Euroliga: Újabb hosszabbítást élt túl Athénban a Real

A Pana után a másik görög fellegvár, az Olympiakosz is csak megszorítani tudta Llullékat, legyőzni nem – Mike James és a CSZKA tovább robog, sorozatban tízedik győzelmével immár egyedül áll az élen a címvédő – ismét feltörölték a parkettát a Fenerrel – rangadót nyert Isztambulban a Milano – újabb győzelemmel gazdagodott a Bayern – botlott viszont a Valencia

Alapszakasz, 15. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 11-4) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 6-9) 67-68

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Higgins 16/6, Kuric 12/9, Mirotic 12, Calathes 11/3
A Maccabi legjobb dobói: Bender 15, Dorsey 14/6, Bryant, Hunter 10-10

Anadolu Efes (török, 7-8) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 9-5) 69-72

A forduló egyik legnagyobb rangadója volt az Efes és a Milano összecsapása, amely színvonalában egy picit talán elmaradt a várttól, a változatosságára és az izgalmakra azonban nem lehetett panasz. Hol az egyik, hol a másik csapatnak voltak nagyszerű periódusai, ehhez elég csupán a középső két negyed eredményére tekinteni. A második játékrészt 26-11-re nyerte a Milano, a harmadikat pedig 21-6-ra az Efes. Mindezek után a meccs vége és így a győzelem az olaszoké lett, akik Sergio Rodriguez tanári irányításával egy 10-2-es szakasszal zárták a találkozót és a hét végére két igen értékes sikerrel a zsebükben térhetnek haza Isztambulból.

Az Efes legjobb dobói: Micics 20/12, Beaubois 13/9, Dunston 11
A Milano legjobb dobói: Punter 18/12, Shields 11/3, Delaney 10/6

Zalgiris Kaunas (litván, 8-7) – Fenerbahce Beko (török, 5-10) 99-62

Azt követően, hogy 18 triplát süllyesztett el a Zalgiris a Baskonia ellen, két nappal később a litvánok a Fenerbahcét is alaposan megszórták, ezúttal 16 hármasuk ért célba szintén pazar százalékkal (30/16, 53%). A Zalgiris 24-7-tel kezdett majd valósággal megsemmisítette a Kokoskov-csapatot, akik borzalmasan, már-már kilátástalanul festenek, lényegében az tömi ki őket, aki éppen szembe jön velük. Marko Gudurics visszahozatalán kívül nem sok mindennek örülhetnek jelenleg a Fener-szurkolók, de ennek a lejtmenetnek a megállításához önmagában a korábbi közönségkedvenc sem lesz elég, gyökeres fordulatra van szükség.

A Zalgiris legjobb dobói: Rubit 18/3, Grigonis 12/6, Milaknis, Hayes 11/9-11/9, Geben 11
A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 14/3, Eddie 12/6, Pierre 10/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 5-9) – ALBA Berlin (német, 6-8) 92-69

A Real Madrid elleni, két hosszabbítás után elszenvedett, vitatott bírói ítéletekkel is fűszerezett veresége után a Panathinaikosznál is kiszakadt a zsák, ezt pedig az ALBA Berlin bánta. A németek is túlórára kényszerültek a hét első felében Belgrádban, ezt a találkozót pedig kénytelenek voltak a nagyszünet után elengedni, Joannisz Papapetru (22/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) és társai ugyanis nem hagytak nekik esélyt ezúttal.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Papapetru 22/9, Nedovics, Sant-Roos 13/9-13/9, Papajannisz 12
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giffey 13/9, Siva 11/6, Sikma 11

CSZKA Moszkva (orosz, 12-3) – Zenit Szentpétervár (orosz, 8-5) 83-65

A csúcsformában lévő CSZKA Moszkvát a honi rivális Zenit sem tudta megállítani, így a címvédő sorozatban a tízedik győzelmét zsebelte be és a Barca botlásának köszönhetően már egyedül vezeti a tabellát. Mike James (20/6 pont, 7 gólpassz, 6 lepattanó, 4 labdaszerzés) ismét zseniális volt, Nikola Milutinov (13 pont, 13 lepattanó) egymás után harmadszor ért el dupla-duplát, a CSZKA pedig az elejétől a végéig kontrollálta az eseményeket a parketten.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 20/6, Hilliard 13/3, Milutinov 13, Clyburn 11/9, Shengelia 10/3
A Zenit legjobb dobói: Pangos 14/6, Rivers 12/6, Poythress 12, Thomas 11/3

Crvena Zvezda mts (szerb, 5-10) – Valencia Basket (spanyol, 9-6) 76-73

Több szűk vereséget is elszenvedett már a Crvena Zvezda a szezon során, például kedden is egy félig zsebben lévő meccset engedett ki a kezei közül az ALBA ellen. Most a Valenciával szemben is leadták tíz pont feletti vezetésüket, ezúttal azonban Jordan Loyd (20/12 pont, 6 gólpassz) főszereplésével nem engedtek ki az utolsó percekre. A Zvezda így megszakította ötmeccses vereségsorozatát, méghozzá egy egészen remek ellenféllel szemben.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 20/12, O’Bryant 15/3
A Valencia legjobb dobói: Prepelic, Labeyrie 15/9-15/9, Tobey 11

FC Bayern München (német, 10-5) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 6-8) 77-66

A Baskonia eheti túrája nem sikerült túl fényesen, hiszen a Zalgiris után a Bayern München is túl nagy falatnak bizonyult a baszkok számára. A bajorok roppant magabiztosak voltak, Jalen Reynolds (21 pont, 9 lepattanó, 11/8 mezőnyből) és Wade Baldwin (17/3 pont) vezérletével nem adtak esélyt vendégeiknek. Mikor a Baskonia felzárkózott 4 pontra (54-50) a müncheniek azonnal megrázták magukat és egy 11-0-s rohammal kerültek újra biztonságos távolságba.

A Bayern München legjobb dobói: Reynolds 21, Baldwin 17/3, Zipser 13/6, Radosevic 11/3
A Baskonia legjobb dobói: Dragic 13/3, Peters 12/6, Polonara 10/3, Giedraitis 10

Olympiakosz Pireusz (görög, 7-7) – Real Madrid (spanyol, 10-5) 82-86 h.u.

A Pana elleni kétszeri hosszabbításos derbi után a másik görög nagyágyú, az Olympiakosz is túlórára kényszerítette a Real Madridot, de a győzelem most sem maradt el a királyi gárda számára. A végig szoros találkozót az Olympiakosz nagy erőfeszítések árán mentette hosszabbításra, a túlóra pedig egészen fantasztikus kosárlabdát hozott. Hol az egyik, hol a másik fél villant egy-egy nagy játékkal, végül pedig Nicolas Laprovittola (19/9 pont, 6 gólpassz) hidegvérű büntetőzése és Sergio Llull gyilkos triplája hozta meg a Real újabb sikerét.

Az Olympiakosz legjobb dobói: McKissic 18/3, Martin 18, Szlukasz 11/6
A Real Madrid legjobb dobói: Laprovittola 19/9, Thompkins 15/9, Tavares 13, Llull 10/9

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 5-9) – Himki Moszkva (orosz, 2-13) 90-84

Nagyon úgy tűnik, hogy a Himki Moszkva be van oltva győzelem ellen, a hányatott sorsú oroszok ugyanis hiába vezettek már 15 ponttal is Lyonban, ez sem volt elég számukra a sikerhez. Az ASVEL ugyanis Guerschon Yabusele (20/12 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Norris Cole (19/3 pont, 4 gólpassz) főszereplésével elhalványította Devin Booker (26/6 pont, 11/10 mezőnyből) karriercsúcsát és Alexej Shved (14/12 pont, 10 gólpassz, 4 lepattanó) dupla-dupláját, a gallok nagy erőket mozgósítva ledolgozták hátrányukat és szép sikert arattak.

Az ASVEL legjobb dobói: Yabusele 20/12, Cole 19/3, Fall 16, Lighty 14
A Himki Moszkva legjobb dobói: Booker 26/6, Shved 14/12, Jerebko 10