AL, 10. forduló: A zágrábi derbit is behúzta a Cedevita

Az utolsó nyolc meccsén hetedik győzelmét arató Cedevita a nagy rivális Cibonát is kiváló játékkal fektette két vállra. Perryék a címvédő Zvezda ellen már nem tudtak bravúrt elérni, a Buducsnoszt és a Partizan pedig visszatértek a győzelem útjára.

Crvena Zvezda mts (szerb, 10-0) – Karpos Sokoli (macedón, 1-9) 91-70

Parádés héten volt túl a Karpos Sokoli elleni meccs előtt a Crvena Zvezda az Euroligában, hiszen a belgrádiak a közvetlen rivális Bamberget és Milanót is megverték három napon belül, így 4-4-es mérlegükkel az abszolút középmezőnyben foglalnak helyet Európa krémjén belül is. Marko Szimonovics (21/15 pont) hatalmas formában játszva vezette ezekre a nagy győzelmekre a Zvezdát, és ezúttal is megállíthatatlanul szórta a triplákat. Perryék a múlt héten hatalmas meglepetésre legyőzték a Buducsnosztot, az újabb szenzáció azonban elmaradt a címvédő ellen. Pedig a nagyszünetben még döntetlenre álltak a felek (38-38), a második félidőben azonban csinált egy hatperces, 21-5-ös rohanást a Zvezda, amivel eldöntötték a mérkőzést. Szimonvics mellett Milko Bjelica (21/6 pont, 5 lepattanó) is nagyon jó volt, a macedónoknál pedig csak Dragan Labovics (16/12 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) tudott kiemelkedőt nyújtani.

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 9-1) – Union Olimpija (szlovén, 3-6) 84-74

A már említett Karpos Sokoli elleni meglepő vereség és edzőváltás után gyorsan visszatalált a győzelem útjára a Buducsnoszt a Ljubljana ellen. A Borisz Szavovics (16/3 pont, 5 lepattanó) és Petar Popovics (16/6 pont) vezette montenegróiak egy 13-1-es futással zárták le az első félidőt, amivel 32-31 után villámgyorsan 35-32-re módosult az állás, innentől pedig már nyert ügye volt a Buducsnosztnak. A szlovénoknál Brandon Jefferson (21/12 pont, 5 lepattanó) hozta most is a legjobb számokat.

Cedevita Zagreb (horvát, 7-3) – Cibona Zagreb (horvát, 6-4) 100-80

Az eltiltott edzője nélkül is folytatta menetelését a Cedevita, a Eurocupban is megtáltosodott és hatalmas fordításokat is bemutató zágrábiaknak ugyanis ez volt a legutóbbi nyolc Adria Liga-meccsén a hetedik győzelme. Ezúttal ráadásul a nagy városi rivális, a Cibona ellen remekelt a Cedevita, akiknek most nem kellett hősies fordítás a sikerhez. A házigazdák ugyanis már az első negyedben átrobogtak a három kulcsjátékosukat is nélkülöző Cibonán, az első játékrészt 32-18-ra nyerték meg, félidőben pedig már 55 dobott pontnál tartottak (55-40). Egyedül Luka Babic (24/12 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) volt kiemelkedő a Cedevitában, ám csapatszinten remekül dobták mind a duplákat (39/26, 67%), mind pedig a triplákat (26/13, 50%) a hazaiak, így nem is kellett nekik több hősies teljesítmény.

Zadar (horvát, 4-6) – Partizan NIS (szerb, 7-3) 69-76

A Buducsnoszt, a Zvezda és a Cedevita elleni kőkemény, egyaránt vereséggel végződő meccsek után a Zadar ellen egy némileg könnyebb összecsapás várt a belgrádi fekete-fehérekre. Már amennyiben könnyűnek számít 7000 horvát szurkoló előtt pályára lépni, ám ez sem gátolta meg őket a győzelem megszerzésében. A hajráig teljesen kiegyenlített volt a mérkőzés, az áttörést bő három perccel a vége előtt, 67-67-nél a mezőny legjobbjának is megválasztott Uros Lukovics (14 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) roppant nehéz 2+1-es játéka, illetve az azt követő kőkemény védekezés hozta meg a Partizan számára. A Zadar ugyanis a hátralévő játékidőben mindössze 2 pontot tudott feltenni az eredményjelzőre, ekkor már az addig egyaránt nagyot játszó Boris Barac (24/6 pont), Ivan Marinkovic (16 pont, 4 lepattanó) és Jakov Vladovic (12/6 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) sem tudtak segíteni a horvátokon. A Partizanban Lukovics mellett Sztefan Bircsevics (15/9 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) is nagyszerűen játszott.

Mega Leks (szerb, 4-6) – Mornar (montenegrói, 2-8) 93-87

Nagyon jó meccset játszott egymással a Mega Leks és a Mornar, amit végül teljesen megérdemelten a házigazda nyert meg. A montenegróiaknál a nemrég visszatért Cole Dickerson mindössze 10 percet játszott, ami alatt pontot nem szerzett. A meccsen szinte végig a Mega vezetett, 70-70-nél mégis döntetlen volt az állás a negyedik negyedben. Innen azonban egy 13-1-es rohammal húzott el ismét a szerb alakulat, ahonnan már nem volt visszaút a Mornarnak. A szerbeknél Rade Zagorac (22/6 pont, 8 lepattanó), Kostja Mushidi (18/9 pont, 6 gólpassz) és Alpha Kaba (15/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) is remekelt, a vendégek legjobbjai pedig a most bemutatkozó Cameron Tatum (25/12 pont, 4 lepattanó), illetve Antabia Waller (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) voltak.

Krka (szlovén, 5-4) – Igokea (bosnyák, 5-5) 72-88

Értékes győzelmet aratott Novo Mestóban az Igokea a közvetlen rivális Krka felett, ezzel megtörve a szlovénok négymeccses győzelmi szériáját. A vendégek a középső két negyedben döntötték el a találkozót, hiszen a másodikat 26-15-ra, a harmadikat pedig 21-11-re nyerték meg, innentől formalitás volt csupán a találkozó. Az Ikokeában Drasko Albijanics (16 pont, 7 lepattanó) és Vuk Radivojevics (13/3 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) játszottak nagyszerűen, a Krka legjobbjai pedig Ronald Curry (22/18 pont, 5 lepattanó) és Marko Lukovics (18/12 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) voltak, mindhiába.

MZT Szkopje (macedón, 3-7) – FMP (szerb, 3-7) 89-68

Edzőváltáson átesett csapatok csatája volt a Szkopje-FMP találkozó, hiszen a macedónok múlt héten váltottak, a belgrádiak pedig épp ezután a vereség után szánták el magukat cserére a kispadon. A meccs képét tekintve ezen aligha lehet csodálkozni, hiszen az FMP-nek esélye sem volt a szintén a tabella alsó felében tanyázó MZT otthonában, a macedónok a félidőben már 49-32-re vezettek. A házigazdák sokkal jobban dobták a triplákat (26/14, 54% – 15/3, 20%), amiből Djordje Drenovac (24/12 pont) és Marko Szimonovszki (15/15 pont) is alaposan kivették részüket.