A forduló válogatottja - Alapszakasz - 19. forduló

A hétvégén lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 19. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló, 18. forduló

Irányító
Brandon Johnson - Sopron KC (3)

Johnson felemás produkciót nyújtott, hiszen csapata 21 ponttal kikapott hazai pályán a Szolnoktól, és neki is érdekes statisztikát sikerült összehoznia, de így is a legjobb irányító volt a héten, és nagyban neki volt köszönhető, hogy három negyed után még volt esélye a Sopronnak a címvédő Olaj ellen. 20 pontot szórt, de ezt leginkább külső dobásai mellett a 12 kiharcolt személyi hibájának köszönheti (1/7 dupla, 3/6 tripla, 9/13 büntető). Volt még 5 pattanója, 2 gólpassza, valamint 1-1 szerzett labdája és személyi hibája, így kevesebb mint 26 perc alatt is 26 VAL-ig jutott.

Dobóhátvéd
Julian Norfleet - Zalakerámia ZTE KK (3)
Ivan Lilov - Naturtex-SZTE-Szedeák (4)

Norfleet a Pécsen vereséget szenvedő ZTE legjobbja volt 23 pontjával (4/6 dupla, 4/7 tripla, 3/5 büntető), 9 pattanójával, 7 gólpasszával, 4 beütött és 5 kiharcolt személyi hibájával. Lilov a Szedeákot vezette győzelemre a MAFC otthonában 28 ponttal (6/11 dupla, 4/9 tripla, 4/4 büntető), 8 pattanóval, 3 gólpasszal, 5 kiharcolt faulttal, 1-1 szerzett és eladott labdával, valamint 1 beütött faultjával. Norfleet 35, Lilov pedig 40 perc alatt hozott 32 VAL-t összességében - a Szedeák nyert, a ZTE kikapott, de Norfleetnek nehezebb ellenfél ellen kellett produkálnia magát, és abban óriási szerepe volt, hogy -20-ról 5 perccel a vége előtt visszakapaszkodott -6-ra csapata, meccset csináltak egy már elveszített összecsapásból.

Kiscsatár
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (3)

A Kecskemét ugyan kikapott Kaposváron, ráadásul három negyedig esélytelenek voltak a somogyiak otthonában, de Djeraszimovics így is kiemelkedően a legjobb kiscsatár volt a statisztikák alapján. 23 pontig jutott (9/14 dupla, 0/2 tripla, 5/5 büntető) 9 pattanóval, 7!!! szerzett labdával, 2 gólpasszal, 1 eladott labdával, valamint 3 beütött és 6 kiharcolt faulttal, így 38 perc alatt 36 VAL-t hozott, ami a kör második legjobb egyéni produkciója volt.

Erőcsatár
Szvetozar Sztamenkovics - JP Auto - JKSE (3)
Terry Allen - Egis Körmend (3)

Sztamenkovics a Jászberény legjobbja volt, ezúttal sokoldalúságával tűnt ki. Az erőcsatár 15 pontot szerzett a Vasas elleni 20 pontos siker alkalmával (2/2 dupla, 2/6 tripla, 5/6 büntető) 11 pattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz, 2-2 eladott labda és beütött fault, valamint 4 kiharcolt személyi hiba mellett. Allen a vasi rangadó legjobbja volt 23 pontos (6/9 dupla, 2/3 tripla, 5/8 büntető), 10 pattanós dupla-duplájával, ami mellé 1-1 szerzett és eladott labda, 2 beütött és 4 kiharcolt fault társult. Sztamenkovics 26 perc alatt hozott 30 VAL-t, míg Allen 35 és fél perc alatt 27 VAL-t, de a Falco ellen teljesítményt ennyivel többre értékeltük, mint a Vasas ellenit, hogy őt is bevettük a jászberényi magasember mellé.

Center
Ismet Sejfic - PVSK-PANNONPOWER (3)

A Pécs centere nem először nyújt kiemelkedő teljesítményt, most a ZTE elleni győzelem alkalmával 33 pontot szórt (15/20 dupla, 3/3 büntető) 9 pattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, gólpassz és blokk, valamint 4-4 beütött és kiharcolt személyi hiba mellett. 30 perc alatt is eljutott 39 VAL-ig - összhatékonyságban és pontok tekintetében is a legjobb volt ebben a körben, így ő lett a forduló MVP-je.

Legjobb hatodik ember
Lasan Kromah - Egis Körmend (1)
Jerrell Wright - Zalakerámia ZTE KK (1)

Kromah Allen mögött a Körmend második legjobbja volt, pazarul mutatkozott be új csapatában, ráadásul nagyon sokoldalúan kosarazott a Falco ellen. 17 pontot szórt (4/6 dupla, 2/4 tripla, 3/3 büntető), de volt emellett 4 pattanója, 3 gólpassza, 5 szerzett labdája és 4 kiharcolt faultja is, a negatív oldalra pedig csak 2 eladott labda és 3 beütött fault került. Wright Norfleet mellett a ZTE vezére volt Pécsett - a center 18 pontot szerzett (6/9 dupla, 6/11 büntető), volt 11 pattanója is, amiből 7 támadópattanó volt, emellett 1 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 2 beütött és 6 kiharcolt személyi hibát írtak fel mellé a statisztikusok. Wright kevesebb mint 22 perc, Kromah pedig 26 és fél perc alatt szállított 24 VAL-t a padról.