BSL, 8. forduló: Kikapott a Banvit, nincs már veretlen

A bajnokság legjobb pontszerzője hiányában a mezőnyben utolsóként a Banvit is elveszítette veretlenségét. A sztárcsapatok, így a Fener, az Efes, a Galata, a Darüssafaka és a Besiktas kivétel nélkül roppant magabiztosak voltak.

Fenerbahce (7-1) – Best Balikesir (0-8) 91-57

Még Ekpe Udoh nélkül is könnyed ujjgyakorlat volt a Fenerbahce számára a nyeretlen Best Balikesir elleni fellépés, a végére pedig a különbség is tetemes lett a csapatok között. Pedig a félidőben még csak 42-35-re vezetett a Fener, a harmadik negyedet viszont 26-7-re nyerték meg, ekkor dőlt el végleg a találkozó. A hazaiak ászai közül ezúttal Pero Antics (15/9 pont, 4 lepattanó) és Bobby Dixon (13/9 pont) dobták a legtöbb pontot, illetve a csak elvétve pályára kerülő Ahmet Duverioglu (13 pont, 7 lepattanó) is jól élt a kapott lehetőséggel. A vendégeknél Michael Green (19 pont, 5 gólpassz) és Austin Nichols (17/9 pont) emelkedtek ki.

Anadolu Efes (7-1) – Yesilgiresun Belediye (5-3) 82-75

Csak megnehezíteni tudta a szezont remekül nyitó Yesilgiresun az Efes dolgát, a bravúr azonban nem jöhetett össze a vendégeknek ezen az összecsapáson. Jól kezdett a Yesilgiresun, a második negyed elején még ők vezettek 25-16-ra, a folytatásban azonban nagyon belelendült a kék-fehér sztárcsapat, a játékrészt összességében 28-10-re nyerték meg, amivel már 11 ponttal vezettek félidőben (44-33). Fordulás után állandósult az Efes 5-10 pont közötti fórja, Anthony Gill (21/3 pont, 5 lepattanó), Ricky Ledo (15/3 pont, 6 lepattanó, 4 labdaszerzés) és Malcolm Armstead (15/9 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó) is bárhogy próbálkoztak, csapatuknak nem sikerült közelebb férkőzniük. Az Efes legjobb pontszerzői ezúttal DeShaun Thomas (21/15 pont, 6 lepattanó), Cedi Osman (17/9 pont, 5 lepattanó) és Jayson Granger (17/12 pont, 3 labdaszerzés) voltak.

Muratbey Usak Sportif (2-6) – Darüssafaka Dogus (5-3) 65-90

Könnyedén intézte el a Darüssafaka az Usak csapatát, akiknek a Fener elleni győztes szezonrajt után ez már sorozatban az ötödik vereségük volt a bajnokságban. A meccs döntő szakasza az első negyedben zajlott le, mikor 14-12 után 13 megválaszolatlan ponttal zárta le az első tízpercet a Dogus, ami után már nem tudott visszajönni a meccsbe az Usak. Ez a legkevésbé D’Angelo Harrisonon (25/15 pont, 7/5 tripla) múlt, aki szinte mindent bedobott, amit csak lehetett. A Darüssafakában azonban több volt a stabil, megbízható teljesítmény, hiszen öten is eljutottak 10 pont fölé a vendégektől. James Anderson (15/15 pont) és Birkan Batuk (15/6 pont) voltak a legeredményesebbek 15-15 egységgel, Adrien Moerman (11/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) pedig dupla-dupláig jutott.

Rönesans TED Ankara Kolejliler (0-8) – Galatasaray Odeabank (6-2) 67-92

A Galatasaray is gond nélkül húzta be soros bajnokiját, az Ataman-legénység egy negyed alatt eldöntötte a nyeretlen Ankara elleni meccsét. A Galata ugyanis 14-2-vel kezdett, de a folytatásban is csak elvétve engedélyezett kosarat a fővárosiaknak, az első játékrészt így 26-6-ra nyerték a vendégek. Tibor Pleiss (16 pont, 5 lepattanó, 8/7 mezőnyből) és Jon Diebler (15/15 pont, 5/5 tripla) is több pontot dobott remek százalékkal, mint ahány percet játszott, illetve Justin Dentmon (10/6 pont, 8 gólpassz, 6 lepattanó) is jól játszott visszatérése alkalmával. Az Ankarában Ian Hummer (19/3 pont, 10 lepattanó, 3 labdaszerzés), Shannon Shorter (18/6 pont) és Dominique Morrison (15/3 pont, 6 lepattanó) is szépen kitöltötték statisztikai lapjukat.

Gaziantep Basketbol (3-5) – Banvit BK (7-1) 69-60

Nagyon gyengén játszott és ki is kapott a Banvit a Gaziantep otthonában, így nincs már veretlen csapat a mezőnyben. A balikesiriektől hiányzott a pontlistát 23,3-as átlaggal vezető Jordan Theodore, amit nem is bírtak el és vereség lett a vége. A vendégek rögtön a meccs elején 16-6-os hátrányba kerültek, ezt a különbséget pedig a folytatásban sem tudták eltüntetni, csak futottak az eredmény után. A Gaziantep legjobb dobói az öt-öt triplát berámoló Marcus Denmon (22/15 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) és Andy Rautins (17/15 pont) voltak, a Banvitban pedig senki nem tudott kiemelkedőt nyújtani.

Besiktas Sompo Japan (6-2) – Demir Insaat Büyükcekmece (3-5) 87-81

A Szolnok legyőzése után a Büyükcekmecét is kipipálta a Besiktas, a fekete-fehérek végig vezetve, különösebb izgalmak nélkül hozták újabb győzelmüket. Vladimir Stimac (20 pont, 9 lepattanó) ismét rendkívül hatékony játékot nyújtott és volt a Besiktas legjobbja, mellette Michael Roll (17/6 pont, 4 lepattanó) játszott még nagyon jól. A vendégeknél hiába dobtak öten is kétszámjegyű pontot, akik közül Kenneth Hayes (21/9 pont, 8 gólpassz) volt a legeredményesebb.

Istanbul BBSK (3-5) – Pinar Karsiyaka (5-3) 79-72

A Sean Armand (20/15 pont), Ben McCauley (18/6 pont), Earl Calloway (16/6 pont, 9 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) trió vezérletével le tudta győzni az Istanbul a Karsiyakát. A hazaiak a harmadik negyed végén csináltak egy 13-0-s sorozatot, amire már nem tudtak válaszolni az izmiriek. A végjátékban már 79-60-ra is vezetett az Istanbul, a Karsiyaka az utolsó percekben már csak kozmetikázni tudott az eredményen. A vendégek legjobbjai Mateusz Ponitka (17 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Kevin Dillard (16 pont, 4 gólpassz) és DaJuan Summers (15/6 pont, 4 lepattanó) voltak.

Trabzonspor Medical Park (3-5) – Tofas Bursa (2-6) 86-80

Az összesen 50 pontot, közte öt triplát szerző Dwight Hardy (26/15 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) – Caleb Green (24/12 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) duó főszereplésével legyőzte a Trabzonspor a meccs előtt még hozzájuk hasonlóan 2-5-tel álló Tofast. A bursaiak csak a második negyedben tudtak igazán egyenrangú partnerek lenni, 35-38-ról azonban 15 megválaszolatlan pontot szerezve 50-38-ra lépett el a Trabzonspor, ami után már nem tudott veszélyeztetni a Tofas.