Euroliga: Hanga 20 pontja ellenére simán kikapott csapata

Hiába szórt ezúttal is 20 pontot Hanga Ádám (28 VAL), a Baskonia újabb vereséget szenvedett, ezúttal az Anadolu Efes otthonában, így egymás elleniben már a törökök a jobbak.

Alapszakasz, 23. forduló

Anadolu Efes (török, 12-11) – Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 12-11) 96-85

Nem kezdett rosszul a Baskonia, a meccs első kosarát Hanga szerezte, és Beaubois vezetésével szinte a teljes első negyedben előnyben játszottak a spanyolok, de csak minimálisban, és a felvonás végén fordított a vendéglátó (23-21). A második felvonás elején Thomas Huertel és Tyler Honeycutt révén lépett meg az Efes, és bár egyszer visszajött még 3 pontra a Baskonia, szinte végig 10 pont körüli előnye volt a törököknek (47-38). A fordulás után sem változott semmi, ekkor Brandon Paul volt a vendéglátó vezére, a távolság pedig lényegében végig maradt, kis mértékben nőtt (73-60). A negyedik negyedben Huertel volt a soros pontfelelős a törököknél, így az első negyed után lényegében végig vezetve, összességében simán győzött az Anadolu Efes (96-85). Azért fontos ez, mert a két együttes így már azonos mérleggel áll, és az első egymás elleni összecsapást csak egy ponttal nyerték a vitoriaiak, lépéshátrányba került tehát a Baskonia az Efesszel szemben.

Hanga Ádám ezúttal is pazarul játszott, hiszen 20 pontot szórt kiváló hatékonysággal (4/6 dupla, 3/6 tripla, 3/4 büntető), volt még 4 pattanója, 3 gólpassza, 2 szerzett labdája, 1 blokkja és 5 kiharcolt faultja, így 33 és fél perc alatt 28 VAL-ig jutott - legkevésbé rajta múlott a Baskonia újabb zakója, az egész mezőny egyik legjobbja volt ezzel.

Az Efes legjobb dobói: Huertel 21, Honeycutt 16/6, Dunston 15.
A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 23/15, Hanga Ádám 20/9, Tillie 17/3.

Brose Baskets Bamberg (német, 8-14) – Zalgiris Kaunas (litván, 9-13) 86-91

A két balkezes litván, az élete meccsét játszó, szinte tökéletes produkciót nyújtó Lukas Lekavicius (29/15 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó, 5/5 tripla, 7/6 dupla), illetve Paulius Jankunas (24/12 pont, 6 lepattanó, 6/4 tripla) parádés teljesítményével a Zalgiris győzni tudott a Bamberg otthonában. Ez a nehezen megszerzett, roppant értékes győzelem már a tízedik volt a kaunasiak számára, amivel továbbra is mindössze kétmeccsnyi távolságban vannak a playoff-helyektől. A két csapat egyébként maximális erőbedobással vívott egymással óriási küzdelmet, a Bamberg is ugyanígy rászolgált volna a sikerre, ám a végjátékban jobb volt és így megérdemelten nyert a Zalgiris. A litvánok kezdték jobban a meccset, a német bajnoknak futniuk kellett az eredmény után, és csak a harmadik negyedben, egy 11-0-s rohamot követően vezettek először a mérkőzésen. Ekkor aztán már 6 ponttal is előrébb tartottak a hazaiak, ám a három perc alatt 10 pontot berámoló Lekavicius gyorsan visszahozta a meccsbe a Zalgirist, így teljesen egálról kezdődhetett a hajrá. Itt aztán a jobb védekezés döntött, a Jasikevicius-legénység egészen elképesztő teljesítményt tett le ezekben a percekben hátul is az asztalra, a Bambergnek csak teljesen reménytelen dobóhelyzetek jutottak, így 74-74-ről 74-81-re léptek el a vendégek, ami után már nem tudott újra veszélyeztetni a germán alakulat.

A Bamberg legjobb dobói: Melli, Theis 17/3-17/3, Miller 15/9, Radosevic 10
A Zalgiris legjobb dobói: Lekavicius 29/15, Jankunas 24/12, Ulanovas 11/3

Panathinaikosz Superfoods (görög, 14-9) – UNICS Kazany (orosz, 7-16) 83-82

Vért kellett izzadnia a Panathinaikosznak a Kazany ellen, ám az utolsó másodpercben Mike James bámulatos triplája után mégis megmenekültek a görögök és be tudták húzni ezt a kötelezően elvárt győzelmet. A Keith Langford (21/3 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó) és Quino Colom (17/9 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó) által húzott Kazany önbizalmának aligha tett jót ez az újabb vereség, ám ezen a találkozón egyáltalán nem látszott, hogy mekkora gödörben vannak a tatárok. A vendégek megérezték, hogy lehet keresnivalójuk ezen a találkozón, remekül kihasználták a Pana enerváltságát és a negyedik negyed elején már 10 ponttal is vezettek (52-62).

Az athéni játékosok fején ekkor szaladhatott át először igazán, hogy ezt a meccset akár el is veszíthetik, és a hatalmasat küzdő Joannisz Buruszisz (15/3 pont, 6 lepattanó) által inspirálva ekkor több fokozattal feljebb kapcsoltak a Zöldek. 65 pontnál gyorsan ki is egyenlítettek, ám nem sikerült átbillenteniük a maguk oldalára a mérleg nyelvét, Colom két triplája révén a Kazany tudott megújulni. 15 másodperc volt hátra, mikor Chris Singleton (14/9 pont, 8 lepattanó) büntetőjével ismét egalizált a Pana, 80-80-nál a másodikat azonban nem tudta bedobni az amerikai és támadhattak az oroszok. Calathesék szépen megoldották, hogy kikerüljön Langford kezéből a labda, ami után a faultot választották, ám Latavious Williams (13 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) keze nem remegett meg (80-82). 7 másodperc volt vissza, az alapvonalról jöhetett a Pana, az addig nem sok mindent csináló James végigrobogott a pályán, majd egy higgadt dobócsellel két embert küldött el. Ami ezután történt az már történelem, behullott ez az embertelenül nagy tripla, ami után robbant az OAKA és felszabadultan ünnepelhettek a görögök.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Buruszisz 15/3, Singleton 14/9, Rivers 13/9, Gabriel 10/6, Gentile 10
A Kazany legjobb dobói: Langford 21/3, Colom 17/9, Williams 13, Antipov 11/9

Real Madrid (spanyol, 18-5) – Darüssafaka Dogus (török, 11-12) 101-83

Sergio Llull (26/18 pont, 8 gólpassz, 8/6 tripla) spanyol kupadöntőn – és a szezonban oly sokszor – mutatott MVP-formája a Darüssafaka elleni meccsre is kitartott, így újabb magabiztos sikerével a Real Madrid továbbra is őrzi vezető pozícióját a tabella élén. Llull egészen bámulatos formában kezdte ezt a találkozót, az első negyedben már öt nagyobbnál nagyobb triplát és összességében 19 pontot rámolt be a törökök gyűrűjébe. A hispánok ennek köszönhetően 30-12-es előnyben voltak, így már az első játékrészben eldőlt a találkozó. Llull mellé aztán a magasember-kontingens is felzárkózott, hiszen Othello Hunter (14 pont, 5 lepattanó, 7/6 mezőnyből), Trey Thompkins (14/12 pont, 6/4 tripla) és Anthony Randolph (13/3 pont, 5 lepattanó) is remek meccset tudhatott maga mögött, így pedig nem volt szemernyi esélyre sem a Darüssafakának. A törököknél James Anderson (18/6 pont, 3 labdaszerzés), Brad Wanamaker (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Ante Zizic (11 pont, 10 lepattanó) és szép statisztikát hoztak, de ekkor már rég eldőlt a mérkőzés.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 26/18, Hunter 14, Thompkins 14/12, Randolph 13/3
A Darüssafaka legjobb dobói: Anderson 18/6, Wanamaker 15/3, Zizic 11