rice 11/9

Real Madrid (spanyol, 1-1) – Crvena Zvezda Telekom (szerb, 1-1) 98-71

Szokatlan időpontban, este 10 órakor játszották a Real Madrid-Crvena Zvezda meccset, ahol a spanyol szurkolók egy könnyed késő esti programnak lehettek szemtanúi. A Zvezda ugyanis csak egy téttel bíró edzőmeccsre volt jó a címvédővel, rájuk nem jellemző módon csak asszisztálni tudtak a Real parádéjához. Az első kilenc percben mindössze egy kosarat tudtak szerezni a belgrádiak, így a spanyolok 19-2-vel kezdtek. Ez a különbség a továbbiakban még tovább nőtt, félidőben 56-20-ra, ezt követően pedig már 76-30-ra vezettek a spanyolok, kiütéses különbség alakult ki. Kiemelni egy ilyen meccsen egyik oldalról sem nagyon lehet senkit, az indexmutató alapján mindenesetre Gustavo Ayon (16 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) volt a meccs legértékesebb játékosa.

A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 19/9, Ayon 16, Thompkins 12/6, Llull 11, Hernangomez 11
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Zirbes 15, Szimonovics 12/9, Szimanics 10/6

B-csoport

Anadolu Efes (török, 2-0) – EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 1-1) 89-73

A parádésan játszó Alessandro Gentile (22 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) és Milan Macsvan (18/6 pont, 9 lepattanó) duó kevés volt az Efes otthonában, pedig mintegy három negyeden keresztül tartották a Milanót. A törökök a vártnál talán sokkal előbb összeálltak minden fronton, és ezt ezen a meccsen is bizonyították. Mindenkinek megvan a helye Ivkovics mester kirakósában, hiszen a magasemberek (Saric-Tyus-Dunston) kivétel nélkül mind nagyon jól védekeznek, Jon Diebler (17/9 pont, 5 lepattanó) igazi mesterlövész, Thomas Heurtel (13/9 pont, 8 gólpassz) és Jayson Granger (9/3 pont, 8 gólpassz) pedig pazarul szervezik a játékot. Ez ezúttal sem volt másként, a negyedik negyedben pedig ki is jött a csapatok közt jelenleg meglévő reális differencia.

Az Efes legjobb dobói: Diebler 17/9, Heurtel 13/9, Saric 12/6, Tyus 11
A Milano legjobb dobói: Gentile 22, Macsvan 18/6

Cedevita Zagreb (horvát, 0-2) – Limoges CSP (francia, 1-1) 80-84

A Limoges nyerte a B-csoport „kiesési rangadóját” a Cedevita otthonában, tették mindezt egyáltalán nem érdemtelenül a gallok. A francia bajnok szinte a meccs egészében vezetett, az első félidőben dobott 8 triplájuk jelentős segítségükre volt ebben. A karriercsúcsot dobó Jacob Pullen (21/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés), Miro Bilan (19 pont, 9 lepattanó) és James White (17/3 pont, 5 lepattanó) azonban visszahozták a Cedevitát, előbbi szemfüles ziccerével még a vezetést is átvették a zágrábiak (78-77). A Limoges legjobbja, Nobel Boungou-Colo (15/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) azonban egy nagyon szépen visszatett támadólepattanóval egyből válaszolt, innentől kezdve pedig már nem engedték ki a kezükből a meccset a franciák.

A Cedevita legjobb dobói: Pullen 21/6, Bilan 19, White 17/3
A Limoges legjobb dobói: Boungou-Colo 15/3, Westermann 15/12, Daniels 14/6, Schaffartzik 12/12, Traore 10

C-csoport

Panathinaikosz (görög, 1-1) – Pinar Karsiyaka (török, 1-1) 85-73

A szenzációsan játszó James Gist (27/9 pont, 6 lepattanó, 13/11 mezőnyből) főszereplésével biztosan hozta első hazai fellépését a Pana. A Zöldek az elejétől 10-15 ponttal vezettek, és a végén sem tudott csodát tenni a Karsiyaka. Az utóbbi években jól megszokott Gist – Dimitrisz Diamantidisz (12/9 pont, 8 gólpassz) kapcsolat most is kiválóan működött, de Nick Calathes (6 pont, 11 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) is alaposan tömte labdával a rugólábú amerikait. A Karsiyakától ugyanakkor az első heti teljesítménye alapján többet lehetett volna várni, egyedül Kenny Gabriel (17/6 pont, 10 lepattanó) jelentett üde színfoltot, de egyedül ő sem ment semmire.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Gist 27/9, Diamantidisz 12/9
A Karsiyaka legjobb dobói: Gabriel 17/6, Palacios 14/6, Ragland 12/3, Jo. Carter 10/6

D-csoport

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 0-2) – Unicaja Malaga (spanyol, 2-0) 82-93

Finoman szólva sem kezdte valami fényesen a szezont a Maccabi, hiszen a 2014-es bajnokot nagyon elverte a CSZKA, most pedig a Malaga bizonyult jobbnak náluk a saját pályájukon. Ezen a meccsen is volt egy kiugró teljesítmény, hiszen Mindaugas Kuzminskas (23/9 pont, 2 blokk, 11/9 mezőnyből) karriercsúcsot jelentő 23 pontot szerzett, ráadásul ezek közül szinte mindet akkor, mikor az izraelieknek a legjobban fájt. Így a Maccabi hiába zárkózott fel például a végén is 80-82-nél, a Malaga erre egy utolsó, 9-0-s rohammal válaszolt, amiből Kuzminskas egy triplával és egy zsákolással vette ki a részét.

A Maccabi legjobb dobói: Rochestie 18/6, Mbakwe 17, Smith 14, Farmar 13/9
A Malaga legjobb dobói: Kuzminskas 23/9, Smith 17/9, Nedovics 13/9, Hendrix 12