Euroliga: Wilbekin ellopta a show-t Szpanulisztól

Billy kapitány kis híján újra hős lett a Maccabi otthonában, a tavalyi Eurocup MVP-nek azonban még volt egy dobása – az Efes továbbra is őrzi negyedik helyét – a Himki is beszállt a playoff-harcba

Alapszakasz, 22. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 13-9) – Zalgiris Kaunas (litván, 8-14) 78-72

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Hanga 14, Seraphin 12, Tomic 11, Oriola, Heurtel 10/6-10/6
A Zalgiris legjobb dobói: Milaknis 17/15, Wolters 15/3, White 10

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Anadolu Efes (török, 14-8) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 6-16) 93-74

Kruno Simon (25/15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 6/5 tripla) karriercsúcsával és Shane Larkin (18/6 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) szezonbeli legjobb játékával, illetve a remek második félidejével visszatért a győzelem útjára, ha úgy tetszik hozta az elvárható győzelmet a negyedik helyen álló Efes a Gran Canaria ellen. Kiválóan kezdtek a törökök, 22-12 után azonban a vendégek is éledeztek és Clevin Hannah (16/12 pont, 5 gólpassz) vezérletével a félidőben már ők vezettek (43-46). Fordulás után aztán nagyobb fordulatszámra kapcsolt az Efes, egy 15-2-es rohammal gyorsan fordítottak is és végül magabiztos győzelmet arattak.

Az Efes legjobb dobói: Simon 25/15, Larkin 18/6, Micics 16/6, Dunston 11
A Gran Canaria legjobb dobói: Hannah 16/12, Eriksson 13/3, Strawberry 10/3

Kruno Simon karriercsúcsa:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 6-16) – Himki Moszkva (orosz, 9-13) 90-98

Egy egészen nagyszerű, végig lüktető iramú, roppant élvezetes és szoros meccset játszott egymással a Buducsnoszt és a Himki Moszkva, amit nem mellesleg az oroszok nyertek meg végül, akik így lassan újra közvetlenül ott vannak a rájátszásért vívott harcban. Az utolsó percnek még 88-87-es állásról futottak neki a csapatok, a döntő szót ezt követően Sztefan Markovics (6/6 pont, 5 gólpassz) triplája és a fantasztikusan játszó Jordan Mickey (25/6 pont, 4 lepattanó, 12/9 mezőnyből) 2+1-es játéka mondták ki. A Buducsnosztban a dupla-duplázó Norris Cole (20/6 pont, 11 gólpassz) és a múlt heti megingása után ismét remeklő Goga Bitadze (17 pont, 7 lepattanó, 2 blokk, 6/5 mezőnyből) nyújtottak kiemelkedőt, míg a Himkiben Mickey mellett többek között Charles Jenkins (17/15 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) fogott ki igazán jó napot.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Cole 20/6, Bitadze 17, Jackson 12/3, Bell 11/9
A Himki Moszkva legjobb dobói: Mickey 25/6, Jenkins 17/15, Thomas 13, Bost 10/6, Zubkov 10

Jordan Mickey csúcsformában van:

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 10-12) – Olympiakosz (görög, 12-10) 65-64

Scottie Wilbekin (17/3 pont) utolsó másodpercekben szerezett kosarával le tudta győzni a Maccabi az Olympiakoszt a mindkét gárda számára roppant fontos találkozón. Az izraeliek és a görögök is nagy pofonba szaladtak bele legutóbb és egymás ellen szerettek volna javítani. Érdekesség, hogy a kispadokon az ellenfelet egyaránt jól ismerő edzők ültek, hiszen Szferopulosz mester az Olympiakosz, David Blatt pedig a Maccabi korábbi sikerkovácsa volt. A találkozó csak az utolsó labdabirtoklás során dőlt el, és úgy tűnt, hogy Vaszilisz Szpanulisz (16/9 pont) lesz a nyerőember, aki 63-58 után a védjegyének számító gyilkos triplákból kettőt is berámolt. A Maccabi is támadhatott még viszont, és a Eurocup tavalyi MVP-je egy elváltás után megszerezte a győztes kosarat bő 4 másodperccel a vége előtt.

A Maccabi legjobb dobói: Black 19, Wilbekin 17/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 16/9, Williams-Goss 16