Euroliga: Hanga-blokkparádé és Baskonia-siker a CSZKA ellen

A 15 pontja mellett ezúttal többek között 4 blokkig jutó Hanga Ádám vezetésével 79-78-ra győzött a Baskonia a címvédő CSZKA Moszkva ellen. A Zalgiris a Kazany otthonában, a Darüssafaka pedig a Barcelona ellen szerzett fontos győzelmet, így a gránátvörös-kékek lényegében elszálltak a rájátszás szempontjából. A Galatasaray meglepetésre az Olympiakosz vendégeként ért el sikert pazar második félidejének köszönhetően.

Alapszakasz, 26. forduló

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 15-11) – CSZKA Moszkva (orosz, 19-7) 79-78

Szorosan alakult a találkozó első félideje, hiszen 4 pontos első negyedbeli hátrányát a második játékrész elején rögtön eltüntette a CSZKA, átvették a kezdeményezést - igaz, nekik sem sikerült komoly fórt kiharcolniuk, a nagyszünetben pedig egyetlen ponttal vezettek a hazaiak (34-33). Az első 20 perc után 8 ponttal álló Hanga, valamint Tillie révén megugrott a térfélcsere után a Baskonia (47-40), innen azonban visszakapaszkodott a Moszkva egy pontra. A negyed vége aztán Blazic és Shengelia kosaraival a spanyoloké volt, akik 7 ponttal álltak jobban 10 perccel a vége előtt (61-54). Ez sem tűnt elégnek, miután az oroszok megint visszakapaszkodtak egy pontra, de a Baskonia két perccel a vége előtt még 5 ponttal jobban állt (75-70). Egy időkérés után azonban kiütközött Teodoszics klasszisa - a szerb játékmester két triplát szórt, majd kiosztott egy gólpasszt Augustinnak, így a CSZKA az utolsó perc kezdetén már vezetett (77-78). Teodoszics azonban hibázott is egyet - Larkin előbb egy visszalépős távoli kettest dobott, majd labdát szerzett, amivel végül 79-78-ra egy nagy meccset nyert meg a Baskonia.

Hanga Ádám ezúttal is nagyon jól játszott. 25 percet töltött a parketten, és 15 pontja (5/8 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető), 4 beütött és 3 kiharcolt faultja, 2-2 pattanója, gólpassza és eladott labdája, illetve 1-1 szerzett labdája mellett volt nem kevesebb mint 4 blokkja is - Jackson, Fridzon és Augustine mellett De Colo is kapott egy sapkától a magyar válogatott ászától, aki végül 15 VAL-lal zárt.

A Baskonia legjobb dobói: Hanga Ádám 15/3, Larkin 12/3, Tillie 11.
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 22/6, Teodoszics 19/15, Hines 9.

UNICS Kazany (orosz, 7-19) – Zalgiris Kaunas (litván, 12-14) 80-82

Az első negyedben még 8 ponttal az oroszok vezettek, de már a felvonás végére fordítottak a litvánok, innentől kezdve pedig nagyobb különbség a negyedik felvonás elejéig nem alakult ki a két fél között. A vendégek 9 ponttal megléptek a 34. percre, de a 38. minutumban már a Kazanynál volt a fór. Az utolsó percben aztán higgadtabbak maradtak a litvánok, Westermann duplája után Jankunas bedobott két büntetőt, így Langford triplája már későn jött. Győztek a vendégek, akik egyébként lényegesen nem nagyon nőttek a statisztikákban ellenfelük fölé, hiszen jobb triplaszázalékuk (9/23 - 8/16) mellett jóval gyengébben büntetőztek (19/22 - 18/26). Kiegyenlített, szoros csatát nyert meg tehát a Zalgiris, amelynek így maradt még esélye a legjobb 8 közé kerülésre.

A Kazany legjobb dobói: Langford 27/15, Parakhouski 15, Colom 14/6.
A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas 21/3, Westermann 12/6, Lekavicius 10/3, Motum 10/9, Kavaliauskas 10.

Darüssafaka Dogus (török, 13-13) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 10-16) 67-56

Borzasztóan fontos összecsapást vívott egymással David Blatt együttese, illetve a gránátvörös-kék alakulat. A találkozó több mint felejthető első negyed (11-13) után a második 10 percben el is dőlt, ezt a felvonást ugyanis 32-9-re nyerték a törökök, itt gyakorlatilag a lényeg dolgok lezárultak - a negyed első felében Clyburn és Zizic, aztán pedig Wanamaker és Harangody szállította számolatlanul a pontokat a Darüssafakának. A Barca ugyan 10 ponttal megnyerte a harmadik felvonást, de 7 pontnál közelebb nem értek már ellenfelükhöz, így ők ezzel a vereséggel el is szálltak, míg a Darüssafaka egy meccsre van a nyolcadik helyezett Anadolu Efestől. A hazaiak egyébként úgy nyertek simán, hogy 25%-kal tripláztak és több eladott labdájuk volt (15), a duplákból viszont eredményesek voltak, míg a spanyoloknak az sem ment, mint ahogy gyakorlatilag semmi.

A Darüssafaka legjobb dobói: Clyburn 15/3, Wilbekin 11/3, Zizic 10.
A Barcelona legjobb dobói: Perperoglu 16/6, Tomic 8, Claver 8/3.

Olympiakosz (görög, 18-8) – Galatasaray Odeabank (török, 9-17) 71-80

A már biztos PO-résztvevő Olympiakosz kiválóan kezdett a rájátszásról már biztosan lemaradó Galatasaray ellen, első negyedben megszerzett 13 pontos előnye még megvolt a félidőben is. A törökök azonban a harmadik negyed második felében Köksal és Daye vezetésével 15 pontos hátrányból egalizáltak, aztán a záró 10 percben Tyus és Micov révén előbb tartották ellenfelüket, majd a végén a szerb kosarainak köszönhetően megléptek, így meglepetésgyőzelmet arattak. A pattanózást 46-34-re megnyerő görögök számára nem fért bele, hogy 10%-kal dobták a hármasokat (2/20), a vendégek lényegében ezzel verték meg őket (10/16).

Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 14, Green 14/6.
A Galatasaray legjobb dobói: Micov 18/12, Tyus 14, Köksal 13/3.