A bajnokságban továbbra sem hibáznak Hangáék

Az egyik legstabilabb középcsapat, a Malaga sem tudta legyőzni az ACB Ligát vezető Barcelonát. Hanga Ádám csapata legeredményesebbje volt.

ACB Liga, alapszakasz, 18. forduló

FC Barcelona Lassa (16-2) – Unicaja Malaga (11-7) 94-83

Az Euroligában becsúszott ugyan két vereség a legutóbbi fordulókban a Barcelona számára, de a spanyol pontvadászatban továbbra is roppant magabiztosak a katalánok. A 18. fordulóval megkezdődtek a visszavágók, és ez szó szerint az volt Hangáék számára, akik az eddigi két vereségükből az egyiket épp a Malagától szenvedték el még az első körben. Ezúttal viszont Pangos főszereplésével 10-0-lal kezdte a meccset a Barca, és bár a félidő előtt néhány támadás erejéig még vezettek néhány ponttal az andalúzok, ám a fordulás után a hazaiak visszaállították előnyüket. Ami továbbra sem volt azért túl nagy (4-9 pont között mozgott), és 71-70-nél ismét minimális különbségre jött vissza a Malaga, ám ekkor Kuric és Singleton triplákkal, Seraphin pedig duplával hűtötte a kedélyeket, a Barca rohama pedig egészen 15-1-ig meg sem állt, így az utolsó percek már izgalmak nélkül zajlottak.

Hanga Ádám ezúttal a padon kezdett, de most is kapott közel 27 percnyi játéklehetőséget, ami alatt csapata egyik legeredményesebbjeként dobott 16 pontot (6/5 dupla, 3/1 tripla, 6/3 büntető), szedett 1 lepattanót, adott 1 gólpasszt, szerzett eladott 3-3 labdát, az 1 beütött faultjára pedig 3 kiharcolt jutott, így 14 VAL-lal zárt.

A Barcelona legjobb dobói: Hanga 16/3, Pangos 16/12, Singleton 13/9, Seraphin 13, Kuric 10/6, Tomic 10
A Malaga legjobb dobói: Boatright 17/12, Wiltjer 14/12, Diez 11/9, Roberts 10/6