FIBA EC: Kialakultak a negyeddöntők párosításai

A Ventspils nyerte a Körmend csoportját, a fennmaradó továbbjutó helyekre a Bakken, a Minszk és a Kolozsvár ért oda.

Második kör, 6. forduló

I-csoport

medi Bayreuth (német, 5-1) – Spirou Basket (belga, 0-6) 100-89

Bakken Bears (dán, 4-2) – SL Benfica (portugál, 3-3) 88-75

Az I-csoportot megnyerő Bayreuth a Charleroi ellen is magabiztosan diadalmaskodott, de az igazi izgalmakat nem ez, hanem a Bakken-Benfica ki-ki meccs tartogatta. Illetve ez sem, hiszen a 33-14-re megnyert második negyedével, Nimrod Hilliard (16/3 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) vezetésével a dánok simán nyertek, így ők lesznek ott a negyeddöntőben.

J-csoport

U-BT Cluj Napoca (román, 4-2) – Ironi Ness Ziona (izraeli, 2-4) 82-71

Cmoki-Minszk (fehérorosz, 4-2) – CSM CSU Oradea (román, 2-4) 68-62 h.u.

A J-csoportban még mindenki továbbjuthatott a játéknap előtt, végül a hazai pálya előnyét élvező, ellenfeleiknél előzőleg is jobban álló Kolozsvár és Minszk örülhettek. Donatas Tarolis (15/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és a Cluj a második félidőben kerekedett a Ziona fölé, a Minszknek pedig hosszabbításra volt szüksége ehhez a Nagyvárad ellen. A 17 pontos hátrányban is lévő vendégek nagyon mélyről jöttek vissza, de Rob Loweryék (21/12 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó) visszaverték a fordítási kísérletüket.

K-csoport

Egis Körmend (3-3) – Landstede Hammers Regio Zwolle (holland, 0-6) 87-80

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

BC Kijev Basket (ukrán, 4-2) – Ventspils (lett, 5-1) 80-88

A Körmend csoportját a Ventspils nyerte meg a Kijevvel szemben, így a lettek élvezhetik a hazai pálya előnyét a folytatásban. A vendégek remekül kezdtek (11-21) és nem sok kétséget hagytak, hogy az övék a jobb csapat, a nyerőemberük pedig Timothy Shorts (22 pont, 6 gólpassz, 5 labdaszerzés) volt.

L-csoport

Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 2-4) – ZZ Leiden (holland, 1-5) 96-84

Pinar Karsiyaka (török, 6-0) – Bahcesehir College (török, 3-3) 96-65

Az L jelű négyesben a Karsiyaka megőrizte hibátlan mérlegét a Bahcesehir ellen is, a két továbbjutott török csapat lényegében játszott egymással egy edzőmeccset. És ez tényleg az is lett, Jordan Morganék (23 pont, 12 lepattanó) ugyanis valósággal átrohantak honfitársaikon. A Jenyiszej Danis Zakharov (28/21 pont, 5 gólpassz) triplaparádéjával verte a Leident.