Euroliga: Tyrese Rice hőssé vált az OAKA-ban

A Panathinaikosz a karrierjét újraélesztő Rice 41 pontjával, hosszabbításban győzte le az ősi rivális Olympiakoszt a görög derbin – túlórában dőlt el a CSZKA és a Fener meccse is – Campazzo 17 gólpasszal vezényelte a Real újabb gáláját – Larkin és az Efes is tovább száguld – Tel-Avivban verhetetlen a Maccabi – gödörben a Milano, összeállt a Zvezda

Alapszakasz, 12. forduló

Himki Moszkva (orosz, 6-6) – FC Barcelona (spanyol, 9-3) 94-102

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 23/12, Evans 16, Karaszev 14/12, Booker 14, Jovics 11/3
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 28/6, Delaney 17/12, Tomic 15, Hanga 10/6, Higgins, Kuric 10/3-10/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 8-4) – Zalgiris Kaunas (litván, 3-9) 85-82 h.u.

A Zalgiris egészen pocsék formában van (a legutóbbi hat meccsén kikapott), ráadásul egyik legjobbját, Grigonist is hónapokra elveszítette, míg a CSZKA Moszkva Hanga Ádám Barcelonáját oktatta le nagyon komolyan a múlt héten. Ennek ellenére kis híján óriási meglepetés született az egymás elleni találkozójukon, hiszen csak hosszabbításban, nem akármilyen drámai módon tudott diadalmaskodni a címvédő. Mike James (19/3 pont, 3 lepattanó) ugyanis az első potenciális meccsnyerő dobást még elhibázta a rendes játékidő végén, nem úgy 5 játékperccel később, mikor egy oldalra lépős, dudaszóra dobott triplával megforgatta a kést a kaunasi szívekben. A sokáig csak szenvedő James egyébként a meccs utolsó 63 másodpercében 10 pontot szerzett, minden tekintetben nyerőembernek bizonyult.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 19/3, Strelnieks 18/3, Baker 13/9, Bolomboy 12/3, Hackett 11/6
A Zalgiris legjobb dobói: Walkup 19/9, Lekavicius 15, Landale 12, LeDay 11

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 8-4) – FC Bayern München (német, 4-8) 77-55

A Maccabi folytatta erős hazai szereplését, a Menora Mivtachim Arenában még veretlen izraeliek ugyanis a Bayernt is magabiztosan pipálták ki. A müncheniek ezzel szemben még nem nyertek meccset idegenben, és ez a veszély most sem fenyegetett, a 19 eladott labdájuk és pocsék dobóformájuk megpecsételte sorsukat, a Maccabi már a nagyszünetre eldöntötte a találkozót (41-26).

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 16/12, Hunter 15, Zoosman 13/3, Bryant 12/6
A Bayern München legjobb dobói: Koponen 10/6, Lucsics 10

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 7-5) – Crvena Zvezda mts (szerb, 5-7) 67-77

Immár „hivatalosan is” gödörbe került a Milano, az Olimpia ugyanis az utolsó öt meccséből négyet elveszített, és most általános meglepetésre a Crvena Zvezda is győzelemmel távozott Itáliából. A szerbeknél ezzel egyidejűleg valami nagyon elkezdett működni, ők a legutóbbi három fellépésüket sikerrel vették, kialakult a csapatkohézió, a most is kiváló Lorenzo Brown (21/3 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó, 2 blokk) pedig ennek az egységes alakulatnak a vezére lett. Ezen a találkozón a remek védekezés tartotta szorosan az állást a Zvezda számára az első félidőben, majd fordulás után a belgrádiak egy 14-2-es rohammal elhúztak, és az ekkor megszerzett 10 pontos előnyüket okos játékkal a végéig meg tudták őrizni.

A Milano legjobb dobói: Rodriguez 14/6, Roll 9/9
A Crvena Zvezda legjobb dobói: L. Brown 21/3, Baron 17/12, D. Brown 12/6

Real Madrid (spanyol, 9-3) – Valencia Basket (spanyol, 4-8) 111-99

A Real Madrid gálaelőadást varázsolt a Valencia elleni fellépéséből (is), így a spanyolok immár zsinórban hét győzelemnél tartanak és rendíthetetlenül törnek az élre. A Valenciára sem lehet panasz, amíg bírták a tempót meccsben voltak az egyébként jól játszó vendégek. A királyi alakulat azonban 17 triplát süllyesztett el remek hatékonysággal (29/17, 59%), ez azért még az ő szintjükön is ritkaságnak számít. Anthony Randolph (18/12 pont, 4 lepattanó, 5/4 tripla) vezetésével hat madridi játékos is 10 pont fölé jutott, a meccs hőse azonban nem közülük került ki, ezt a címet Facundo Campazzo (8/6 pont, 17 gólpassz) vitte el a 17 gólpasszával, amely csak kettővel maradt el Sztefan Jovics vonatkozó Euroliga-rekordjától.

A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 18/12, Causeur 16/12, Thompkins 14/9, Carroll 12/6, Tavares 12, Mickey 10
A Valencia legjobb dobói: Loyd 21/12, Tobey 20/6, Dubljevics 17/9

Zenit Szentpétervár (orosz, 3-9) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 5-7) 75-70

Két korábbi bravúros idegenbeli sikere (és zsinórban hat veresége) után végre megszerezte története első hazai győzelmét is az Euroligában a Zenit az ASVEL ellen. A szentpéterváriak Alex Renfroe (16/6 pont, 8 gólpassz) és Gustavo Ayon (14 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés) vezetésével rászolgáltak a sikerre, a második félidőben jóval kevesebbet hibázva húzták be ezt a meccset. A franciák közül senki nem jutott el kétszámjegyű ponttermésig, így nem csoda, hogy nem tudtak idegenben nyerni.

A Zenit legjobb dobói: Renfroe 16/6, Ayon 14, Ponitka 11/6
Az ASVEL legjobb dobója: Maledon 9/6

Fenerbahce Beko (török, 5-7) – ALBA Berlin (német, 4-8) 107-102 h.u.

Vért kellett izzadnia a Fenerbahcénak az ALBA Berlin elleni sikerhez, a Jan Veselyt nélkülöző törökök hosszabbításra kényszerültek a germánokkal szemben, viszont ami jelenleg a legfontosabb számukra, hogy nyerni tudtak. Pedig a Fener nagyszerűen kezdett (30-16), Nando De Colo (18/6 pont, 3 gólpassz) jól tért vissza sérüléséből és Kosztasz Szlukasz (23 pont, 10 gólpassz, 3 lepattanó) is remekelt, ekkor még egy rég várt gálaelőadás is kinézett számukra. Félidő előtt azonban már a küzdőszellemét korábban is többször bizonyító ALBA vezetett, ahogy fordulás után is sokszor játszottak előnyben a vendégek. Végül a Fener hibáinak köszönhetően kiharcolta a hosszabbítást a Berlin, a Fener azonban nem égett meg, a túlóra során többen is előléptek közülük és behúzták a számukra oly fontos győzelmet.

A Fenerbahce legjobb dobói: Szlukasz 23, De Colo 18/6, Mahmutoglu 17/15, Lauvergne 15, Williams 14/6
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giedraitis 19/15, Sikma 18/3, Giffey 12/9, Hermannsson 12/3, Eriksson 10/6, Siva 10

Panathinaikosz OPAP (görög, 8-4) – Olympiakosz (görög, 5-7) 99-93 h.u.

Óriási meccset hozott a görög derbi, a Panathinaikosz és az Olympiakosz parázs összecsapása több másik fordulóbeli meccshez hasonlóan csak hosszabbításban dőlt el. Végül a Pana javára, méghozzá Tyrese Rice (41/24 pont, 16/8 tripla) heroikus teljesítményének köszönhetően, aki ezzel a 41 pontjával Larkin múlt heti 49-ese előtt még Euroliga-rekordot állított volna be, és aki a nyáron az utolsó utáni esélyt kapta meg ezen a szinten jelenlegi kenyéradójától. A meccs nagy részében a Zöldek vezettek, az Olympiakosz azonban Brandon Paul (17/15 pont, 6 lepattanó) főszereplésével nagyobbnál nagyobb dobásokat süllyesztett el és 13 pontos hátrányból fordítva átvette a meccs irányítását a hajrá előtt. Innen kellett nagy lelkierő a Panának, hogy előbb kiegyenlítsen, majd az egész este során parádés Rice újabb remek megmozdulásaival a győzelmet is megszerezze ősi riválisával szemben.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Rice 41/24, Calathes 14, Thomas 13, Papapetru 11/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 18/6, Paul 17/15, Milutinov 14, Baldwin 10

KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 5-7) – Anadolu Efes (török, 10-2) 77-102

Shane Larkin (24/15 pont, 8 gólpassz, 3 lepattanó, 6/5 tripla, 3/3 dupla) a múlt heti 49 pontos Euroliga-rekordja után a Baskonia ellen is megállíthatatlannak bizonyult, ahogy csapatára, az Efesre sincs válasza jelenleg a mezőnynek. A listavezető törökök sorra aratják markáns győzelmeiket, ez már a hatodik volt nekik zsinórban, és egyiken sem kellett a körmüket rágniuk izgalmukban. Larkin mellett a teljesség igénye nélkül Sertac Sanli (18 pont, 3 lepattanó, 9/9 mezőnyből) és Vaszilije Micics (13/9 pont, 9 gólpassz, 3 lepattanó) is remekelt ezen a végig sima összecsapáson, ahol az Efes félidőben már 20 ponttal vezetett (35-55).

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 20/6, Stauskas 16/12, Shields 16/6
Az Efes legjobb dobói: Larkin 24/15, Sanli 18, Micics, Singleton 13/9-13/9, Beaubois 12/3. Peters 10/3