Euroliga: Pireuszban robbantott a Milano

Nem kis meglepetésre az Olympiakosz otthonában nyertek nagyon simán Nedovicsék, óriási meccsnyerő tripla döntött Moszkvában, a Fener nagyot hajrázva, a Real pedig újabb meggyőző előadással őrizte meg veretlenségét.

Alapszakasz, 3. forduló

Himki Moszkva (orosz, 0-3) – Anadolu Efes (török, 2-1) 84-85

A csapatkapitány Dogus Balbay két másodperccel a vége előtt szerzett elképesztően nagy triplájával nyerni tudott az Efes a Himki otthonában, így a törökök javították a szerdai Zalgiris elleni hazai fiaskójukat, míg az oroszok továbbra is nyeretlenek. A középső két negyed egyértelműen a Rodrigue Beaubois által vezetett Efesé volt, ám a negyedik negyed elején 12 pontos hátránynál Alexej Shved egymaga csinált egy 14-2-es rohamot és visszahozta a meccsbe a Himkit. A szoros végjáték büntetőcsatájában a Himki tűnt már befutónak, mígnem Balbay eleresztette az ominózus meccsnyerő triplát. Az oroszoknál Tony Crocker ismét jól játszott és betermelt 13 pontot, de mindezt beárnyékolja, hogy a végén a két büntetőjéből csak egyet dobott be, ami után Balbay megnyerhette a meccset az Efesnek.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 25/18, Gill 15/3, Crocker 13/6, Mickey 12
Az Efes legjobb dobói: Beaubois 26/6, Moerman 12/6, Simon 12/9

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zalgiris Kaunas (litván, 1-2) – Fenerbahce (török, 3-0) 75-82

Bár sokáig nem úgy tűnt, hogy ez sikerülni fog, de végül mégis megőrizte veretlenségét a Fenerbahce az így otthon újra kikapó Zalgiris ellenében. A litvánok ragyogóan kezdtek és 38-22-nél már 16 ponttal vezettek, és előnyük egészen a negyedik negyed közepéig kitartott, ám ekkor Nate Wolters (23/12 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) és Brandon Davies (14 pont, 6 lepattanó) kivételével elfogytak a hazaiak és a tavalyi ezüstérmes bedarálta a bronzérmest. A Fenernek a meccset csaknem végigjátszó Kosztasz Szlukasz (20/12 pont, 5 gólpassz) volt kiváló karmestere.

A Zalgiris legjobb dobói: Wolters 23/12, Milaknis 14/12, Davies 14
A Fenerbahce legjobb dobói: Szlukasz 20/12, Datome 11/9, Vesely 10

Kosztasz Szlukasz tanári megoldásai:

Olympiakosz (görög, 2-1) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 2-1) 75-99

Azt már korábban is sejtettük, hogy jó lesz az idei Milano, de az nem kis meglepetést okozott, hogy az olaszok simán nyerni tudtak annak az Olympiakosznak az otthonában, akik az első két meccsüket nagyon magabiztosan hozták idegenben. A szoros első félidő után a másodikban valósággal állva hagyta a pireusziakat a Milano, akiknél az ősi rivális Panától átigazoló Mike James (22/9 pont, 5 gólpassz), az 5 triplát berámoló Vladimir Micov (19/15 pont, 4 lepattanó) és a 20 pontjából 18-at a nagyszünet után szerző Nemanja Nedovics (20 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 2 labdaszerzés) végezték a munka oroszlánrészét. Az Olympiakoszban az újra dupla-duplázó Nikola Milutinov (15 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) mellett ezúttal Jorgosz Printezisz (13 pont, 5 lepattanó) is jól játszott, Vaszilisz Szpanulisz viszont csak 3 pontig jutott 9/1-es mezőnymutatóval, és a görögök összesen két triplát dobtak be, ezzel pedig nem csoda, hogy nem tudtak versenyképesek lenni.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Milutinov 15, Printezisz 13, Mancarisz 12/6, Vezenkov 12
A Milano legjobb dobói: James 22/9, Nedovics 20, Micov 19/15, Gudaitis 11

A Nedovics, James, Micov trió remeklése:

Real Madrid (spanyol, 3-0) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 1-2) 97-79

A Real Madrid újabb meggyőző alakítást nyújtott, ezúttal a Baskonia nem tudott mit kezdeni a roppant gördülékenyen játszó címvédővel. Amennyire tudta azért igyekezett megnehezíteni a madridiak dolgát a vendégcsapat, a különbség csak a végén lett ilyen nagy, de ez a meccs egyértelműen végig a Real kezében volt. A királyiaknál ezúttal a szerdán „agyonpihentetett” Sergio Llull (23/12 pont, 4 gólpassz) volt a leginkább elemében és értékesített nagyobbnál nagyobb dobásokat, de ismét ezerfejű volt a Real, aki pályára lépett náluk az mind hozzátett valamit a sikerhez.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 23/12, Fernandez 14/12, Randolph 11/9, Causeur 11, Reyes 10
A Baskonia legjobb dobói: Huertas 14/6, Garino 12/6, Vildoza 11/6, Janning 10/6