Euroliga: Honfitársai ellen továbbra sem megy a Realnak

A parádézó Valenciától is simán kikaptak, így 0-5-re állnak a többi spanyol csapattal szemben a madridiak – elit klub tagja lett Sergio Rodriguez, a Milano visszatért a helyes útra – De Colo a Fenert, Larkin az Efest vezette újabb győzelemre a jövő heti nagy rangadójuk előtt – a Zenit és az ASVEL is nagy fordítási kísérletet visszaverve tartott ki a hajrában.

Alapszakasz, 25. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 18-7) – Zalgiris Kaunas (litván, 13-11) 86-62

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Oriola, Higgins 19/3-19/3, Davies 12, Mirotic 10/6
A Zalgiris legjobb dobói: Hayes 9/3, Lauvergne, Grigonis 8-8

Himki Moszkva (orosz, 2-22) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 12-13) 67-89

A széthullóban lévő Himki Moszkvával kapcsolatban a legújabb hír az volt a héten, hogy az Euroliga határozatlan ideig kitiltotta a klubot az átigazolási piacról a fennálló tartozásai miatt. Az oroszok nem sok mindenben bízhattak a Baskonia ellen sem, és nem is történt meglepetés, a vendégek könnyed játékkal behúzták a két pontot. Már a baszkok kezdése (0-9) előre vetítette, hogy mire számíthatunk a találkozón, a kiváló lepattanózás (30-49) és triplázás (24/13, 54%) pedig bebiztosította Youssopha Fallék (14 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) győzelmét.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 16/6, Mickey 13/3, Vjalcev 11/9
A Baskonia legjobb dobói: Fall 14, Vildoza, Giedraitis 13/9-13/9, Dragic 13/6, Peters 11/9, Sedekerskis 11/3

Anadolu Efes (török, 14-10) – Olympiakosz Pireusz (görög, 11-14) 76-53

Hiába kezdett szenzációsan és nyerte meg 26-11-re az első negyedet az Olympiakosz az Efes otthonában, a pireusziak mégis simán kikaptak Isztambulban. A következő játékrészekben ugyanis sorrendben 8, 9 majd 10 pontra voltak mindössze képesek, lényegében ugyanannyira, mint az első 10 percben. Ehhez a görögök impotenciáján túl azért a 24-2-es rohanással fordító Efes egészen kiváló védekezése is hozzájárult, melynek fő mozgatórugója most is az a Bryant Dunston (15 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés, 8/7 mezőnyből) volt, aki Shane Larkinhoz (21/12 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) csatlakozva támadásban is sokat hozzá tudott tenni a törökök győzelméhez. Ahhoz a győzelemhez, amely már a hatodik volt a tavalyi formájához visszatért Efes legutóbbi hét meccséből, míg az Olympiakosz sorozatban ötödik vereségét szenvedte el és egyre távolodik a rájátszástól.

Az Efes legjobb dobói: Larkin 21/12, Dunston 15, Beaubois 11/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Larencakisz 10/6, Vezenkov 9/3

AX Armani Exchange Milano (olasz, 16-8) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 10-13) 87-68

A Milano hatmeccses győzelmi szériája megszakadt a legutóbbi fordulóban, ám a friss olasz kupagyőztes a Maccabi ellen bizonyította, hogy az csak egy kisiklás volt és visszatért a győzelem útjára. Az Olimpia 0 ponton tartotta Scottie Wilbekint, ezzel pedig meg is alapozta sikerét, végig magabiztosan vezetve diadalmaskodott. A meccs pikantériáját a most is jól játszó Sergio Rodriguez (10/6 pont, 9 gólpassz) mérföldköve adta, El Chacho ugyanis csatlakozott az Euroligában legalább 3000 pontot szerzők elit klubjához, melyet Navarro, Szpanulisz, Printezisz, De Colo, Llull, Jankunas és Reyes alkotnak még.

A Milano legjobb dobói: Punter 15/3, Hines 14, Shields 11/3, Datome, Rodriguez 10/6-10/6
A Maccabi legjobb dobói: Hunter 16, Dorsey 11/6, Jones 10/6

Fenerbahce Beko (török, 15-10) – ALBA Berlin (német, 8-17) 89-84

Megszerezte zsinórban tízedik győzelmét is a Fenerbahce, melynek szenvedő alanya az ALBA Berlin volt. A Fener legutóbbi sikereit és formáját tekintve ez egy kötelezőnek számító siker volt a Kokoskov-csapat számára, ám az ALBA nagyszerűen játszott és maximális erőbedobásra késztette a törököket. A berliniek mindvégig egyenrangú partnerek voltak, a most is kirobbanó formában pattogtató Nando De Colo (26/3 pont, 8 gólpassz) vezérletével azonban tudott repeszteni egy 16-2-es szériát a Fener, amivel 47-53-ról 63-55-re fordítottak és olyan előnyt szereztek, amivel innentől a győzelemhez elegendő nyomást tudtak gyakorolni vendégeikre. A nemrég még reménytelen helyzetben lévő törökök immár holtversenyben a negyedik helyen állva készülhetnek a jövő heti Efes elleni szuperderbire.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 26/3, Pierre 17/9, Gudurics 12/6, Vesely 12
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Eriksson 19/15, Lammers 16, Lo 14/6, Fontecchio 14/3, Thiemann 10/6

Crvena Zvezda mts (szerb, 7-17) – Zenit Szentpétervár (orosz, 14-9) 75-76

Kis híján elszórakozta nagy előnyét a Zenit a Crvena Zvezda otthonában, Kevin Pangos (25/15 pont, 7 gólpassz, 6/5 tripla) azonban feltette a koronát a karriercsúcsot jelentő teljesítményére és triplájával megnyerte a meccset csapatának. A Zenit már 15 ponttal is vezetett az első félidőben (24-39), illetve előnye még a záró játékrészhez közeledve is kétszámjegyű volt (50-61), ám a Zvezda szépen összekapta magát és fordítani tudott az utolsó percben. Pangos azonban egy támadólepattanó után nem kegyelmezett, Jordan Loyd (21/3 pont, 4 lepattanó) pedig még megcsinált magának egy betörést, ám a győzelemért feltett labdája nem ért célba, így a szentpéterváriak örülhettek.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 21/3, Dobrics 13/9
A Zenit legjobb dobói: Pangos 25/15, Rivers 9/9, Gudaitis 9

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 11-14) – FC Bayern München (német, 15-10) 87-79

A Zenithez hasonlóan az ASVEL is túlélt egy nagy felzárkózást, a franciák többek között a Fener, az Efes vagy éppen a Zenit legnagyobb örömére ugyanis elkapták a Bayern Münchent. A remek formában lévő Parker-csapat vezetése már a 18 pontot is elérte (59-41), ám Vladimir Lucsicsék (18/9 pont, 5 lepattanó) óriási erőket mozgósítva 77 pontnál kiegyenlítettek. A fordítás viszont nem jött össze nekik, az utolsó másfél perc ugyanis az addig nem túl acélos Norris Cole-ról (12 pont, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) szólt, aki az ASVEL élére állt és 8 pontban vállalt főszerepet, amire már nem lehetett válaszuk a bajoroknak.

Az ASVEL legjobb dobói: Lighty 19/6, Fall 15, Diot 12/12, Cole 12, Howard 10/3
A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 19/3, Lucsics 18/9, Reynolds 12, Seeley 11

Valencia Basket (spanyol, 13-12) – Real Madrid (spanyol, 15-10) 89-78

Alaposan visszavágott a Valencia a Real Madridnak a spanyol Király-kupa első napján elszenvedett múlt heti vereségéért, a hazaiak ugyanis egy végtelenül egyoldalú találkozón múlták felül a fővárosiakat. Az első félidőben szinte tökéletes játékot bemutató Valencia ugyanis már kereken 55-35-re vezetett a nagyszünetben, Sam Van Rossom (16/6 pont, 8 gólpassz) a pálya mindkét felén igazi fazonszabásza volt csapatának. A Ponsarnau-legénység így a CSZKA után újabb nagy skalpot gyűjtött és talán újra elindult náluk valami, a Real viszont 0-5-re áll ebben a szezonban a többi spanyol csapattal szemben és láthatóan messze nincs minden rendben náluk, a Campazzo távozásával keletkezett űrt nem sikerül betölteniük.

A Valencia legjobb dobói: Van Rossom 16/6, Marinkovics 14/6, Kalinics 12/3, Tobey 11/9, Prepelic 11/6
A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 20/12, Abalde 13/9, Tavares 11

CSZKA Moszkva (orosz, 16-8) – Panathinaikosz OPAP (görög, 9-14)

Elhalasztva, mert a Panathinaikosznál nagy számban azonosítottak koronavírusos eseteket.