Először kapott ki hazai pályán a Falco a BL-ben

Nagyot küzdött a magyar bajnok, de végül a mind a négy negyedet szűken nyerő spanyolok diadalmaskodtak.

Bajnokok Ligája, Csoportkör, D csoport, 10. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Casademont Zaragoza 70-77 (17-19, 22-23, 16-19, 15-16)

A mérkőzés részletes statisztikája az alábbi linkre kattintva érhető el!

Szoros végjáték. A hazai környezetben mind a bajnokságban, mind a Bajnokok Ligájában veretlen Falco a visszavágásra készült a spanyol Zaragoza ellen, hiszen a felek első összecsapásán egyetlen ponttal bizonyultak jobbnak a hispánok. Az első félidőben gyakorlatiag végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, néhány ponttal inkább a vendégek tartottak előrébb, de a Filipovity - Perl - Váradi trió által húzott sárga-feketék abszolút egyenrangú partnerei voltak magasan jegyzett ellenfelüknek. Sok volt a hiba, Gaper Okon alakulata 9, míg a spanyolok 12 labdát adtak el a nagyszünetig - félidőben 42-37-re vezetett a lepattanózásban fölényben lévő (21-14) Zaragoza. A fordulás után nem sokkal rákapcsoltak a vasiak, 46-50-ről Váradi és Curry tripláival egy 9-0-s etapotfutottak, és át is vették a vezetést (55-50). Nem késelekedett azonban a válasszal a spanyol gárda, Benzing és Brussino hathatós közreműködésével egy 11-0-s rohammal feleltek a látogatók, és hatpontos előnnyel várhatták a záró felvonást. Itt elléptek tíz ponttal, is, nagyon megállt a szombathelyiek támadójátéka - az 55-50-es vezetésből 57-67-es hátrány lett. Reddic és Filipovity révén mégis vissza tudtak kapaszkodni a végjátékban, előbb 68-70-re, majd 70-72-re is - a vezetést azonban nem sikerült átvenniük. Filipovity, Benke, Perl és Hooker is hibázott a végén, a mérkőzést végül a remekül játszó Brussino duplája döntötte el - elszenvedte idei első hazai vereségét a Falco, így 5-5-re módosult a sárga-feketék BL-mérlege.

A légiósoktól most kevesebb jött. Egyértelműen a magyarok húzták a Falco szekerét ezen az estén, a Filipovity- Váradi - Perl trión kívül azonban nem akadt sok kiemelendő teljesítmény ezúttal. Curry 8, Reddic és Hooker 6-6 ponttal zártak, Lake 4, míg Washington 3 pontot tudott hozzátenni az összerméshez - emellett a triplákat is 30% alatt értékesítették a vasiak (7/24), így a fontos pillanatokban higgadtabb Zaragoza győztesen távozott az Aréna Savariából.

A Falco legjobb dobói: Filipovity 15/9, Perl 14, Váradi 10/6.

A Zaragoza legjobb dobói: Brussino 19/15, Seeley 18/9, Justiz 10.