Euroliga: Történelmi Bayern-siker Moszkvában

A CSZKA James nélkül teljesen lefagyott a hajrában, így ebben az évszázadban először kapott ki háromszor egymás után hazai pályán – újra a Barca vezeti a bajnokságot – Kyle Hines inspirálta a Milano győzelmét a forduló rangadóján – az Olimpia mellett a Fener győzelmi szériája is folytatódott – az Efes nem tudott elutazni Tel-Avivba

Alapszakasz, 23. forduló

Olympiakosz Pireusz (görög, 11-12) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 17-6) 74-76

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 12/3, Szlukasz 11/3, Printezisz 10/3
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 16/3, Higgins 14/6, Calathes 12/3, Oriola 11, Davies 10

Himki Moszkva (orosz, 2-21) – Fenerbahce Beko (török, 13-10) 76-107

Nem fenyegette veszély a Fenerbahce zsinórban aratott nyolcadik győzelmét a sereghajtó Himki Moszkva otthonában, mikor a liga legjobb és legrosszabb formában lévő csapata találkozott egymással. Másfél negyeden át tartotta magát a Himki, ezt követően viszont inkább edzőmeccs jelleget öltött a találkozó. Erről árulkodik Alexej Shved 17 ráemelt triplája, a Fener 107 dobott pontja, illetve hogy a duplákat 85%-os pontossággal értékesítették Jan Veselyék (15 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 5/5 mezőnyből, 29 indexpont) az oroszok nem létező védekezésével szemben. Ez utóbbi egyébként az Euroliga történetének második legjobb teljesítménye ebben a mutatóban.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 29/15, Voronov 11/3
A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 18/6, Brown 17/6, Vesely 15, Gudurics 14/6, Pierre 14, Eddie 10/6

AX Armani Exchange Milano (olasz, 15-7) – Zenit Szentpétervár (orosz, 13-8) 82-76

Nagyszerű rangadót vívott egymással a tabellán egyaránt elit helyet elfoglaló Milano és Zenit, a derbit pedig – amely duplán számított mindkét csapatnak – végül az olaszok nyerték meg. Méghozzá komoly erényeket csillogtatva, hiszen a Zenit az első három negyedben jobban játszott és 10 pont körüli fórral vezetett is ellenük. Elsősorban Kyle Hines (12 pont, 8 lepattanó) azonban a tőle sokszor látott bajnok mentalitással hatalmas inspirációt adott társainak védekezésben és támadásban egyaránt, ami gyökeresen megváltoztatta a mérkőzés képét. Az Olimpia így elkezdte ledolgozni hátrányát, a hajrának pedig már döntetlen állásról futhattak neki a felek. A kedden az Olympiakosz ellen nyerőembernek bizonyuló Kevin Punter (14/6 pont) most is előlépett és két kulcsfontosságú kosarat szerzett az utolsó két percben, melyekkel megnyerte ezt a remek derbit a Milano.

A Milano legjobb dobói: Punter 14/6, Rodriguez 13/9, Delaney 12/6, Hines 12, Micov 10/3
A Zenit legjobb dobói: Pangos, Hollins 12/6-12/6

CSZKA Moszkva (orosz, 16-7) – FC Bayern München (német, 14-9) 66-69

A Bayern München ellen már nem ment Mike James nélkül a CSZKA Moszkvának, a liga legjobb clutch játékosa nagyon hiányzott az oroszoknak a végjátékban. A két csapat fej-fej mellett haladt egészen a harmadik negyedig, mikor elkapta a fonalat a CSZKA, négy hárompontos játékkal és egy 12-0-s rohammal fejezte be a játékrészt, így elhúzott 60-50-re. A meccsnek azonban még korántsem volt vége, a Bayern fantasztikus védekezést húzott elő a cilinderből, a Wade Baldwin (22/3 pont), D.J. Seeley (17/9 pont, 5 gólpassz), Jalen Reynolds (16 pont, 8 lepattanó, 4 labdaszerzés) trió vezérletével pontról pontra közelebb zárkóztak és végül nagy bravúrt értek el. A moszkvaiak közel hét percen át nem tudtak kosarat szerezni, az utolsó negyedben pedig mindössze 6 pontot szereztek. Ekkor jött ki igazán James hiánya, így a CSZKA sorozatban harmadik hazai meccsét bukta el, amire a 2000-es években még nem volt példa, és amelyek után hosszú idő után lecsúsztak az első helyről. Újra a Barca vezeti a bajnokságot.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Milutinov 16, Hilliard 15/12, Shengelia 11
A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 22/3, Seeley 17/6, Reynolds 16

ALBA Berlin (német, 8-15) – Real Madrid (spanyol, 15-8) 63-72

Ha aranyat nem is, de egy berlini győzelmet ért a Real Madrid számára, hogy szerdán nem kellett vért izzadniuk a Panathinaikosz ellen, míg az ALBA egy végig szoros meccsre kényszerített egy másik nagyágyút, a CSZKA-t. A spanyolok így friss lábakkal léphettek pályára a német fővárosban és végig magabiztosan vezetve nyertek. Egyetlen megingásuk volt a 40 perc során, mikor a lefújáshoz közeledve 52-65-ről 63-53-re engedték fel Sikmáékat, ám ebből nem lett nagy bajuk végül, hiszen a meccs utolsó 7 pontját szerezve bebiztosították sikerüket.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Sikma 16/9, Lammers 11/3, Eriksson 10/6
A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 13/6, Alocen 12/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 8-14) – Valencia Basket (spanyol, 11-12) 91-72

Egyre nagyobb bajban van a Valencia, a szezont remekül kezdő hispánok ugyanis az utolsó hét meccsükből hatot elbuktak és kicsúsztak az első nyolcból. A Panathinaikosz elleni nagyon sima vereségük pedig több mint kínos, hiszen a görögök nem éppen a legacélosabb csapatok közé tartoznak ebben az idényben. Ennek ellenére egyetlen másodpercig sem tudott vezetni a Valencia az OAKA-ban, Nemanja Nedovicsék (16/6 pont, 7 gólpassz) a második félidőben könnyedén tartották 20 pont körüli fórjukat és szép sikert arattak.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Nedovics 16/6, Bokoridisz 12/6, White 12, Mitoglu 11
A Valencia legjobb dobói: Prepelic 20/9, Hermannsson 13/3, Marinkovics 11/9

Crvena Zvezda mts (szerb, 7-16) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 9-14) 78-81

Nagyszerű hetet zárt az ASVEL, hiszen a Baskonia után a Crvena Zvezda otthonában is diadalmaskodni tudtak az „alsóházi rangadón” a gallok. Norris Cole (22/3 pont) pazar formája pedig továbbra is tart, a baszkok elleni 20-asa után most 22 pontot termelt és lett a mezőny legjobbja a korábbi kétszeres NBA-bajnok. A Zvezda egyébként 15 pontos hátrányból állt fel és vezetett is az utolsó perchez közeledve, ám 78-77-nél Cole bedobta a meccsnyerőnek bizonyuló duplát, két újabb büntetővel pedig biztosította csapata számára a győzelmet.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Dobrics 17/9, Walden 17/6, Nnoko 12
Az ASVEL legjobb dobói: Cole 22/3, Diot 14/12, Noua 12/6

TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 10-13) – Zalgiris Kaunas (litván, 13-10) 81-68

Az Olympiakosz és a Valencia elleni sokáig emlékezetes győzelmek után a Baskonia vendégeként már nem sikerült újabb diadalt aratnia a Zalgirisnek. Itt most nem volt esélye erre, de még a drámai végjátékra sem a litván alakulatnak, a baszkok egyértelműen jobbnak bizonyultak náluk. Pierria Henry (19/9 pont, 4 gólpassz) főszereplésével elhúztak a hazaiak a második negyedben és gond nélkül lezárták a találkozót, így megszakították négymeccses vereségsorozatukat és talán újra elkezdhetik üldözni riválisaikat.

A Baskonia legjobb dobói: Henry 19/9, Peters 15/3, Vildoza 14/9, Jekiri 10
A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 17/6, Walkup 14/6, Lauvergne 12

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 10-12) – Anadolu Efes (török, 12-10)

Elhalasztva, mert a jelenleg hatályos izraeli jogszabályok szerint az Efes nem tudott elutazni Tel-Avivba.