Euroliga: Rendeződni látszanak az erőviszonyok

Tovább robogtak a törökök, az újjászülető Fener a Panával, az Efes pedig a Himkivel törölte fel a padlót – Münchenben nyert rangadót a Real – újabb sikerrel gazdagodott a Milano, visszatért a győzelem útjára a Valencia, Zenit, Maccabi trió – azért meglepetés is akadt, erről az ASVEL gondoskodott Pireuszban – a mutatott teljesítmények egyre árulkodóbbak, a tabella viszont így is csak tovább sűrűsödik

Alapszakasz, 20. forduló

CSZKA Moszkva (orosz, 15-5) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 14-6) 75-88

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 18/3, Milutinov 15, Shengelia 10/3, Hilliard 10
A Barcelona legjobb dobói: Higgins 25, Abrines 19/15, Calathes 13/9

Anadolu Efes (török, 11-9) – Himki Moszkva (orosz, 2-18) 99-60

Nem sok jóval kecsegtette a Himki Moszkvát az Efes elleni isztambuli túrája, és nem is történt meglepetés, a botrányos szezont futó oroszok megizzasztani sem nagyon tudták a törököket. Ergin Ataman számára ajándék volt ez a találkozó, kedvére forgathatta csapatát és lehetőséget adhatott a kevesebbet játszó spílereinek. Sokat elárul a találkozóról, hogy Sertac Sanli (19 pont, 11/9 mezőnyből) lett a mezőny legeredményesebbje. Az Efes így tovább ostromolja a playoff-helyeket, a Himki pedig sorozatban 12. meccsét veszítette el kilátástalan játékkal. Érthetetlen ami Moszkva kék-sárga felében történik ezzel a sztároktól hemzsegő kerettel, ahogy az is, hogy miért csak most került sor Rimas Kurtinaitis menesztésére.

Az Efes legjobb dobói: Sanli 19/3, Larkin 15/6, Tuncer 12/6, Dunston 12/3
A Himki Moszkva legjobb dobói: Mickey 14, Shved 13/6, Booker 10

ALBA Berlin (német, 7-13) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 12-7) 70-84

Kiváló hetet zárt a Milano, hiszen a Valencia elleni jelzésértékű siker után két nappal a berlini fellépését is teljes mértékben uralva nyerte meg az Olimpia. Nagyon jól kezdett az ALBA (18-9), ám a vendégek innen egy 12-0-s rohammal fordítottak, a második félidőben pedig már egyszer sem adták ki a kezükből a vezetést és egy újabb lépéssel közelebb kerültek céljaik eléréséhez.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Lammers 18/3, Granger 16/12
A Milano legjobb dobói: LeDay 16/9, Datome 14/12, Punter 14/9, Hines 13

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 9-11) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 9-11) 91-82

Az Olympiakosztól elszenvedett fájó, hosszabbításos vereség után két nappal a Baskonia elleni, nem kevésbé fontos találkozó várt a Maccabira. Az izraeliek pedig rendezték soraikat és kiegyensúlyozott támadójátékot bemutatva jobbnak bizonyultak a baszkoknál. A Maccabi végig vezetett, a Baskonia minden rohamát visszaverték és a hajrában sem kellett izgulniuk. Wilbekinéknek nagyon kellett ez a győzelem, hogy ne szakadjanak le még jobban a nyolcadik helytől, a Baskonia számára viszont pocsékul sikerült a dupla forduló, a Fener után a Maccabival sem bírtak, így az üldözöttek helyett az üldözők népes táborába kerültek vissza.

A Maccabi legjobb dobói: Bryant, Hunter 14-14, Caloiaro 12/3, Zoosman 11/9
A Baskonia legjobb dobói: Henry 19/3, Peters 18/12, Giedraitis 12/9

Fenerbahce Beko (török, 10-10) – Panathinaikosz OPAP (görög, 6-13) 100-74

Oded Kattash debütálása a Panathinaikosz kispadján finoman fogalmazva sem sikerült túl jól, az athéniak belefutottak a késbe az immár más dimenzióban játszó Fenerbahce otthonában. A törökök semmit nem bíztak a véletlenre, már az első negyedben repesztettek egy 18-0-s rohamot, amivel 31-12-re megnyerték a játékrészt és lényegében el is döntötték a mérkőzést. A most is kiváló Marko Gudurics (18/9 pont, 4 gólpassz, 8/7 mezőnyből) érkezésével úgy tűnik minden puzzle darabka a helyére került a Fenerben, Igor Kokoskov elfogadtatta nézeteit játékosaival és mindenki be is állt szépen a sorba közülük. A nemrég még kilátástalan helyzetben lévő isztambuliakat így most már a nagybetűs csapatjáték jellemzi, amivel az eheti két meccsüket összesen 46 pont különbséggel nyerték meg, sorozatban ötödik győzelmüket aratták és visszatértek a rájátszásért zajló küzdelembe.

A Fenerbahce legjobb dobói: Gudurics 18/9, Brown, Ulanovas 15/9-15/9, De Colo 12/3, Vesely 12
A Panathinaikosz legjobb dobói: White 13/3, Mitoglu 12, Sant-Roos 10/6, Papajannisz 10

Zenit Szentpétervár (orosz, 12-6) – Zalgiris Kaunas (litván, 11-9) 77-65

A Zalgiris oroszországi túrája nem párosult eredményességgel, hiszen a CSZKA után a Zenittől is kikaptak a litvánok. Az első félidőben még egymásnak adták át a vezetést a csapatok, a másodikban viszont Arturas Gudaitis (15 pont, 8 lepattanó) és társai fölénybe kerültek és kiváló védekezésükkel behúzták a meccset.

A Zenit legjobb dobói: Ponitka 15/6, Gudaitis 15, Baron 11/9
A Zalgiris legjobb dobói: Walkup 12, Lekavicius 11/3, Lauvergne 11, Grigonis 10/3

Olympiakosz Pireusz (görög, 10-9) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 6-13) 63-69

A játéknap meglepetését szolgáltatta az ASVEL, hiszen Tony Parker csapata a második félidőben egyértelműen az Olympiakosz fölé nőtt és bravúros sikert aratott. A pireusziak így nagy esélyt szalasztottak el, hogy még előrébb jussanak a tabellán, ez a győzelem valószínűleg nagyon hiányozni fog nekik a végelszámolásnál. Pedig úgy indult a meccs, ahogy azt vártuk, az Olympiakosz magához ragadta a kezdeményezést. A folytatásban azonban egyre inkább elfogyott az ötletesség a görögök játékából, az ASVEL pedig nagyon jól védekezett, a vendégek mindössze 9 pontot engedélyeztek Szlukaszéknak a harmadik negyedben. Csináltak egy 14-4-es szakaszt is ekkor, amivel megalapozták sikerüket még úgy is, hogy egyedül Guerschon Yabusele (19/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) jutott el 10 pont fölé közülük.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Harrison 13/3, McKissic 11/9, Szpanulisz 10/6
Az ASVEL legjobb dobói: Yabusele 19/9, Walton 9/3, Lighty 9

FC Bayern München (német, 12-8) – Real Madrid (spanyol, 13-6) 76-81 h.u.

A forduló egyik legérdekesebb meccse – természetesen a CSZKA-Barca szuperrangadó árnyékában – a Bayern München és a Real Madrid találkozója volt, ami most már nemcsak fociban, hanem kosárlabdában is csemegének számít. A csapatok pedig nem engedték, hogy csalódjunk bennük, a vége egy hosszabbításba torkolló derbi lett. Az este nagy részében azért az elsősorban Edy Tavaresre (26 pont, 9 lepattanó, 14/11 mezőnyből) építő Real akarata érvényesült, és mikor a hajrában 63-70 arányban újra elhúztak a madridiak úgy tűnt, hogy el is dőlt a meccs sorsa. A Bayern azonban három óriási triplával fordítani tudott, majd újra villant és kiharcolta a túlórát a Real, ahol az első 4 percben nem engedtek pontot szerezni a bajoroknak, így egy igen értékes győzelemmel a tarsolyukban térhettek haza a spanyol fővárosba.

A Bayern München legjobb dobói: Reynolds 18, Baldwin 14, Lucsics 10/6
A Real Madrid legjobb dobói: Tavares 26, Deck 12, Fernandez 10/6

Valencia Basket (spanyol, 11-9) – Crvena Zvezda mts (szerb, 6-13) 91-71

A Crvena Zvezda a nagy spanyolországi havazás miatt nem tudott elutazni a szerdai meccsére Madridba, a Valenciához viszont a hét végére már eljutottak a szerbek. Sok köszönet azonban nem volt ebben, hiszen a hispánok már az első negyedben alaposan elhúztak (27-15) és nem hagytak kétséget afelől, hogy ki fogja megnyerni a játéknap záró találkozóját. A Valencia így hárommeccses vereségsorozata végére tett pontot, nagy szükségük volt már egy ilyen megnyugtató győzelemre.

A Valencia legjobb dobói: Labeyrie 16, Kalinics 14/3, Tobey 13, Williams 12/3, Sastre 11/6
A Crvena Zvezda legjobb dobói: O’Bryant 21/3, Colom 11/3