FIBA EC: Óriási izgalmak után kapott ellenfelet az Alba

Guy Pnini az utolsó másodpercekben juttatta tovább a Holont Bulgáriában, így újabb korábbi BL-csapat vár a fehérváriakra. Többnyire az esélyesek jutottak tovább, a Bonn mellett a Ventspils és az Avtodor a legnevesebb kiesők.

Nyolcaddöntő, visszavágók

Alba Fehérvár – Telekom Baskets Bonn (német) 81-69

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Továbbjutott: Az Alba Fehérvár 165-154-es összesítéssel

Balkan BC (bolgár) – UNET Holon (izraeli) 83-82

Óriási izgalmakat tartogatott a Balkan és a Holon mérkőzése, hiszen az első találkozón 4 pontos izraeli győzelem született és a továbbjutás sorsa csak a 80 perc legvégére dőlt el. A bolgárok kiváló kezdése (17-7) után a Holon vette át a meccs irányítását, 28-42-nél úgy tűnt, hogy Darion Atkinson (20/6 pont, 4 lepattanó, 2 blokk) és társai idő előtt dűlőre viszik a dolgokat. A fantasztikus Mikael Hopkins (20/3 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz, 4 blokk) vezetésével azonban a Balkan elkezdte ledolgozni nagy hátrányát, az utolsó percben pedig ki is egyenlítette az összetettbeli állást (80-76). Ekkor azonban Guy Pnini (15/12 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó) beverte a kulcsfontosságú hármast, ezzel továbblőve a negyeddöntőbe a Holont, ahol az izraeliek az Alba ellenfelei lesznek majd.

Továbbjutott: A Holon 167-164-es összesítéssel

Pinar Karsiyaka (török) – Ventspils (lett) 70-65

Mindössze 2 pontos hátrányt kellett ledolgoznia a Karsiyakának a Ventspilsszel szemben, és ezt gyorsan meg is tették az izmiriek, akik Assem Marei (23 pont, 17 lepattanó) óriási dupla-duplájától hajtva a záró negyed elején már 57-44-re is vezettek. Aaron Johnson (16 pont, 9 gólpassz, 5 lepattanó) és a Ventspils aztán többször is feljött a kritikus 2 pontos különbségre, a Karsiyaka azonban mindenre tudott válaszolni.

Továbbjutott: A Karsiyaka 146-143-as összesítéssel

Filou Oostende (belga) – Donar Groningen (holland) 88-80

Az első meccs döntetlen eredménye után nem kellett számolgatnia az Oostendének és a Groningennek, egyszerű volt a képlet, aki a visszavágót nyerte, az nyerte a párharcot is. Ez a csapat aztán a belga lett végül, akik egy rövid második félidei periódust leszámítva végig vezettek és megérdemelten lesznek ott a legjobb a nyolcban.

Továbbjutott: Az Oostende 154-146-os összesítéssel

Ironi Ness Ziona (izraeli) – Bakken Bears (dán) 76-81

A nagyarányú hazai győzelem (91-74) után nem fenyegette veszély a Bakken továbbjutását, a dánok ráadásul idegenben is nyerni tudtak a Ziona ellen. Az izraeliek Golan Gutt (19/6 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) és Daequan Cook (19/15 pont, 5 lepattanó) vezérletével a félidő előtt vezettek ugyan 10 ponttal (40-30), de a meccs második fele már a dánoké volt.

Továbbjutott: A Bakken 172-150-es összesítéssel

s.Oliver Würzburg (német) – Avtodor Szaratov (orosz) 94-90

A roppant ígéretes Würzburg-Avtodor párharc nem okozott csalódást, ismét óriási meccset játszottak egymással a csapatok. Az oroszoknak a hazai vereségük után 3 pontos hátrányt kellett volna ledolgozniuk, és erre minden esélyük meg is volt, remek kezdésük után már 16 ponttal (14-30) is vezettek Trae Golden (24/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó), David Kravish (20 pont, 6 lepattanó) és társai. A németek azonban feljebb zárkóztak, majd a második félidőben egy 13-0-s rohammal fordítani tudtak és kiváló csapatjátékuknak köszönhetően az újabb győzelem és ezzel a továbbjutás is meglett számukra.

Továbbjutott: A Würzburg 173-166-os összesítéssel

Dinamo Sassari (olasz) – ZZ Leiden (holland) 94-68

Semmit nem bízott a véletlenre a Sassari a Leiden ellen, a nagyszünetben még csak 42-39-re vezető szárdok a második félidőben átrohantak a hollandokon, és végül kereken 30 ponttal bizonyultak jobbnak a 80 perc alapján. A hazaiaknál Rashawn Thomas (40/12 pont, 16 lepattanó, 2 blokk) játszott hatalmas extrát, aki elképesztő dupla-duplájával 54-es indexet hozott össze végül.

Továbbjutott: A Sassari 191-161-es összesítéssel

Pallacanesto Varese (olasz, 4-2) – Z Mobile Prishtina (koszovói) 100-84

A Sassari mellett a másik olasz csapat, a Varese sem akart lemaradni, az ő továbbjutásukat sem fenyegette semmilyen veszély. Sőt, végül nem lett akkora a különbség ugyan, de Ronald Moore-ék (17/15 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) sokkal simább meccset játszottak a Prishtina ellen, mint honfitársaik, hiszen végig 15-20 pontos fórral vezettek.

Továbbjutott: A Varese 180-161-es összesítéssel