Euroliga: Mike James és az Efes is újra lecsapott

Az egyik fő MVP-jelölt a közvetlen rivális Maccabi ellen vezette győzelemre a Milanót – a szezon meglepetéscsapata az Olympiakoszt múlta felül és tartja negyedik helyét Hanga Ádámék előtt – a CSZKA De Colo és Higgins nélkül is szezoncsúccsal nyert

Alapszakasz, 23. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 14-9) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 11-12) 77-67

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Ribas 15/12, Seraphin 15, Heurtel 11/3
A Baskonia legjobb dobói: Shields 18/6, Hilliard 12/6

Thomas Heurtel csúcsformában vezeti a Barcát:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 18-5) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 6-17) 107-85

A CSZKA Moszkvának Nando De Colo és Cory Higgins nélkül sem okozott gondot a Gran Canaria elleni mérkőzés, az oroszok szezoncsúcsot jelentő 107 pontot szórva hozták a kötelezőt a szintén kis túlzással fél csapatnyi embert nélkülöző spanyolokkal szemben. A CSZKA-nak nagyon fekszik a Gran Canaria játéka, hiszen Spanyolországban is 100 felett termeltek ellenük (91-106), amiben most nagy segítségükre volt az elképesztően jó, közel 76%-os (45/34) duplamutatójuk. De Colóék hiányában Sergio Rodriguez (18/9 pont, 8 gólpassz) és Will Clyburn (17/3 pont, 7 lepattanó) is lubickolt a hazaiaknál.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Rodriguez 18/9, Clyburn 17/3, Peters 15/9, Ukhov 12, Hunter 10
A Gran Canaria legjobb dobói: Eriksson, Tillie 13/9-13/9, Strawberry 12/3, Rabaseda 10/6

Sergio Rodriguez tündökölt honfitársai ellen:

Anadolu Efes (török, 15-8) – Olympiakosz (görög, 12-11) 75-65

Nagyon fontos meccset játszott egymással az Efes és az Olympiakosz, a két gárda a szezon kezdete óta közvetlen riválisként tekint egymásra. A győzelemért alaposan megharcoló törökök örülhettek a 40 perc végén, akik így immár három győzelemmel és a jobb egymás elleni eredménnyel is a pireusziak előtt járnak. Jelenleg nagyon úgy tűnik tehát, hogy Hanga Ádámékkal lesznek csak harcban a negyedik helyért a hátralévő hét forduló során, az Olympiakosznak pedig még a rájátszásért is meg kell küzdenie. Pedig az első félidei 17-0-s rohamuk után a görögök kerültek nyeregbe, ám 18-26 után a hátralévő 28 percben mindössze 39 pontra voltak képesek, ekkor már alaposan megérezték a sérült Vaszilisz Szpanulisz hiányát, így fordított a kollektív csapatként újfent nagyon erős Efes.

Az Efes legjobb dobói: Simon 13/6, Moerman 12/6, Larkin, Dunston 11-11, Micics 10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Strelnieks 14/9, Milutinov 12

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 12-11) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 10-13) 87-73

Nemcsak az Efes és az Olympiakosz, hanem a Milano és a Maccabi találkozója is legalább ugyanolyan nagy jelentőséggel bírt mindkét fél számára. Két rájátszásért küzdő gárda csapott ugyanis össze és vívott egymással egy remek meccset a divat fővárosában, ami után az olaszok örülhettek, az izraeliek pedig lépéshátrányba kerültek ellenlábasaikkal szemben. A végig szoros meccsen többnyire az Olimpia vezetett, de főleg Scottie Wilbekin (20/15 pont, 3 gólpassz) és Michael Roll (16/12 pont) tripláival a Maccabi végig tapadt vendéglátójára. 72-73-nál vezettek aztán utoljára az izraeliek, ekkor az egyik fő MVP-várományos, Mike James (19/3 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) a szezon során immár sokadszor szuperhős-módba kapcsolt, vezérletével 10-0-t repesztett és megnyerte a meccset a Milano.

A Milano legjobb dobói: James 19/3, Jerrells 16/6, Brooks 15/6, Nunnally 13/6
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 20/15, Roll 16/12, O’Bryant 14/3, Black 11