BSL, 16. forduló: Crockerék bravúrja, Bennett debütálása

Tony Crocker vezérletével a Fener után egy újabb sztárcsapatot kapott el a Tofas. Az NBA-ben korábban 1/1-esként draftolt Anthony Bennett bemutatkozott a címvédőnél a bajnokságban is, rögtön csapata legeredményesebbje lett. Két BL-csapat a szezon egyik legjobb meccsét játszotta egymással.

Fenerbahce (14-2) – Muratbey Usak Sportif (5-11) 98-89

Visszavágott a Fenerbahce az Usaknak, hiszen a címvédő az eddigi két veresége közül az egyiket még rögtön az első fordulóban, a piros-feketék otthonában szenvedte el. Ezt a találkozót aztán már igazán komolyan vette és a félidőre el is döntötte a Fener (58-38), fordulás után már kiengedtek, hiszen az Euroligában egy dupla forduló és a CSZKA elleni hatalmas rangadó között vannak éppen Bogdanovicsék. A Fener legeredményesebbje egyébként a bajnokságban is bemutatkozó Anthony Bennett (16/3 pont, 4 lepattanó) volt, de szintén produktív volt James Nunnally (15/2 pont, 5/4 tripla), a kisebb sérülése miatt meccseket kihagyó Ekpe Udoh (14 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) és Kosztasz Szlukasz (13/6 pont, 8 gólpassz) is. Az Usakban az őszi meccsen szinte emberfelettit nyújtó (30/9 pont, 12 lepattanó) Shaquille McKissic (23/6 pont, 8 lepattanó) ezúttal is remekelt, ahogy Rolands Freimanis (20/3 pont, 5 gólpassz) is nagyon jól játszott.

Anadolu Efes (14-2) – Istanbul BBSK (5-11) 106-67

Játszi könnyedséggel intézte el az Efes az Istanbult, a vendég kiscsapatnak esélye sem volt még csak megszorítani sem a tavalyi döntőst. A hazaiak nagyon bekezdtek, majd a félidő előtt már kétszer annyi pontot szerezve, 54-27-re is vezettek, előnyük pedig még ennél is tovább nőtt a meccs második felében. Az Efesben ezúttal DeShaun Thomas (18/12 pont), Brandon Paul (16/12 pont), Derrick Brown (15 pont, 4 lepattanó) és Tyler Honeycutt (12/6 pont, 9 lepattanó) játszott kiemelkedően, az Istanbul legjobbja pedig Jaka Klobucar (17/3 pont, 4 lepattanó) volt.

Tofas Bursa (7-9) – Darüssafaka Dogus (11-5) 83-66

Tony Crocker (17/9 pont, 10/7 mezőnyből) vezérletével újabb nagy skalpot gyűjtött be a rájátszásba igyekvő Tofas, hiszen a címvédő Fenerbahce után egy újabb Euroligában szereplő sztárcsapatot, a Darüssafakát is legyőzte a bursai gárda. A meccset meglepetésre már az első félidőben eldöntötte a házigazda, hiszen 8-12-ről egy hatalmas, 24-2-es rohammal fordítottak és döngölték földbe ellenfelüket, ami után már végig inkább 20, mintsem 10 pont közelében járt a különbség. Crocker mellett Vaszilij Micics (16/3 pont) és Sammy Mejia (15/6 pont, 8 lepattanó) is nagyszerűen játszott a Tofasban, a Wilbekint nélkülöző Darüssafakában pedig Brad Wanamakeren (16/6 pont, 5 gólpassz) és Adrien Moermanon (18/3 pont, 8 lepattanó) most sem múlt semmi.

Best Balikesir (2-14) – Galatasaray Odeabank (10-6) 72-78

A második negyedben egy 14-2-es futással megfordította a Galatasaray a Best Balikesir elleni meccsét (22-30), ami után már végig vezetett és magabiztosan nyert is az isztambuli sztárcsapat. A Galata vezére a hat triplát hibátlanul beszóró Bruno Fitipaldo (22/18 pont, 5 gólpassz, 6/6 tripla) volt, de nagyon jól játszott még Vladimir Micov (15/6 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Alex Tyus (11 pont, 8 lepattanó) is náluk. A hazaiakon Ike Ofoegbu (24/3 pont, 13 lepattanó), Delroy James (18/6 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Alfrie Kelley (15/3 pont) sem tudott segíteni.

Besiktas Sompo Japan (12-4) – Halk Enerji TED Ankara Kolejliler (0-16) 93-52

Könnyed ujjgyakorlat volt a Besiktas számára az Ankara elleni meccs, a Szolnok idei BL-ellenfele még csak meg sem izzadt a nyeretlen fővárosiak ellen. A meccset ugyanis 11-0-lal kezdte, az első negyedet 22-7-re nyerte, a félidő előtt pedig már kereken 30 ponttal vezetett (48-18) a Besiktas. Szépen eloszlottak a terhek a hazai játékosok között, hatan termeltek 11 és 13 pont között, Earl Clark (11/3 pont, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Vladimir Stimac (11 pont, 7 lepattanó) meglehetősen karcsú játékidejük ellenére is majdnem dupla-duplát értek el. Az Ankarában Shannon Shorter (18/6 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés) ezúttal is szépen kitöltötte a statisztikai lapját.

Banvit BK (11-5) – Pinar Karsiyaka (10-6) 104-109

Fantasztikus meccset játszott egymással a BL-ben egyaránt remeklő, magabiztosan továbbjutó Banvit és Karsiyaka, amit az izmiri gárda teljesen megérdemelten nyert meg végül. A vendégek ugyanis a második félidőt 9 megválaszolatlan ponttal kezdték, és innentől kezdve már szinte végig vezettek. 95-93 után is egy 11-1-es szakasszal tudtak újítani és lezárni a találkozót. A szokatlanul pontgazdag meccsen a győztesnél J’Covan Brown (29/15 pont, 6 gólpassz), DaJuan Summers (17/9 pont, 8 lepattanó) és Michael Green (12/9 pont, 11 gólpassz, 4 lepattanó) volt egészen fantasztikus, a Banvitot pedig az együtt 53 pontot szerző Gedeminas Orelik (29/21 pont, 8 lepattanó) – Jordan Theodore (24/3 pont, 12 gólpassz) duó sem tudta sikerre vezetni.

Gaziantep Basketbol (7-9) – Yesilgiresun Belediye (7-9) 78-71

A rájátszásba jutás szempontjából nagyon fontos mérkőzést játszott egymással a Gaziantep és a Yesilgireseun, amit jobb második félidei teljesítményének köszönhetően a hazaiak nyertek meg és így beérték vendégeiket a tabellán. A 36-36-re végződő első félidő után a másodikban Okben Ulubay nélkül nem volt esélye a Yesilgiresunnak, az egyik legnagyobb török tehetség, és az isztambuli kiscsapat egyik legfontosabb láncszeme ugyanis a Darüssafakához igazolt a héten. A Gaziantepben a nagyon jól játszó Jerry Jefferson (20 pont, 5 lepattanó, 3 blokk, 10/9 mezőnyből), Marcus Denmon (16/9 pont, 5 lepattanó), Will Cherry (14/6 pont, 7 lepattanó, 4 labdaszerzés) trió vitte a prímet, míg a vendégeknél Anthony Gill (22/3 pont, 13 lepattanó) és Malcolm Armstead (17/9 pont, 7 gólpassz) ketten kevésnek bizonyultak a győzelemhez.

Trabzonspor Medical Park (6-10) – Demir Insaat Büyükcekmece (6-10) 83-75

Jobban játszott a Trabzonspor a Büyükcekmecénél, így ahogy a Gaziantep a Yesilgiresunt, úgy a trabzoniak is beérték a közvetlen riválisukat a tabellán. A Kenneth Kadji (21/3 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) és Dwight Hardy (19/6 pont, 5 lepattanó) által vezetett házigazdák 9-0-lal kezdték a negyedik negyedet, ezzel 66-54-re húztak el, ekkor dőlt el a mérkőzés végleg a Trabzonspor javára. A vendégek legeredményesebbje és legjobbja Andrija Sztipanovics (16 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) volt.