Euroliga: Óriási verést mért a Fenerre a tartalékos Real

Hazai pályán volt kénytelen elszenvedni az Obradovics-éra egyik legnagyobb kudarcát a török sztárcsapat – az élen a helyzet változatlan – az Efes Larkin nélkül is megállíthatatlan – Mike James újra pontkirály akar lenni – a Maccabit Wilbekinék mentették meg – a Himki három és fél hónapos vesszőfutást tört meg – hatalmas a tumultus az utolsó playoff-helyen

Alapszakasz, 25. forduló

Panathinaikosz OPAP (görög, 14-11) – FC Barcelona (spanyol, 19-6) 81-92

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Panathinaikosz legjobb dobói: Papajannisz 14, Fredette 13/6, Papapetru 12/3, Calathes 10
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 20/6, Higgins 17/6, Delaney 15/9, Abrines 13/9

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zenit Szentpétervár (orosz, 7-18) – ALBA Berlin (német, 9-16) 81-83

Martin Hermannsson (24/6 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó) vezérletével a bő három negyeden át hátrányban játszó ALBA Berlin végül nyerni tudott a Zenit vendégeként. Xavi Pascual szentpétervári debütálása így nem sikerült túl fényesre, hiába vezetett 35 percen át újdonsült csapata, Hermannssonék egy 32-14-es rohanással állva hagyták őket a hajrában. Idegenben nagyon megy mostanában az ALBA-nak, ez volt ugyanis a németek negyedik győzelme a legutóbbi öt otthonuktól távol játszott találkozójukon.

A Zenit legjobb dobói: Thomas 19/3, Hollins 15/9, Ayon 12, Abromaitis 11/3
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Hermannsson 24/6, Giedraitis 14/3, Sikma 10/6

Olympiakosz (görög, 11-14) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 9-16) 77-68

Az Olympiakosz végig vezetve tudta hozni az ASVEL elleni fellépését, ezzel visszavágva a franciáknak a szezonnyitón elszenvedett csúfos vereségért. A vendégek kezdtek jobban, ám a pireusziak az első negyed végére kiegyenlítettek, a folytatásban pedig szinte végig kétszámjegyű fórral vezettek. Üröm az örömben, hogy a szezon végéig kieső Vaszilisz Szpanuliszhoz Nikola Milutinov is csatlakozott a sérültlistán, ám esetében úgy tűnik nem túl nagy a baj.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Vezenkov 15/9, Ellis 13, Printezisz 11/3, Baldwin 11
Az ASVEL legjobb dobói: Kahudi 14/6, Taylor 12, Jean-Charles 11/3

Fenerbahce Beko (török, 11-14) – Real Madrid (spanyol, 19-6) 65-94

A két friss kupagyőztes sztárcsapat, az elmúlt években egymással számtalan óriási meccset játszó Fenerbahce és Real Madrid összecsapását most is nagy várakozás előzte meg. Rangadó helyett azonban egy óriási verést láthattunk, a spanyolok tartalékosan is (Llull, Randolph és Taylor nélkül) átgázoltak a törökökön. A feljövőben lévő Obradovics-csapat lendületét ez alaposan visszavetheti, mentálisan újra nagy gödörbe kerültek, aminek az ikonikus tréner hangot is adott a meccs után. A Fenernek szemernyi esélye nem volt, a Real a teljesség igénye nélkül Edy Tavares (16 pont, 8 lepattanó) és Jaycee Carroll (20/12 pont) remeklésével valósággal megsemmisítette Veselyéket.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 21/6, Vesely 16
A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 20/12, Tavares 16, Thompkins 14/6, Mickey 12

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 11-14) – Himki Moszkva (orosz, 11-14) 69-78

Három és fél hónapos idegenbeli nyeretlenségi sorozatot tört meg a Himki Moszkva Milánóban, így az oroszok beérték az Olimpiát, a nyolcadik helyen pedig minden eddiginél nagyobb lett a tumultus, jelenleg négy csapat áll 11-14-es mérleggel az utolsó playoff-helyen. A Himki Alexej Shved (18/6 pont, 6 gólpassz) és Jonas Jerebko (16/6 pont, 12 lepattanó) vezérletével csinált egy 15-0-s futást a harmadik negyedben, így alakult 42-39-ről 42-54-re az állás, innen pedig már nem volt visszaút az itáliaiaknak.

A Milano legjobb dobói: Rodriguez 18/6, Micov 15/3, Tarczewski 12
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 18/6, Jerebko 16/6, Booker 12, Jovics 10/3

KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 9-16) – Zalgiris Kaunas (litván, 10-15) 60-74

A Baskoniával ellentétben az egyre jobban összeálló Zalgiris sem hagyja leszakítani magát, a litvánok vitoriai győzelmükkel továbbra is reális eséllyel pályáznak egy újabb rájátszás-helyre. A Zalgiris az utolsó öt meccséből négyet megnyert, a legújabb sikerét pedig a remek védekezésének köszönheti, a harmadik negyedben mindössze 10 pontot engedélyeztek a baszkoknak, ez hozta meg a fordulópontot a találkozón.

A Baskonia legjobb dobói: Christon 17/9, Shengelia 12
A Zalgiris legjobb dobói: Ulanovas 15/9, Lekavicius 13/3, LeDay 11/3

Crvena Zvezda mts (szerb, 10-15) – CSZKA Moszkva (orosz, 17-8) 81-86

Mike James (29/9 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó) abszolút komolyan gondolja, hogy nem adja oda pontkirályi címét Shane Larkinnak, ez a Crvena Zvezdának berámolt 29 pont ráadásul egy értékes győzelemmel is párosult a CSZKA Moszkva számára. James a 29-ből 24-et a második félidőben termelt, ő és Daniel Hackett (19/9 pont, 3 lepattanó) is nagyon kellettek a negyedik helyért kapaszkodó címvédő számára, hogy eldöntsék az addig szoros meccset.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Baron 15/6, Punter 12/3, Gist, Stimac 11-11, Brown 10/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 29/9, Hackett 19/9, Hilliard 12/3

FC Bayern München (német, 7-18) – Anadolu Efes (török, 22-3) 63-88

A török kupában a Darüssafaka ellen meglepetésre már a negyeddöntőben kipottyanó Efes rápihenhetett a folytatásra, aminek most a Bayern München látta kárát. A listavezető ugyanis Shane Larkin nélkül sem adott esélyt a bajoroknak, 22-3-ra javította fantasztikus mérlegét és már tízmeccses győzelmi szériánál tart.

A Bayern München legjobb dobói: Lo 14/6, Lucsics 14/3
Az Efes legjobb dobói: Beaubois 16/12, Singleton 14/12, Simon 11/9, Pleiss 10

Valencia Basket (spanyol, 12-13) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 17-8) 82-85

A Maccabi valenciai sikere gondoskodott arról, hogy az élen a helyzet továbbra is változatlan maradjon, az első öt helyezett így ugyanis mind nyert és nehéz elképzelni, hogy őket bárki is lejjebb taszítsa ennél a tabellán. Az izraeliek számára rezgett leginkább a léc ebben a fordulóban, a kezdetben csak szenvedő, 23 perc alatt mindössze 35 pontig jutó Maccabi (48-35) azonban megtáltosodott a folytatásra. Egészen pontosan Scottie Wilbekin (20/18 pont) és Tyler Dorsey (19/12 pont, 5 gólpassz), akik 31 pontot szorgoskodtak össze a hátralévő időben, és ezek közt volt néhány kiemelten fontos dobás is a drámai végjátékban, amelyek a győzelmet eredményezték.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 19/9, Ndour 12, Labeyrie 11/3, San Emeterio, Colom 10/6-10/6
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 20/18, Dorsey 19/12, Hunter 12, Bryant 11/3, Avdija 10/6