Euroliga: Fontos rangadót nyert meg a Pana az Efes ellen

A Panathinaikosz fájó vereségei után, cserejátékosaival a főszerepben véget vetett az Efes győzelmi sorozatának – a Zvezda szinte tökéletes meccset játszott és saját gyógyszerét adta be a Himkinek, Shved nagy sorozata is véget ért

Alapszakasz, 6. forduló

Crvena Zvezda mts (szerb, 2-4) – Himki Moszkva (orosz, 4-2) 90-78

Úgy tűnik a Himki Moszkva „kijátszotta magát” kedden a Panathinaikosz ellen, az oroszok meg sem tudták közelíteni a két nappal korábbi, közel tökéletes produkciójukat. Cserébe most elszenvedőként a Crvena Zvezdától kaptak egy hasonló alakítást, a szerbek kimagaslóan az eddigi legjobb meccsüket játszották és magabiztosan nyertek. A Zvezda 8-0-lal kezdett és egyetlen másodpercig sem játszott hátrányban, a folytatásban megduplázta ezt az előnyét (45-29), majd a harmadik negyedben egy újabb hatalmas, 26-5-ös rohamnak köszönhetően már 26 ponttal is vezetett (78-52). A karriercsúcsot hozó fiatal Borisa Szimanics (18/12 pont, 3 lepattanó, 2 blokk, 7/4 tripla) négy, Billy Baron (17/9 pont, 4/3 tripla) és Sztratosz Perperoglu (15/9 pont, 5 lepattanó, 5/3 tripla) pedig három-három triplát dobott egyaránt jó százalékkal, ők voltak ennek a nagy belgrádi sikernek a fő kovácsai. A túloldalon a kedden még parádézó játékosok közül csak Anthony Gillt (11 pont, 11 lepattanó, 3 blokk) lehet talán kiemelni, Alexej Shvednek (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) ráadásul megszakadt az óriási sorozata, hiszen az előző 39 Euroliga-meccsén egyaránt dobott legalább egy triplát, ezúttal azonban nem talált be távolról.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Szimanics 18/12, Baron 17/9, Perperoglu 15/9, Gist 12, L. Brown 10
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 14, Booker 13/9, Gill 11

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Panathinaikosz OPAP (görög, 3-3) – Anadolu Efes (török, 4-2) 86-70

A Panathinaikosz az első öt forduló során belefutott néhány fájó vereségbe, hiszen a görögök kétszer is egyetlen ponttal kaptak ki, majd kedden hiába játszottak jól, a Himkit azon a napon nem lehetett megverni. A Pana számára így roppant fontos volt, hogy az Efes elleni rangadón visszatérjenek a győzelem útjára és ne kerüljenek már a bajnokság elején komoly lépéshátrányba riválisaikkal szemben. A tavalyi ezüstérmes törökök zsinórban négy győzelemmel a hátuk mögött érkeztek erre az összecsapásra, és bár a meccs nagy részében a hazaiak vezettek, az Efes három negyeden keresztül lőtávolban tartotta magát. 51-54-nél még vezettek is, ekkor azonban jött a padról beálló Tyrese Rice (18/9 pont, 3 gólpassz, 8/6 mezőnyből) – Jorgosz Papajannisz (10 pont, 7 lepattanó, 6/5 mezőnyből) duó, akik 7 illetve 6 ponttal vették ki a részüket a Pana 17-1-es rohanásából, amivel az athéniak megtörték az Efes ellenállását. A Pana cserejátékosai egyébként is remekeltek és összességében 51 pontot termeltek, Nick Calathes (11 pont, 10 gólpassz) ismét dupla-duplázott, a túloldalon pedig Shane Larkin (28/12 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó) hozott extrát.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Rice 18/9, Papapetru 14/6, Fredette 11/9, Calathes 11, Papajannisz 10
Az Efes legjobb dobói: Larkin 28/12, Singleton 13/3, Simon 11/3