FIBA EC: Előnyben a Sassari, de teljesen nyílt a döntő

A Würzburg hátránya abszolút ledolgozható a finálé második felvonásán, egy remek meccsen ötpontos előnyt szerzett odahaza a Sassari.

Döntő, 1. mérkőzés

Dinamo Sassari (olasz) – s.Oliver Würzburg (német) 89-84

Változatos, jó meccset hozott a Sassari és a Würzburg döntőjének első felvonása, ahol a végeredményben szereplő ötpontos különbséggel egyik fél sem lehet teljesen elégedett, ugyanakkor elégedetlen sem. A találkozót ugyanis a vendég németek kezdték sokkal jobban (5-15), az első negyed végén viszont már a Sassari vezetett (24-22). A szárdok előnye azonban tiszavirág életűnek bizonyult, de a nagyszünetben már újra egyenlő állást mutatott az eredményjelző (45-45). Fordulás után aztán már inkább a hazaiak akarata érvényesült, de a továbbiakban sem nagyon engedte el egymás kezét a két csapat. A szenzációsan játszó Rashawn Thomas (27/12 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) vezetésével aztán nagyot hajrázott a Sassari, akik a legnagyobb vezetésükre épp számukra a legjobbkor, az utolsó percekben tettek szert. 89-78-nál azonban még nem volt vége, a Würzburg még 6 pontot feltett a táblára, így a hátrányuk abszolút ledolgozhatónak tűnik a visszavágón, teljesen nyílt még a finálé. A germánoknál a Cameron Wells (22/6 pont, 6 gólpassz), Xavier Cooks (19 pont, 5 lepattanó), Davin Oliver (17/6 pont, 8 lepattanó) remekelt egyébként elsősorban.