Euroliga: A CSZKA sem tudta megállítani a Fenert

Óriási rangadót játszott egymással a két sztárcsapat, a sorozatban kilencedik győzelmét arató Fener egy 19-0-s rohammal jött vissza a meccsbe, majd meg is nyerte azt – az Efes kiütötte a Buducsnosztot – a Baskonia nyerte a spanyol csatáját

Alapszakasz, 13. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-7) – Olympiakosz (görög, 8-5) 60-69

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Claver 13/9, Oriola 10, Hanga 9/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Milutinov 18, Szpanulisz 14/12, Williams-Goss 10/6, LeDay 10

Milutinov és Szpanulisz teljesítménye:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Anadolu Efes (török, 9-4) – Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 3-10) 106-68

A Real Madrid és az Olympiakosz elleni kemény vereségekből egy önbizalom növelő kötelező győzelemmel lábalt ki az Efes. Az óriási különbség – ami egyébként a törökök legnagyobb arányú hazai győzelmét jelenti ebben az évszázadban – azért csalóka, hiszen 25 percnyi játék során még 59-53 volt az állás. A harmadik negyedet azonban egy 22-0-s rohanással zárta az Efes, így lett szakadéknyi a különbség a csapatok között. A hazaiak és a mezőny legjobbja Rodrigue Beaubois (22/15 pont, 7/5 tripla) volt, aki a 22 pontjából 19-et az első félidőben szerzett, azaz mikor az még igazán fontos volt és semmi sem dőlt el.

Az Efes legjobb dobói: Beaubois 22/15, Motum 17/6, Simon 15/6, Moerman 13/3
A Buducsnoszt legjobb dobói: Clark 21/9, Clarke 12/3, Jackson 11

Beaubois volt az Efes vezére:

Fenerbahce BEKO (török, 12-1) – CSZKA Moszkva (orosz, 10-3) 79-75

A Fenerbahce a tabella éléről és sorozatban nyolc győzelemmel a háta mögött várta az idei szezon egyik, ha nem a legnagyobb rangadóját a CSZKA Moszkva ellen. A két gárda és így a mérkőzés sem okozott csalódást, igazi playoff-hangulat uralkodott az Ülker Sports Arenában. A török szurkolókat az elején gyorsan lefagyasztotta a CSZKA, az oroszok remekül kezdték a találkozót (6-17) és hasonlóan is folytatták. A vendégek 78%-kal dobták a duplákat az első félidőben, nagyon okosan játszottak és a nagyszünethez közeledve már 15 ponttal vezettek (33-48). Ekkor még bedobott tripla nélkül állt a Fener, amit dudaszóra Marko Gudurics () tudott csak megtörni.

Ez a hármas aztán végül több lett, mint egyszerű riadó, ettől datálható ugyanis a Fener óriási 19-0-s rohama, amivel megfordította a meccset a török alakulat. A második félidőre már egy teljesen más isztambuli csapat futott ki, akik szenzációs védekezést és lényegében tökéletes kosárlabdát mutattak be ebben a 7 percben, mikor nem kaptak kosarat.  Átkerült tehát a momentum Jan Veselyék () oldalára, innen azonban még korántsem ment minden simán számukra, hiszen a CSZKA is rendezte a sorokat és Will Clyburn főszereplésével újra fordított, 65-72-nél már a moszkvaiak voltak nyeregben. A Fener azonban újra szigorítani tudott védekezésén, ismét kizökkentette ritmusából riválisát és lépésről lépésre haladva megnyerte a találkozót. A törökök az első félidőben 48, a másodikban viszont csak 27 pontot kaptak, ez önmagáért beszél, de szintén kulcsfontosságú faktor volt a sikerükben a lepattanók, méghozzá elsősorban a támadók aránya (14-1), ez teremtett rengeteg új lehetőséget számukra, melyek nélkülözhetetlenek voltak a sikerhez.

A Fenerbahce legjobb dobói: Vesely 19, Gudurics 15/9, Kalinics, Datome 10-10
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 17/6, Higgins 12/6, Rodriguez 11/3, Hunter 11, Hackett 10/6

A Fener ominózus 19-0-s rohama:

Veselyt nézve ismét nem lehetett unatkozni:

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 5-8) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 6-7) 71-84

Kisebb-nagyobb meglepetésre a két spanyol csapat, a Gran Canaria és a Baskonia ugyanolyan mérleggel készülhetett az egymás elleni összecsapásukra a 13. fordulóban. A mérkőzésen azonban már kijött a keretek erőssége közti különbség, így hiába kezdték jól a hármas győzelmi szériában lévő hazaiak a találkozót (23-14), a baszkok a 19-8-ra megnyert második negyedükkel fordítani tudtak. Félidő után ráadásul Matt Janning (16/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) dobott be egymás után három triplát, majd Shavon Shields (16/6 pont, 3 lepattanó) szerzett gyors 7 pontot, így el is húzott és már vissza sem nézett a Baskonia.

A Gran Canaria legjobb dobója: Tillie 11/9
A Baskonia legjobb dobói: Janning 16/12, Shields 16/6, Granger 15/3, Vildoza 13/9, Diop 10