Euroliga: Magára talált a két török sztárcsapat

A szezont döcögősen kezdő Efes és Fener is egyre jobb formában van – a két veterán klasszis, De Colo és Datome is legszebb napjait idézte – a Zvezda nem tudott elutazni Madridba, a Milanót a havazás sem tudta lelassítani – az Olympiakosz Tel-Avivban, a Bayern pedig a Zenit ellen nyert egylabdás rangadót – a CSZKA visszatért a győzelem útjára

Alapszakasz, 19. forduló

Himki Moszkva (orosz, 2-17) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 13-6) 75-87

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 23/15, Booker 13/6, Mickey 11, McCollum 10/6
A Barcelona legjobb dobói: Kuric 18/12, Higgins 18/3, Smits 12, Abrines 11/9

Anadolu Efes (török, 10-9) – ALBA Berlin (német, 7-12) 84-76

A harmadik negyedben nyújtott nagyszerű teljesítményével megfordította az ALBA Berlin elleni meccsét az Efes, így a törökök hosszú idő után ismét pozitív mérleggel állnak a tabella első felében. A Jayson Granger (17/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) által irányított ALBA jól kezdett, majd a félidőhöz közeledve már 12 ponttal is vezetett (32-44). A Shane Larkin (15/12 pont, 6 gólpassz), Vaszilije Micics (15/6 pont, 8 gólpassz), Adrien Moerman (15/9 pont) trióra támaszkodó Efes azonban rendezte sorait és merőben más felfogásban jött ki a második félidőre, 26-9-re nyerte meg a harmadik negyedet és teljes mértékben kontrollja alá vonta a találkozót.

Az Efes legjobb dobói: Larkin 15/12, Moerman 15/9, Micics 15/6, Beaubois 11/6, Anderson 10
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Granger 17/9, Lammers 14, Lo 11/3

Fenerbahce Beko (török, 9-10) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 9-10) 96-76

Az Efeshez hasonlóan a másik isztambuli csapat, a Fenerbahce is kezdi megtalálni önmagát a kezdeti nehézségek után, a sorozatban negyedik győzelmét arató Kokoskov-csapat is közelít az 50%-os mutató felé. Ám ami ennél is fontosabb, játékban is egyre meggyőzőbb a Fener, esélyt sem adtak a múlt héten még a CSZKA Moszkvát legyőző Baskoniának, akiket így utol is értek a tabellán. A törökök egyre fejlődő, szemre is tetszetős csapatjátékának ékes bizonyítéka, hogy egymásnak 29 gólpasszt kiosztva megdöntötték az Euroliga-klubcsúcsukat. Nando De Colo (27/12 pont, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) is a legszebb napjait idézve tündökölt, a Fener pedig mindkét félidőt nagyon erősen kezdve törte meg a baszkokat.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 27/12, Vesely 17, Brown 14/12
A Baskonia legjobb dobói: Peters 15/9, Polonara 12/6, Dragic 12

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 8-11) – Olympiakosz Pireusz (görög, 10-8) 87-89 h.u.

Nagyon fontos meccset játszott egymással a két nagy tradíciókkal bíró fellegvár, a Maccabi és az Olympiakosz, aminek végén a pireusziak örülhettek, így ők mozdultak előrébb a sűrű középmezőnyben. Nem kellett csalódnunk a derbiben, ahol a színvonal mellett az izgalmakra sem lehetett panasz, hiszen csak hosszabbításban dőlt el a győzelem sorsa. A kiváló egyéni teljesítményekben sem volt hiány, erről pedig elsősorban Scottie Wilbekin (25/9 pont) és Kosztasz Szlukasz (21/6 pont, 11 gólpassz) gondoskodtak. Előbbi azonban a rendes játékidő és a hosszabbítás végén is elhibázott egy-egy büntetőt, ezek pedig végül sokba kerültek a Maccabinak. Az Olympiakoszban viszont a hetek óta bombaformában kosarazó Szlukasz mellé némileg váratlanul Jannulisz Larencakisz lépett elő, 8 pontot termelt a hosszabbításban, így a görögöké lett a győzelem.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 25/9, Bryant 15/3, Zizic 12, Hunter 11
Az Olympiakosz legjobb dobói: Szlukasz 21/6, Larencakisz 13/6, Printezisz 12/6, McKissic 10

AX Armani Exchange Milano (olasz, 11-7) – Valencia Basket (spanyol, 10-9) 95-80

A Milano roppant meggyőző teljesítményt nyújtva tudta két vállra fektetni egyik közvetlen riválisát, a Valenciát, ami a meccset megelőző napok eseményeit tekintve még inkább megsüvegelendő tettnek számít. Az olaszok ugyanis a múlt pénteki madridi bravúrjuk után épphogy hazaértek erre a keddi találkozóra, hiszen Spanyolországban ragadtak a nagy havazás miatt. Ez azonban nem látszott meg a produkciójukon, hiszen az első félidőben már 54 pontot tettek fel az eredményjelzőre és közel 20 ponttal vezettek (54-36). De Colóhoz hasonlóan egy másik veterán klasszis, Luigi Datome (27/18 pont, 6 lepattanó, 8/6 tripla) is 27 pontos szezoncsúcsot ért el és inspirálta társait a remek sikerhez.

A Milano legjobb dobói: Datome 27/18, Delaney 17/12, LeDay 15/3, Punter 14/6
A Valencia legjobb dobói: Williams 17/3, Kalinics 15/3, Prepelic 12/6

CSZKA Moszkva (orosz, 15-4) – Zalgiris Kaunas (litván, 11-8) 83-73

A CSZKA Moszkva a múlt heti botlása és 12 meccses győzelmi sorozatának megszakadása után a Zalgiris ellen visszatért a siker útjára. A listavezető így most a litvánok szintén remek szériájának vetett véget, ami hat győztes meccsnél állt meg. Az oroszok egyébként különösebb izgalmak nélkül hozták az ex-szovjet derbit, 8-0-s kezdésük után szinte végig kétszámjegyű fórban játszottak. A Zalgirisnek nem volt válasza a CSZKA domináns lepattanózására (44-26) és a csapatszinten is kiegyensúlyozott teljesítményére.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 21/9, Shengelia 18/3. Hilliard 17/6, Voigtmann 11/3, Milutinov 10
A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 16/9, Walkup 14/6, Hayes 11/6, Lekavicius 11/3

FC Bayern München (német, 12-7) – Zenit Szentpétervár (orosz, 11-6) 82-80

Nagyon szoros, végletekig kiélezett meccset játszott egymással a liga két feltörekvő, ha úgy tetszik meglepetéscsapata, a Bayern München és a Zenit. A szentpéterváriak Arturas Gudaitis (22 pont, 6 lepattanó, 9/7 mezőnyből) főszereplésével két és fél negyeden át vezettek, Wade Baldwin (17/9 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) és a bajorok azonban ledolgozták tízpontos hátrányukat. A mérkőzés vége nem sikerült túl szépre, a küzdelmes, kemény hajrából pedig a pontosabb, fizikálisabb Bayern jött ki végül jobban.

A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 17/9, Lucsics 15/3, Reynolds 15, Seeley 14/9
A Zenit legjobb dobói: Gudaitis 22, Pangos 17/6, Ponitka 14/6, Zubkov 11/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 6-12) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 5-13) 88-71

A Panathinaikosz a szezon egyik legnagyobb verését kapta Lyonban az ASVEL-től (pedig volt nekik belőle jó néhány), a kölcsönt azonban most visszaadták a francia bajnoknak. Tették mindezt Nemanja Nedovics (33/15 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) újabb szenzációs, 40 indexpontos teljesítményével. A nagy formában lévő szerbet Jorgosz Papajannisz (18 pont, 8 lepattanó, 3 blokk, 10/8 mezőnyből) is alaposan megtámogatta, így Papapetru nélkül játszva is simán nyertek a Zöldek.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Nedovics 33/15, Papajannisz 18, Mitoglu 11/3
Az ASVEL legjobb dobói: Cole 15/3, Lighty 13/3, Fall 10

Real Madrid (spanyol, 12-6) – Crvena Zvezda mts (szerb, 6-12)

Elhalasztva, mert a spanyolországi havazás miatt a Zvezda nem tudott eljutni Madridba.